افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ وزارت نیرو/۹ نیروگاه حرارتی تا پایان سال وارد مدار می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ وزارت نیرو/۹ نیروگاه حرارتی تا پایان سال وارد مدار می‌شوند

افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ وزارت نیرو/۹ نیروگاه حرارتی تا پایان سال وارد مدار می‌شوند

فارسخبرگزاری فارس |
وزیر نیرو با بیان اینکه ۲۲۷ طرح بزرگ با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در کشور افتتاح می‌شود، گفت: در پی اصلاح قیمت بنزین، گروهی که مشخص است تحریکات آنها از کجا سرچشمه می‌گیرد، در جمع معترضان حاضر شدند و به دستگاه‌های خدمت‌رسان آب و برق آسیب زدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار، رضا اردکانیان صبح امروز در آیین افتتاح پست و خطوط ۴۰۰ کیلوولت ایوانکی اظهار کرد: بسیار خرسندم که در ماه ربیع‌الاول و زیر بارش رحمت خداوند در ادامه پویش «الف - ب - ایران»، این هفته به استان سمنان سفر کرده‌ام. ‌

وی با بیان اینکه آب و انرژی نقش مؤثری در استمرار حیات و توسعه پایدار کشور دارند، افزود: پویش «الف - ب - ایران» اقدامی برای به‌روزرسانی گردش منظم توسعه و تولید کشور در زمان تحمیل ظالمانه‌ترین تحریم‌های ضدانسانی به مردم این سرزمین است.

وزیر نیرو با بیان اینکه در این پویش علاوه بر فرصت تماس با مردم، هر هفته طرح‌های مختلفی در کشور افتتاح می‌شود، اضافه کرد: انرژی به‌عنوان اصلی‌ترین زیرساخت فعالیت‌ها در کشور است و ارائه حرکت منظم در این زمینه پیامی مهم برای تمام دنیا دارد.

اردکانیان بیان کرد: ۲۲۷ طرح بزرگ با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار طی ۶ ماه دوم سال در ۳۱ استان کشور افتتاح می‌شود و ۱۰ سد بزرگ میلیون‌ها لیتر آب را به ظرفیت سدهای کشور اضافه خواهند کرد و همچنین ۲۶ هزار هکتار زمین نیز برای استفاده کشاورزان تحت زهکشی قرار خواهد گرفت.

اتصال روزانه ۶ روستای کشور به شبکه آب‌رسانی پایدار

وی با بیان اینکه در پویش جدید وزارت نیرو، هر روز به‌صورت متوسط ۶ روستای کشور به شبکه آب‌رسانی پایدار وصل می‌شود، تصریح کرد: در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید، ۱۰ هزار و ۳۴۰ روستای کشور به شبکه‌های آب سالم و بهداشتی وصل شدند.

وزیر نیرو اضافه کرد: طی فعالیت دولت‌های قبل، درمجموع ۹۰۰ هزار نفر از روستائیان کشور از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند بوده‌اند و طی ۶ سال فعالیت دولت تدبیر و امید، ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر دیگر به این تعداد اضافه شده‌اند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

گروهی در جمع معترضان به دستگاه‌های خدمت‌رسان آسیب زدند

اردکانیان گفت: متأسفانه این روزها در پی اصلاح قیمت بنزین، گروهی که تحریکات آنها مشخص است، از کجا سرچشمه می‌گیرد، در جمع معترضان حاضر شدند و به دستگاه‌های خدمت‌رسان ازجمله آب و برق آسیب زدند و این افراد خدمات‌رسانی به مردم را هدف قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال جاری، ۹ نیروگاه حرارتی با ظرفیت سه هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه خواهد شد، تصریح کرد: ۱۱۱ پروژه بزرگ در بخش‌های مختلف آب، برق و فاضلاب استان سمنان با یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در استان سمنان سرمایه‌گذاری شده است که به‌صورت متوسط ۵۵ درصد پیشرفت داشته‌اند که امیدواریم به‌زودی به بهرهبرداری کامل برسد.

اردکانیان با بیان اینکه پویش «الف - ب - ایران» محدود به سال جاری نخواهد بود و در سال بعد نیز ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: یکی از پاداش‌های صبر و بردباری مردم، نزول باران رحمت الهی بود که بر اساس آخرین گزارش‌ها در استان سمنان از یکم مهرماه حدودا دو برابر بارش متوسط بلندمدت ۳۰ ساله، باران باریده است.

به گزارش فارس؛ وزیر نیرو در سفر یک‌روزه خود به استان سمنان، پست ۴۰۰ کیلوولت شهر ایوانکی و طرح آب‌رسانی به ۲۰ روستای شهرستان‌های گرمسار و آرادان را به‌صورت هم‌زمان در روستای داورآباد شهرستان آرادان افتتاح می‌کند.

همچنین عملیات اجرایی فاز نهایی پروژه آب‌رسانی به ۱۱ روستای دیگر شهرستان‌های گرمسار و آرادان با دستور وزیر نیرو آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر