راه اندازی ۱۹۰ باشگاه کتابخوانی در اسلام آبادغرب/ ۲۶ روستای شهرستان «دوستدار کتاب» می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا

راه اندازی ۱۹۰ باشگاه کتابخوانی در اسلام آبادغرب/ ۲۶ روستای شهرستان «دوستدار کتاب» می‌شوند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کرمانشاه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب از راه‌اندازی 190 باشگاه کتابخوانی در سطح این شهرستان خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود اسلام آبادغرب امسال به عنوان یکی از پنج شهر خلاق کتابخوانی کشور معرفی شود.

خسرو تمری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به طرح توسعه عدالت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در راستای اجرایی کردن این طرح، سه طرح باشگاه‌های کتابخوانی، روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب در سراسر کشور اجرایی شد.

وی افزود: دو طرح باشگاه‌های کتابخوانی و روستاهای دوستدار کتاب تکمیل کننده طرح پایتخت کتاب هستند، به عبارتی اگر شهرستانی در این دو طرح موفق باشد به عنوان شهر خلاق کتابخوانی کشور معرفی می‌شود و در نهایت با معرفی پنج شهر خلاق کتابخوانی، یکی از این شهرها به عنوان پایتخت کتاب کشور معرفی می‌شود.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است با برنامه‌های صورت گرفته، اسلام آبادغرب بتواند در جمع یکی از پنج شهر خلاق کتابخوانی کشور قرار گیرد.

تمری با اشاره به پیگیری طرح دوستدار کتاب در ۲۶ روستای شهرستان، گفت: در این طرح برنامه‌هایی از جمله شب‌نشینی با کتاب، شعرخوانی کردی با موضوع کتاب، رونمایی از کتاب و … اجرا می‌شود و در کنار این برنامه‌ها، کتابخانه‌ روستاها نیز فعال است و به علاقمندان کتاب خدمات‌رسانی می‌‎کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب همچنین با اشاره به راه اندازی ۱۹۰ باشگاه کتابخوانی در سطح این شهرستان، گفت: در این طرح نیز گروه‌های حداکثر یازده نفره تشکیل یک باشگاه کتابخوانی می‌دهند و پنج تا ۱۰ عنوان کتاب به آنها معرفی می‌شود که پس از مطالعه این کتابها آنها را در قالب اجرای نمایش یا نوشتن یک نامه و یا ساخت یک فیلم کوتاه ارائه می‌دهند.

وی افزود: در حال حاضر فعالیت باشگاه‌ها در سطح مدارس شهرستان بسیار مطلوب است و در کنار آن، شاهد راه‌اندازی باشگاه‌های کتابخوانی خانوادگی هم در سطح شهرستان هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.
ایلناایلنا1 روز قبل
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران بر لزوم تعیین سقف برای کمک‌های شهرداری به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه تاکید کرد. وی تاکید کرد: در بند ۲۵۱ طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ به مدیریت کاهش هزینه شرکت‌ها و سازمان‌ها اشاره شده و این چیزی نیست که واحدهایی مثل تاکسیرانی و مترو نتوانند انجام دهند. پس بهتر است استثنا قائل نشویم و اگر قرار شد استثنایی وجود داشته باشد بهتر است سقف و کفی برای آن بگذاریم. گفتنی است، پیشنهاد محمد علیخانی در خصوص بند ۲۵۱ از طرح سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۹ بود که مبنی بر «مدیریت بهینه و کاهش کمک‌های شهرداری تهران به‌ویژه کاهش کمک زیان سازمان‌ها و شرکت‌ها به میزان ۲۰ درصد و درصورت عدم امکان کاهش ثابت نگهداشتن آن در سطح رقم مصوب سال ۹۸» است. این پیشنهاد با ۱۶ موافق و ۳ مخالف به تصویب رسید.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید تقی خانی، دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران در جمع خبرنگاران درباره مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد گفت: با اجرای مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد که با پیشنهاد وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه تسهیلات به مردم صورت گرفته است، آثار بسیار مثبتی را به دنبال خواهد داشت. تقی خانی با بیان اینکه امروزه استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت جایگزین در برخی از کشورها رایج است، گفت: این موضوع به عنوان یک استراتژی در کشور ما نیز به طور جدی دنبال می‌شود و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه حاصل شده است. وی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر اقبال مردم به سمت گازسوز کردن و استفاده از گاز طبیعی چندین برابر شده و مردم تمایل دارند که از سوخت ارزانتر استفاده کنند، افزود: طبیعی است با توسعه سوخت جایگزین CNG یا گاز طبیعی مقدار قابل توجهی کاهش در مصرف بنزین حاصل می‌شود. تقی خانی با تاکید بر اینکه بحث استفاده از سوخت‌های جایگزین رویکرد صحیحی است، تصریح کرد: اثر مستقیم اجرای این طرح، کاهش مصرف بنزین است که از محل صرفه جویی حاصل از آن درآمد نصیب کشور می‌شود. وی یادآور شد: با مطالعات اقتصادی و فنی که در این طرح صورت گرفته است هم مردم منتفع خواهند شد و هم منجر به کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و … شده و در کل برای اقتصاد کشور حرکت مثبت و موثری است.

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
ایمناایمنا3 ساعت قبل
عباس میرزائی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: نمایشگاه از دو دسته آثار چاپ دستی و نقاشی تشکیل شده، که ۱۸ اثر آن چاپ دستی و ۱۰ اثر نقاشی است و هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی هنر چاپ دستی است چرا که در اصفهان کمتر به این هنر پرداخته شده و یک هنر جدید محسوب می‌شود. وی با اشاره به اینکه استقبال از این نمایشگاه خوب بوده است، افزود: یک هنر جدید برای مخاطب جذاب است و یک اثر هنری همانند نقاشی و طراحی یک کار تک محسوب می‌شود که قیمت بالاتری دارد اما چاپ دستی تیراژ گرفته می‌شود و قیمت مناسب‌تری دارد. این هنرمند ادامه داد: از سه تکنیک کالکوگرافی آثارم بهره گرفتم، تکنیک‌های به کار برده شده شامل اچینگ که حکاکی روی مس است که سپس در اسید قرار می‌گیرد و بعد زیر دستگاه پرس چاپ دستی کلیشه و مقوا رد می‌شود و نقش حکاکی شده روی مس به مقوا منتقل می‌شود. وی خاطرنشان کرد: تکنیک مزوتینس تکنیکی خاص است و هنرمندانی که چاپ دستی کار می‌کنند تنها پنج درصد سراغ این سبک می‌روند و نیاز به اسید ندارد و با وسیله‌ای به نام راکر خراش‌های بسیار ریز بر روی مس ایجاد می‌شود و با برمیشر خراش‌ها به صورت سایه روشن بر روی مس نقش میبندد و سپس از زیر دستگاه چاپ میگذرد تا بر روی مقوا منتقل شود. به گزارش ایمنا، نمایشگاه آثار نقاشی و چاپ دستی عباس میرزائی تا ۲۲ آذر ماه در گالری خانه صفوی میزبان علاقه مندان به هنر خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر