با سوءمدیریت مدیران کشت و صنعت مغان این بنگاه زیان‌ده شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

با سوءمدیریت مدیران کشت و صنعت مغان این بنگاه زیان‌ده شد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با سوءمدیریتی مدیران کشت و صنعت مغان این بنگاه زیان‌ده شده و با قیمت نازل واگذار شده است.

با سوءمدیریت مدیران کشت و صنعت مغان این بنگاه زیان‌ده شد - 1

به گزارش ایلنا، ولی ملکی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال خود از وزیر جهاد کشاورزی گفت: سوال من از وزیر جهاد کشاورزی در راستای سوء مدیریت است و در مورد تنها یک بنگاه نیست بلکه شامل فسادها و نحوه اداره بنگاه‌های اقتصادی می‌شود. به علت بی‌تدبیری شرایطی به وجود آمده که با سوء مدیریتی مدیران کشت و صنعت مغان این بنگاه زیان‌ده شده و با قیمت نازل واگذار گردیده است.

وی با اشاره به اینکه بنگاه‌های اقتصادی به مانند موجود زنده هستند و زمانی که زیان‌ده می‌شوند به ثمن بخس به فروش می‌رسند، ادامه داد: مگر می‌شود ۱۰ سال یک بنگاه اقتصادی را به صورت نیابتی اداره کرد، زمانی سوال کردم فردی که در رأس مدیریت کشت و صنعت مغان قرار گرفته سیاسی است و این افراد سابقه اداره یک روز بنگاه اقتصادی را ندارد.

ملکی با تأکید بر اینکه کشت و صنعت مغان سرآمد بنگاه‌های اقتصادی ایران بود و امکان تأمین اغلب نیازهای غذایی کشور شامل محصولات کشاورزی و پروتئینی را داشت، عنوان کرد: عاملی غیر از سوء مدیریت باعث وضعیت کنونی بنگاه نیست، سایر صنایع که امروز واگذار می‌شوند دارای شرایط مشابه کشت و صنعت مغان هستند و از سوء مدیریت رنج می‌برند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از نظرات استاندار و نمایندگان استان در زمینه تعیین مدیران کشت و صنعت مغان استفاده نشده، گفت: چرا به قیمت کم و مدت طولانی کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی واگذار شد، اندک سود این بنگاه در زمینه زراعت بود که این بخش نیز یک سوم کشاورزان عادی محصول می‌داد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

ملکی با اشاره به اینکه آقای وزیر در خصوص فردی به نام پورپیغمبر موضوعاتی را مطرح کردند که یک روز سابقه کار در واحدهای تولیدی را ندارد، افزود: کشت و صنعت مغان دارای واحدهای متعددی است و بزرگترین واحدهای باغی و دامپروری را دارد و از نظر سطح زیر کشت بیشترین میزان در اختیار این مجموعه است.

وی ادامه داد: متأسفانه علیرغم موضوعات مطرح شده گفته می‌شود این کشت و صنعت سودده بوده در حالی که در زمینه دامپروری، صنایع و باغات زیان‌ده بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه متأسفانه مجلس در خصوص حساب‌های شرکت‌های دولتی ورود نمی‌کند که باعث می‌شود شاهد اینگونه مشکلات باشیم، تصریح کرد: کمیسیون کشاورزی و نمایندگان مجلس باید به نحوه مدیریت شرکت‌های دولتی ورود کنند.

ملکی در پایان خاطر نشان کرد: پاسخ‌های وزیر در کمیسیون و صحن علنی مجلس قانع کننده نیست و این سیستم باید اصلاح شود، چه تضمینی وجود دارد که برای دیگر شرکت‌های دولتی نیز شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۱۳ آذر ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی چون بازداشت مدیرعامل معتاد، حمایت رهبر انقلاب از جوانان مومن، سخنرانی رئیس جمهور و … پرداخته است. انتهای پیام/

روایت «روحانی» از صحبت تلفنی با رئیس جمهور آمریکا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، رئیس جمهور، در بیست‌و‌ششمین همایش بیمه و توسعه گفت: مشاورین و همراهان من را قانع کردند و در آخرین لحظات ترک نیویورک پاسخ تلفن رئیس جمهور آمریکا را دادم. انتهای پیام/

فیلم | مردان مسلح با m۱۶ در درگیری‌های ماهشهر چه کسانی بودند؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم| این «صدای اعتراض مردم» است

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض با نیروهای امنیتی و نظامیویدئویی از گفت‌وگو و درد و دل مردم معترض بعد از گرانی بنزین با نیروهای امنیتی و نظامی منتشر شده است.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.

شرط روحانی برای دیدار با ترامپ در سفر اخیر به نیویورک (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر