از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. تکنولوژی
از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت

زومیتخبرگزاری زومیت |
اپلیکیشن‌های موبایلی بخش اجتناب ناپذیری از سبک نوین زندگی ما هستند. با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، نگاهی می‌اندازیم به مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اپلیکیشن‌های موبایلی در دهه‌ای که گذشت.

در دهه‌ای که گذشت، به دلیل همه‌گیر شدن گوشی‌های هوشمند، اپلیکیشن‌ها به بخشی مهم از زندگی ما تبدیل شده‌اند. از سال ۲۰۰۸ و با رونمایی از دو پدیده نوظهور به‌نام‌های اپ استور و گوگل پلی، میلیون‌ها اپلیکیشن جدید ایجاد شده‌اند؛ از اپلیکیشن‌های ارتباطی و دوست‌یابی گرفته تا بازی و شنیدن موسیقی. این برنامه‌ها آنقدر کاربردی شده‌اند که گاهی فراموش می‌کنیم روزی تلفن همراه فقط برای تماس تلفنی بوده است و جالب اینجاست که حتی اپلیکیشن‌هایی هم برای مدیریت زمان طراحی شده‌اند تا بتوانیم بفهمیم روزانه چقدر زمان صرف اپلیکیشن‌ها می‌کنیم.

حالا که در آستانه پایان دهه‌ دوم قرن بیست و یک قرار داریم، در این مقاله مروری کرده‌ایم بر تاثیر‌گذارترین اپلیکیشن‌های ده سال گذشته تا به امروز.

اینستاگرام

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 4

اشتراک گذاری عکس و ویدیو

اینستاگرام نگرش ما را به مقوله عکاسی متحول کرد. حتی عادات غذایی خیلی از افراد را تغییر داد. همه‌ ما افرادی را می‌شناسیم که تا یک عکس عالی و زیبا از بشقاب غذایشان نگیرند، دست به غذا نمی‌زنند. همچنین طی سال‌های اخیر، این اپلیکیشن به ابزاری بی‌اندازه مفید و کاربردی برای بازاریابی و فروش تبدیل شده است و این روند، روز به روز در حال گسترش است؛ چراکه اینستاگرام در حال حاضر یک میلیارد کاربر فعال دارد. افزودن قابلیت‌های جدید مانند بومرنگ و استوری باعث شد تا این برنامه دچار روزمرگی نشود و جذابیت این امکانات، هر روز به تعداد کاربران اینستاگرام افزود. هرچند خیلی از اینفلوئنسرهای مشهور برای اینکه محصولات تبلیغی آن‌ها را بخریم ما را وادار کردند که باور کنیم چه زندگی‌های عجیب و غریبی دارند و از بعضی کاربران، برای اینکه یک عکس عالی اینستاگرامی داشته باشند، کارهای دیوانه‌واری سر می‌زند؛ هنوز هم اینستاگرام یکی از ساده‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود است.

توییتر

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 8

رسانه‌ای اجتماعی برای انتشار متن و تصویر و ویدیو

سیزده سال بعد از ظهور اولیه این اپلیکیشن، هیچ شکی وجود ندارد که توییتر، شیوه ارتباطی مردم جهان را متحول کرده است. از معترضان بهار عربی گرفته که در آن، نه تنها از توییتر برای هماهنگی اجتماعات استفاده کردند؛ بلکه با کمک این اپلیکیشن صدای اعتراضشان را به گوش جهانیان رساندند تا رهبران کشورهای مختلف جهان مانند دونالد ترامپ، امروزه با کمک توییتر، هرکسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند پیامش را به تمامی افراد جهان که با او در ارتباط هستند برساند. واضح است که در طول تاریخ، هیچ زمانی رساندن پیام به این آسانی نبوده‌است. گرچه توییتر ثابت کرده‌ که در ریشه‌کن کردن نفرت‌پراکنی ناکام مانده است، با این وجود هنوز هم یکی از بهترین و مفید‌ترین شبکه‌های اجتماعی است.

