رقابت نهادهای سرمایه‌گذاری بر سر مظنه‌گیری اوراق جدید منفعت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
رقابت نهادهای سرمایه‌گذاری بر سر مظنه‌گیری اوراق جدید منفعت

رقابت نهادهای سرمایه‌گذاری بر سر مظنه‌گیری اوراق جدید منفعت

مهرخبرگزاری مهر |
مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس از شرکت های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری، بانک ها،  بیمه ها و نهادهای مالی دعوت کرد تا در  رقابت مظنه گیری اوراق جدید منفعت شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه ایران، ندا بشیری در خصوص سامانه‌ای که اخیرا تحت عنوان مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس رونمایی شده و طی سال جاری تجربه دو بار مظنه گیری دیگر را نیز داشته است، گفت: در این سامانه متقاضیان حقوقی فرصت می‌یابند پیش از اجرای پذیره نویسی صکوک، با ارسال نرخ کارمزد تعهد پذیره نویسی و حجم قابل تعهد خود، در قبولی سمت اوراق منتشره توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی کشور رقابت کنند.

مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس با اعلام اینکه روزهای سه شنبه ۲۸ آبان و چهارشنبه ۲۹ آبان به عنوان بازه تاریخی دریافت «حجم قابل تعهد هریک از نهادها» و «نرخ‌های کارمزد تعهد پذیره نویسی» متقاضیان در نظر گرفته شده، گفت: درخواست‌ها در نماد «مظنه» در سامانه مظنه یابی ثبت و در پایان دوره مذکور، اطلاعات در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه از نکات مورد توجه در شیوه جدید مظنه یابی، پنهان (Hidden) بودن درخواست هاست اضافه کرد: با این ویژگی، مشارکت کنندگان از مظنه‌های پیشنهادی سایرین مطلع نخواهند شد. همچنین مشارکت کنندگان، می‌بایست نرخ‌های کارمزد تعهد نویسی خود را به صورت مجموع رقم مربوط به سه سال در سامانه ثبت کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بشیری با بیان اینکه مظنه یابی در نماد مذکور مربوط به اوراق منفعت دولتی است که احتمالا در نیمه اول آذرماه ۱۳۹۸ منتشر خواهد شد، افزود: این صکوک در سررسید سه ساله توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، بر مبنای درآمدهای آتی مالیاتی دولت منتشر خواهد شد و موعد پرداخت سود آن نیز بر اساس آنچه اعلام شده، هر ۶ ماه یکبار خواهد بود.

در اطلاعیه مظنه گیری تعهد پذیره نویسی اوراق مالی اسلامی دولت، منتشر شده توسط مدیریت ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران، حداقل حجم هر سفارش برابر با هزار میلیارد ریال بوده و ثبت مظنه در سامانه مذکور به منزله قبول تعهد در نظر گرفته می‌شود.

همچنین بر اساس این اطلاعیه، وزارت امور اقتصادی و دارایی برای پذیرش یا عدم پذیرش تمام یا بخشی از درخواست‌های ثبت شده مختار بوده و متقاضیانی که مورد تایید قرار گرفتند، موظفند حداکثر تا ۲ روز کاری پس از اعلام، نسبت به ارائه نسخه‌های تکمیل شده قراردادهای تعهد پذیره نویسی و سایر مدارک اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز خیرالله رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعطیلی مدارس گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزا و تامین سلامت دانش آموزان و جلوگیری از انتقال ویروس این بیماری با هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان استانی و برگزاری جلسات تخصصی با دانشگاه علوم پزشکی استان به منظور کاهش انتقال عامل بیماری و رفع نگرانی خانواده‌های محترم مقرر شد تمامی مراکز پیش‌ دبستانی و مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول و تمام مدارس استثنایی در تمامی مناطق و نواحی ۱۴ گانه آموزش و پرورش استان قزوین در دو نوبت صبح و بعدازظهر در روزهای شنبه ۱۶ آذر و یکشنبه ۱۷ آذر ماه تعطیل است. وی بیان کرد: همه مدارس در تمامی مناطق و نواحی در روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه دایر خواهد بود. رحمانی تصریح کرد: تنها مرجع اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی مدارس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان و خبرگزاری‌های رسمی است و خانواده‌ها باید از این مراکز اخبار صحیح را کسب کنند. وی یادآورشد: شهروندان محترم می‌توانند اخبار مربوط را از طریق سایت آموزش و پرورش و رسانه‌های رسمی استان نیز پیگیری کنند.

تبدیل خودرو‌های بنزینی به گازسوز

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
با اصلاح قیمت بنزین این روز‌ها اقبال صاحبان خوردو‌های دوگانه سوز به سمت جایگاههای سوخت گاز بیشتر شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در نهایت بهترین توصیه برای کسانی که می‌خواهند خوردو هایشان را گازسوزکنند این است که حتما به مراکز مجاز برای نصب سیستم گاز سوز روی خودرو‌ها مراجعه کنند و به هیچ وجه کپسول دست دوم بر روی خودرو هایشان نبندند.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عبداالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با علی بن مسعود بن علی السنیدی وزیر تجارت و صنایع عمان در تهران دیدار کرد. این دیدار برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور برگزار شد. در این دیدار مدیرکل سرمایه گذاری داخلی صندوق توسعه ملی عمان، رئیس اتاق بازرگانی و قائم مقام بانک مرکزی، وزیر تجارت و صنایع عمان را همراهی می‌کنند. اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می‌شود …

نظرها

اخبار بیشتر