علائم بیماری‌های کلیوی را جدی بگیرید/هشدار به ورزشکاران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
علائم بیماری‌های کلیوی را جدی بگیرید/هشدار به ورزشکاران

علائم بیماری‌های کلیوی را جدی بگیرید/هشدار به ورزشکاران

مهرخبرگزاری مهر |
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اشاره به بی علامت بودن بیماری های کلیوی، گفت: باید با چکاپ دوره ای، از سالم بودن کلیه ها مطمئن شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصدق جباری، بر ضرورت رعایت یک سری اصول برای مراقبت از کلیه‌ها، افزود: خیلی از بیماری‌های کلیوی علائم بالینی ندارد، لذا باید به این نکته توجه داشت که عدم بروز درد و علائم سیستمی دلیلی بر سلامت فرد نیست، در نتیجه باید با چکاپ دوره‌ای، از سالم بودن کلیه‌ها مطمئن شد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران، ادامه داد: علائم هشدار دهنده‌ای وجود دارد که با بیماری‌های کلیه مرتبط است که از آن جمله می‌توان به ورم دور چشم، تورم پا، بی اشتهایی، شب ادراری، خستگی زود رس، تپش قلب و تغییر رنگ پوست اشاره کرد.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت

جباری تاکید کرد: ورزشکاران از مصرف مکمل‌های گیاهی و پروتئینی خودداری نمایند، زیرا این داروها سبب نارسایی کلیه می‌شود.

رئیس بخش نفرولوژی بیمارستان حضرت رسول (ص)، با عنوان این مطلب که برای داشتن کلیه‌های سالم باید از مصرف خودسرانه مسکن‌ها پرهیز نمود، ادامه داد: از مصرف زیاد نمک و پروتئین حیوانی خودداری شود.

وی افزود: افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مثل فشارخون بالا، دیابت و بیماری‌های قلبی هستند، باید به طور دوره‌ای آزمایشات لازم را انجام دهند تا از بروز ابتلا به بیماری‌های کلیه در امان باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف19 ساعت قبل
اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید و همزمان دچار سردی انگشتان دست و پا هستید، حتما به پزشک‌ اطلاع دهید. جریان خون در بدن مبتلایان به کم‌کاری تیروئید کاهش می‌یابد و همین اتفاق باعث سردی انگشتان می‌شود. در موارد نادر، سردی انگشتان می‌تواند به دلیل لخته خونی که در قسمت دیگری از بدن تشکیل شده است رخ دهد. رینود چیست؟ عاملی کمتر شناخته شده که علت شایع سردی دست‌ها و انگشتان دست است، بیماری‌ به نام سندرم رینود است. هنگامی که شما کم وزن هستید، با کمبود چربی بدن توانایی از بین بردن دمای سرد بدن خود را ندارید.

سلامت عمومی و ۲۰پیشنهاد طبیعی!

16+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
آقای مهدی دهقان چناری از دوستان آقای شجاع در مستند به یک نکته‌ مهم اشاره می‌کند. کاری که کم کم باعث می‌شود آن‌ها از تولید یک محصول به تولید ۲۰۰ محصول غذایی و سالم برسند. خانم آقای شجاع می‌گوید رسیدن به خط تولید این محصولات فست‌فودی سالم از خانه‌ی آن‌ها شروع شده است. آقای شجاع امروز در یزد به واسطه خط تولید سوسیس‌های سالم یک فست‌فودی سالم راه انداخته. شکری که از نیشکر و بدون استفاده از فرآیندهای شیمیایی تولید می‌شود.

آلوده‌ترین نقاط اطرافتان که باعث انتقال آنفلوانزا می‌شوند

9+
الفالف12 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
زنان و مردان تفاوت هایی بنیادین با یکدیگر دارند و بخشی از این تفاوت‌ها به حوزه سلامتی معطوف می‌شود. درواقع برخی از بیماری‌ها بین زنان و برخی دیگر بین مردان شایعند. بیماری پارکینسونبا بیماری پارکینسون، مغز در طی سال‌ها به تدریج آسیب می‌بیند. سرطان روده بزرگبه گفته سازمان بین المللی پیشگیری و درمان سرطان، مردان و به ویژه افرادی با تبار آمریکایی آفریقایی بیش از زنان با احتمال سرطان روده بزرگ رو به رو می‌شوند. این بیماری مردان سیگاری را بیشتر درگیر می‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴- مطالعات جدید پژوهشگران فنلاندی نشان می‌دهد که عوامل متعددی بر خواب و کیفیت آن تأثیر داشته و مواردی چون سن، جنسیت و موقعیت مکانی به خواب رفتن، بر کیفیت خواب تأثیر داردخوابیدن یکی از موارد مهم در سلامتی انسان محسوب شده و به باور متخصصان؛ خواب با کیفیت، ضامن سلامت انسان است. به همین دلیل تیمی از پژوهشگران به بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت خواب پرداخته و دریافتند که زمان خواب بر اساس ساعت شبانه‌روزی و میزان خواب در افراد به عوامل مختلفی همچون سن، جنسیت و منطقه محل زندگی آن‌ها بستگی داشته و در بین افراد مختلف، متفاوت است. پیش‌ازاین مشخص‌شده بود که زمان و ساعت خواب در بزرگ‌سالی به تأخیر می‌افتد. دکتر کولا در ادامه توضیحات خود افزود: «اختلافات جغرافیایی در الگوی خواب نسبتا کوچک اما مشابه با مطالعات قبلی در مقیاس کوچک بود. این نظارت با کمک دستگاه‌های قطبی الکترون (Polar Electro devices) انجام‌شده و ویژگی‌ها و کیفیت مختلف خواب این افراد بررسی شد.

نظرها

اخبار بیشتر