فیسبوک

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 12

یک شبکه و رسانه اجتماعی

همانند توییتر، ظهور فیسبوک نیز به پیش از این دهه بر می‌گردد اما فیسبوک در همین دوره زمانی ده ساله، با داشتن ۲/۵ میلیارد کاربر فعال، به اصلی‌ترین رسانه اجتماعی جهان تبدیل شده است. فیسبوک از یک سو امکان برقراری ارتباط شما را با دوستان قدیمی و اعضای فامیل در سراسر جهان مهیا می‌کند و از سوی دیگر کاربرانش را در انبوهی از تبلیغات و بازی‌ها و عکس حیوانات خانگی، غرق می‌سازد. در برهه‌ای از زمان و پس از خیز برداشتن مای اسپیس، فیسبوک تلاش کرد تا مفهوم شبکه‌ اجتماعی را نزد مردم محبوب و فراگیرتر کند اما مواردی مانند رسوایی نقض حریم خصوصی، انبوه اخبار جعلی و شائبه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶، موجب بدبینی شدید مردم و رسانه‌ها به این رسانه اجتماعی شده است.

گوگل مپس و سرویس نقشه اپل

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 16

اپلیکیشن‌های نقشه و مسیریابی

این اپلیکیشن‌ها نیاز ما را به نقشه‌های سنتی از بین برده‌اند و حالا می‌توانیم بدون اینکه بدانیم مقصد ما دقیقا در کجا قرار دارد، بار سفر را ببندیم و به جاده بزنیم. هرچند سرویس نقشه اپل پس از یک شروع نا امید کننده، موجب اقبال گوگل مپس نزد اکثر کاربران شد، به نظر می‌رسد طی چند سال اخیر، اپل به‌خوبی اعتبار از دست رفته خود را بازیافته است.

اسپاتیفای

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 20

سرویس استریمینگ موزیک

اسپاتیفای به یکباره در بازار موسیقی سربرآورد و این صنعت همواره درحال پیشرفت را متحول ساخت. برخی اسپاتیفای را تقلیدی از Napster می‌دانند با این تفاوت که هم رایگان است و هم قانونی. این سرویس در هنگام معرفی با یک مجموعه‌ شامل ۵۰ میلیون موزیک و ترانه، تمام رقبای خود را از میدان به در کرد و سرانجام در سال ۲۰۱۵ اپل ناچار شد تا برای رقابت با اسپاتیفای، سرویس موسیقی اختصاصی خود با عنوان اپل موزیک را راه اندازی کند.

اسلک

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 24

سرویسی برای ارسال پیام فوری

ممکن است بپرسید وجه تمایز اسلک نسبت به صدها اپلیکیشن دیگر ارسال پیام فوری چیست. اسلک به‌خوبی با سایر اپلیکیشن‌ها سازگار است و به‌راحتی به مرکز تمام فعالیت‌های شغلی شما تبدیل می‌شود و این توانایی را دارد که در محیط‌های کاری جایگزین مناسبی برای ایمیل باشد. اسلک نه تنها در کار بلکه برای اعضای خانواده هم ابزار ارتباطی مناسبی است. همانند تمامی ابزارها، بسته به نوع استفاده، اسلک هم می‌تواند مفید و هم مضر باشد و بحث بر سر اینکه این اپلیکیشن باعث افزایش کاربری است یا کاهش آن، همیشه جاری بوده و کماکان ادامه دارد.

اوبر / لیفت

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 28

خدمات حمل مسافر با ناکسی‌های آنلاین

تا همین چند سال قبل خیلی‌ها با مفهوم تاکسی اینترنتی بیگانه بودند اما امروزه حتی تصور رفت و آمد درون شهری، بدون آن‌ها دشوار است. البته این دو اپلیکیشن برای رسیدن به این رشد متحمل مشکلاتی نیز شده‌اند. موارد متعددی از شکایات در مورد تجاوز جنسی رانندگان، هم از اوبر و هم لیفت وجود داشته است که موجب وضع قوانین مختلفی در نقاط مختلف جهان در خصوص به‌کارگیری این دو اپلیکیشن شده است. در مقاطعی نیز، اعتراض رانندگان برای دریافت حقوق بیشتر مزید بر علت شد. اما در مجموع تاثیر مثبت تاکسی‎های آنلاین بر شیوه رفت و آمد ما قابل انکار نیست.

Venmo

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 32

اپلیکیشن پرداخت دیجیتالی وجه به افراد دیگر

این روزها معمولا کسی پول نقد با خود حمل نمی‌کند. حالا تصور کنید با دوستانتان به رستوران رفته‌اید و هرکس باید دنگ خود را بپردازد. Venmo و نرم‌افزارهایی از این دست اینطور مواقع به‌کار می‌آیند تا شما به‌راحتی سهم خود را بپردازید یا اینکه از دوستان بدحسابتان بخواهید بدهی شما را بدون عذر و بهانه تسویه کنند.

پرندگان خشمگین

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 36

بازی موبایلی

شاید اینروزها پرندگان خشمگین مانند روزهای اوج نخستین همه‌گیر و محبوب نباشد اما هیچکس نمی‌تواند منکر تاثیر این بازی بر مقبولیت عامه بازی‌های موبایلی باشد و باید پذیرفت که سطح توقع کاربران را از این بازی‌ها به‌شدت بالا برد. تا به امروز دو فیلم انیمیشن سینمایی و ده‌ها نسخه مختلف از این بازی منتشر شده است و پرندگان خشمگین کماکان با زمانه سازگار است و به روند رشد خود را ادامه می‌دهد.

کندی کراش ساگا

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 40

بازی پازل موبایلی

Candy Crush Saga نه تنها خیلی‌ها را که اصلا بازی موبایلی دوست ندارند به خود معتاد کرد بلکه مجبورشان کرد پول هم برایش خرج کنند. این بازی بدون تردید محبوب‌ترین پازل چینش موزاییکی تاریخ است. یادگرفتن آن بسیار ساده و مزیتش این است که می‌توانید همزمان با سایر کارها مثل گوش دادن به موسیقی یا کتاب صوتی، Candy Crush بازی کنید. با گذشت سال‌ها از معرفی این بازی، هنوز هم از محبوبیت کلی آن کاسته نشده است.

پوکمن گو

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 44

اولین بازی واقعیت مجازی بر مبنای دنیای پوکمن‌ها

این بازی، پدیده بی‌چون و چرای سال ۲۰۱۶ بود. هرچند در نهایت بسیاری از کاربرانش را از دست داد، با این وجود هنوز هم به طرز باورنکردنی محبوب است و اوایل امسال، تعداد دانلودهایش از مرز یک میلیارد گذشت. رمز موفقیت پوکمن گو ساده است: ترکیب محبوبیت پوکمن‌ها با یک فناوری جدید همراه با چاشنی یک شبکه گسترده اجتماعی و همین دلیلی بود تا نتیجه کار، موفق از آب درآید.

خبری: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

Vine

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 49

سرویسی برای تولید و اشتراک‌گذاری ویدیوهای ۶ ثانیه‌ای

پس از یک آغاز هیجان انگیز در سال ۲۰۱۲، توییتر، مالک این اپلیکیشن، پس از ۴ سال به فعالیت آن پایان داد تا Vine در رقابت با حریفانش، به‌ویژه اینستاگرام قافیه را باخته باشد اما این اپلیکیشن در زمان حیات کوتاهش، به برنامه‌های ویدیوی کوتاه، محبوبیتی بسیار بخشید. کاربران می‌توانستند ویدیوهای ۶ ثانیه‌ای بسازند و بلافاصله ارسال کنند و این در زمان خود، قابلیت جذابی محسوب می‌شد. برخی اپلیکیشن تیک تاک را برگرفته از Vine می‌دانند.

Flappy Bird

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 53

یک بازی موبایلی بسیار دشوار که نسخه اصلی آن دیگر وجود ندارد

در سال ۲۰۱۴ این بازی به مدت یک ماه، در رده اول بیشترین دانلود اپ استور قرار داشت تا اینکه سازنده، به‌یکباره آن را حذف کرد. او گفته بود که این بازی به‌شدت اعتیادآور است و باعث بی‌خوابی او شده و خیلی از کاربران نیز شدیدا درگیر آن شده‌اند. Flappy Bird بازی شدیدا مشکلی بود و هیچکس نمی‌توانست بیشتر از چند دقیقه با آن بازی کند. شهرت منفی این بازی وقتی ادامه پیدا کرد که برخی تلاش کردند تلفن‌های قدیمی که هنوز Flappy Bird روی آن نصب بود با قیمتی بالاتر از ۱۰۰ هزار دلار در سایت eBay به فروش برسانند.

مسنجر فیسبوک و واتساپ

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 57

محبوب‌ترین سرویس‌های پیامرسان

هر دو پیامرسان متعلق به فیسبوک هستند و اصولا کار یکسانی دارند اما با هم تفاوت دارند. در سال ۲۰۱۱ فیسبوک، اپلیکیشن مسنجر را منفک کرد و به آن هویتی مستقل بخشید. مسنجر اپلیکیشنی بسیار محبوب به‌خصوص نزد کاربران فیسبوک است و ابزاری مناسب برای برقراری ارتباط بین کاربران این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود، چراکه نیازی به دانستن شماره تلفن یکدیگر ندارند و امکاناتی فراتر از ارسال پیام‌های متنی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. واتساپ اپلیکیشنی سبک‌تر است و حجم اینترنت کمتری مصرف می‌کند و در مقایسه با مسنجر فیسبوک که پیام‌ها را ابتدا به سرور مخصوصی می‌ فرستد و سپس به مخاطب می‌رساند، کاربران واتساپ امکان رمزگذاری پیام‌های یک‌به‌یک را دارند که از نظر امنیتی، مزیت بزرگی محسوب می‌شود. واتساپ مخصوصا در کشورهای آسیایی بسیار محبوب و پرکاربرد است.

نتفلیکس

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 61

اپلیکیشن استریمینگ ویدیو با تمرکز بر اصالت محتوا

نتفلیکس مهم‌ترین اپلیکیشن استریمینگ ویدیو است و کاربران با عضویت در آن می‌توانند به نسخه اصلی فیلم‌ها و سریال‌های آن که تعدادشان دائما در حال افزایش است، دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن به گوشی‌های هر دو سیستم عامل اندروید و iOS اجازه دانلود فیلم می‌دهد. با وجود رقابت سخت و رو‌به رشد در بازار استریمینگ ویدیو، حداقل تا امروز، نتفلیکس معتبرترین اپلیکیشن موجود است و موفقیت تمامی رقبا با آن مقایسه می‌شود.

اسنپ چت

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 65

یک شبکه اجتماعی و اپلیکیشن پیامرسان که ویدیوها و پیام‌های ارسالی در آن، پس از مدتی پاک می‌شوند

اسنپ چت در سال ۲۰۱۱ رونمایی شد اما محبوبیت آن بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ و با افزودن ویژگی‌هایی مانند، امکان به اشتراک گذاری ویدیو، استوری و ارسال متن موقت، به یکباره به اوج رسید. اسنپ چت به کاربرانش اجازه می‌دهد تا برای هم ویدیوهایی بفرستند که پس از زمان مقرر شده برای همیشه پاک می‌شوند.

Google Pay / Apple Pay

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 69

اپلیکیشن‌های پرداخت با استفاده از تلفن هوشمند

ایده پرداخت تنها با گوشی تلفن همراه شاید تا چند سال قبل مفهومی متعلق به داستان‌های تخیلی بود ولی امروزه عملی و کاربردی شده است و خوشبختانه هم Google Pay و هم Apple Pay معمولا بدون ایراد کار می‌کنند.

Google Assistant / Siri /Alexa

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 73

معتبرترین دستیارهای صوتی موجود در بازار

Siri در ابتدا پیشتاز عرصه دستیاران صوتی محسوب می‌شد اما به‌تدریج رقبایی مثل گوگل اسیستنت از آن پیشی گرفتند. نکته قابل توجه این است که دستیاران صوتی مانند گوگل اسیستنت، Siri و الکسا (متعلق به آمازون) هرچند فناوری‌هایی جذاب و کاربردی هستند اما باید در نظر گرفت که این اپلیکیشن‌ها به‌طور پیش‌فرض، صدای کاربران را ضبط می‌کنند. با وجود اینکه این اپلیکیشن‌ها به کاربران اجازه می‌دهند که در انتخاب فعال یا غیر‌فعال بودن این قابلیت صاحب اختیار باشند، هنوز هم نگرانی‌هایی بسیار جدی در خصوص حفظ حریم شخصی کاربران هنگام استفاده از دستیارهای صوتی وجود دارد.

آمازون

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 77

اپلیکیشنی متعلق به بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان

خرید از آمازون با کمک این اپلیکیشن بسیار ساده و سریع است و هرچیزی که نیاز داشته باشید از کتاب و دی‌وی‌دی و موسیقی گرفته تا قرص ویتامین و ابزار را می‌توانید با چند کلیک ساده خریداری کنید.

اسکایپ / فیس تایم / زوم

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 81

اپلیکیشن‌های تماس تصویری

این اپلیکیشن‌ها کیفیت تصویر بهتری نسبت به تمام فیلم‌های علمی و تخیلی قدیمی که دیده‌ایم به ما ارائه می‌دهند؛ چراکه رشد و پیشرفت گوشی‌های هوشمند بسیار فراتر از تخیل ما بوده است. هرچند هیچ چیز، خلاء ارتباط رو در رو با دیگران را پر نمی‌کند، بدون شک دیدن چهره عزیزانتان وقتی در سفر یا محل کار هستید یا صحبت چهره به چهره با دوست یا همکاری که در شهری دیگر مشغول به کار است، خالی از لطف نیست و به تماس تلفنی ارجحیت دارد.

Fortnite

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 85

یک بازی سرگرم کننده

تاثیر فرهنگی این بازی چنان وسیع بوده است که شاید هیچ بازی دیگری هم‌تراز آن نباشد. فقط در نظر داشته باشید که برنده جام جهانی آن در سال ۲۰۱۹ جایزه‌ای سه میلیون دلاری از آن خود کرده است. Fortnite یک بازی عظیم و توقف‌ناپذیر است و نمی‌توان پایانی بر تاثیر شگفت انگیز آن بر فرهنگ عامه متصور بود و تمام این نشانه‌ها حاکی از آن است که به این زودی‌ها شاهد افول محبوبیت آن نخواهیم بود.

Uber Eats/Postmates/Grubhub/DoorDash

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 89

اپلیکیشن‌های سفارش و تحویل غذا

با کمک این اپلیکیشن‌ها حتی سفارش غذا از رستوران‌هایی که غذای بیرون‌بر ندارند هم امکان‌پذیر است. صدالبته غذای بیرون از خانه نه ارزان است و نه شاید برای سلامتی مفید باشد اما همیشه به عنوان یک گزینه آسان و در دسترس مورد توجه قرار دارد. مهم نیست هوس غذایی کرده‌اید اما فرصت پختنش را ندارید. این اپلیکیشن‌ها شما را به افرادی مرتبط می‌کنند که در قبال دریافت وجه، غذای محبوبتان را سریعا روی میز غذاخوری ظاهر خواهند کرد.

سرویس عکس گوگل

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 93

اپلیکیشن ذخیره‌سازی عکس

این اپلیکیشن در مقایسه با سایر اپلیکیشن‌های ذخیره‌سازی تصویر، فضای ابری بیشتری در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد و با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگار است. ضمن اینکه سرویس عکس گوگل، فرآیند جستجوی بسیار کاربردی و قدرتمندی دارد.

یوتیوب

از اینستاگرام تا یوتیوب، بهترین اپلیکیشن‌‌های موبایل در دهه‌ای که گذشت - 97

امکان ارسال و تماشای رایگان ویدیو برای همه کاربران این اپلیکیشن وجود دارد

از افرادی که ویدیوهای وایرال شده را بازنشر می‌کنند گرفته تا کاربرانی که ویدیوهای ساده ولی دست اول می‌سازند، تفاوتی ندارد؛ چراکه یوتیوب تعریف رسانه را برای کاربرانش متحول کرده است و اگر دیر زمانی رویای فیلمسازی داشته‌اید، امروزه دیگر یوتیوب بهانه‌ای برایتان باقی نمی‌گذارد. یوتیوب یک سرویس رایگان است اما با عضویت در آن و پرداخت آبونمان هم می‌توان از شر تبلیغات آن رها شد و هم امکان پخش ویدیو در پس‌زمینه (برای کاربر عادی با قرار گرفتن ویدیو در پس زمینه، موزیک قطع می‌شود) و لذت بردن، تنها از صدا یا موسیقی وجود دارد. طی سال‌های گذشته به دلیل وجود ویدیوهایی با اطلاعات نادرست و همینطور محتواهای نژادپرستانه، یوتیوب شدیدا زیر تیغ نقد مردم و رسانه‌ها قرار گرفت اما افزایش روزافزون تعداد کاربران آن (بیش از یک میلیارد نفر) نشان می‌دهد این موارد، تاثیری منفی چندانی در اقبال عمومی نسبت به یوتیوب نداشته است.

برای انتخاب اپلیکیشن‌های این مقاله، ترتیب خاصی در نظر گرفته نشده‌است و تلاش کردیم که بهترین و معتبرترین‌اپلیکیشن در هر رده را انتخاب و ثبت کنیم. اگر اپلیکیشن محبوبی هست که از قلم انداخته‌ایم در بخش نظرات به ما یادآوری کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز16 ساعت قبل
دیاباته که گفته می‌شد مصدوم است و به بازی با شهر خودرو نمی‌رسد در این بازی با یک گل سه امتیازی استقلال را به صدر جدول رساند. یحیی گل محمدی سرمربی شهر خودرو هم روز گذشته گفته بود هفته پیش رو برای ما تونل وحشت است. این مهم‌ترین شانس گلزنی شهر خودرو در این مسابقه تا این دقیقه بود. نیمه دوم: دقیقه ۵۰: ارسال بازیکنان استقلال را مهدی رحمتی دفع کرد و اجازه نداد به دیاباته که به توپ ضربه بزند. دقیقه ۸۲: ضربه کرنر شهر خودرو یک شانس گلزنی برای این تیم ایجاد شد که با خطا روی عارف غلامی این فرصت از دست رفت.
همشهریهمشهری1 روز قبل
او با تاکید بر این که وزارت کشور باید تعداد پاسخ به استعلامات را برای شهرداری تهران افزایش دهد، تصریح کرد: نکته دیگر این است که زمانی که پلاک خودرو را برای وزارت کشور می‌فرستیم، این وزارتخانه فقط به ما اعلام می‌کند که خودرو معاینه فنی دارد یا خیر. شهرداری تهران یک سال است که از وزارت کشور خواهش می‌کند که این اطلاعات را در اختیارش قرار دهد اما وزارت کشور می‌گوید که پلیس این اجازه را به من نمی‌دهد. ما در حال حاضر اطلاعات سه میلیون خودرو در تهران را با تمام توان و سختی به وزارت کشور می‌دهیم. این که یک نامه برای وزارت کشور ارسال کنید و بگوید که این اطلاعات را در اختیار شهرداری تهران هم قرار دهید، ربطی به ظرفیت سرورها ندارد. این اطلاعات در حال حاضر در سامانه سیمفا موجود است اما پلیس اطلاعات را به شهرداری تهران نمی‌دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
تنها در دو هفته اخیر خودروسازهای آئودی و دایملر اعلام کرده‌اند که ۲۰ هزار نیروی خود در سراسر جهان را اخراج خواهند کرد. پیش‌تر خودروسازان بزرگ دیگری نظیر جنرال موتورز، فورد و نیسان از برنامه ریزی برای تعدیل نیرو خبر داده بودند. هم چنین پیش‌بینی شده است تعداد خودروهای تولیدی در جهان سال آینده به ۷۸٫۹ میلیون دستگاه کاهش یابد که در صورت تحقق، کمترین رقم ثبت شده از سال ۲۰۱۵ خواهد بود. حدس ما این است که در یک دهه آینده، ۷۰ هزار فرصت شغلی در بخش خودرو در آلمان از بین برود. اگر مجموع تولیدکنندگان خودرو در جهان را به شکل یک کشور درنظر بگیریم، صنعت خودرو در حال حاضر ششمین اقتصاد بزرگ جهانی خواهد بود.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، مهندس مودت همایی گفت: به دنبال برنامه اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی در تشدید نظارت‌ها بر بازار توزیع و عرضه، اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری تیم نظارتی تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و پلیس امنیت اقتصادی، موفق به شناسایی یک شرکت متخلف در توزیع ایمپلنت‌های تقلبی در حجم وسیع در سطح عرضه شدند. ایسنا که این خبر را منتشر کرد از قول وی می‌افزاید: در این عملیات بازرسی، بالغ بر ۳میلیارد تومان ایمپلنت تقلبی و فاقد اصالت که تحت عنوان برندهای معتبر به بازار عرضه می‌شد در محل از قبل شناسایی شده، کشف و با همکاری پلیس امنیت اقتصادی، فرد خاطی بازداشت و پرونده تحویل مراجع قضایی شد. سرپرست اداره نظارت و بازرسی تجهیزات و ملزومات پزشکی تاکید کرد: شناسایی متولیان پخش و توزیع اقلام پزشکی غیر مجاز در سطح کشور در برنامه فوریتی اداره نظارت و بازرسی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار دارد. وی تاکید کرد: عموم مردم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و اقلام تقلبی در سطح عرضه، می‌توانند مراتب را به مدیریت‌های تجهیزات و ملزومات پزشکی مستقر در معاونت‌های غذا و دارو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و یا ادارات سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند و همچنین می‌توانند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس بگیرند.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
گوشی ردمی K۳۰ دارای یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ردمی پیش از این نیز علام کرده بود که گوشی ردمی K۳۰ با نمایشگر ۶٫۶۷ اینچی تراشه اسنپدراگون ۷۶۵G SoC و دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی عرضه خواهد شد. اکنون این شرکت تایید کرده است که K۳۰ دارای باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی خواهد بود. گوشی ردمی K۳۰ دارای یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی است که به طور کامل در یک ساعت شارژ می‌شود. افزون بر این گفته می‌شود که گوشی ردمی K۳۰ دارای دوربین چهارگانه در بخش پشت و برخوردار از سنسور اصلی ۶۴ مگاپیکسلی است. گوشی ردمی K۳۰ در تاریخ ۱۰ دسامبر رونمایی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری47 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا49 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز51 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین51 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز51 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا53 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا54 دقیقه قبل