حجتی: بارها در هیأت دولت درباره تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان تذکر دادم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
حجتی: بارها در هیأت دولت درباره تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان تذکر دادم

حجتی: بارها در هیأت دولت درباره تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان تذکر دادم

فارسخبرگزاری فارس |
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بارها در جلسه هیأت دولت خواستار بازگشت شرکت کشت و صنعت مغان به وزارت جهاد شدم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به سؤال ولی ملکی نماینده مردم مشکین‌شهر در جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۷ آبان) ‌ مبنی بر علت به کار گماردن افراد غیرمتخصص در راس بنگاه‌های اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سال ۸۸ دولت مصوب کرد که شرکت کشت و صنعت مغان واگذار شود و دیگر در حوزه جهاد کشاورزی نباشد و به همین دلیل در اختیار سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد قرار گرفت.

وی افزود: من در هیأت دولت بارها درباره لزوم تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت مغان صحبت کرده و گفتم باید یا این شرکت در دوره خاص واگذار شده و یا اگر بنای واگذاری نیست هر چه سریع‌تر به دولت بازگردد تا بتوانیم مانند یک شرکت دولتی آن را اداره کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان خصوصی سازی متاسفانه نتوانست در زمان تعیین شده در مورد واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان تصمیم‌گیری کرده و آن را عملیاتی کند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

حجتی خاطرنشان کرد: در دورانی که شرکت کشت وصنعت مغان به صورت نیابتی در اختیار ما بود توانستیم ۴۰ دستگاه تراکتور نیمه سنگین و ۱۹ تراکتور سنگین و ۱۱ دستگاه کمباین خریداری کرده و چندین هکتار از زمین‌های کشاورزی آن را آبیاری نوین کنیم. ضمن اینکه سالن شیردوشی مجهزی برای آن احداث کرده و تعداد دام‌های آن را از ۱۱ هزار راس به ۱۴ هزار راس رساندیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان کل تولیدات شرکت کشت و صنعت مغان از ۳۰۱ هزار تن در سال ۹۲ به ۴۱۰ هزار تن در سال ۹۶ رسید. که حکایت از افزایش ۳۳ درصدی دارد.

حجتی گفت: اصرار ما در مورد شرکت کشت و صنعت مغان بازگشت به دولت بود و امروز وضعیت این شرکت به واسطه ده‌ها میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفته مدیر خصوصی فعلی آن بهتر از قبل است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۱۳ آذر ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلف و سوژه‌های متنوعی چون بازداشت مدیرعامل معتاد، حمایت رهبر انقلاب از جوانان مومن، سخنرانی رئیس جمهور و … پرداخته است. انتهای پیام/

فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

الفالف19 ساعت قبل
فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگرانگروه سیاسی الف، ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۳:۳۰ ۳۹۸۰۹۱۴۰۰۴لیدرهای عملیاتی و راهبردی اغتشاشگران با هدایت افراد زیرمجموعه و مردمی که در خیابان‌ها حضور داشتند، دستور حمله به ماموران انتظامی و به آتش کشیدن بانک‌ها و اموال عمومی را صادر می‌کردند.

تصاویر جدید از لحظه غارت فروشگاه‌ها توسط آشوبگران

مهرمهر9 ساعت قبل
این تصاویر مربوط به اعتراضات اخیر است که طی آن عده‌ای سواستفاده‌گر و فرصت‌طلب این اعتراضات را به کام خود کرده و این اعتراضات را به اغتشاش و آشوب کشانده‌ند.

فیلم | مردان مسلح با m۱۶ در درگیری‌های ماهشهر چه کسانی بودند؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

تماشا کنید: اظهارات قابل تامل امروز روحانی در مورد ترامپ؛ آیا خبری در راه است؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، می‌گوید: اگر «تحریم‌ها را بردارند، یک ساعت بعد با ترامپ دیدار می‌کنم». این اظهارات یک روز بعد از سفر وزیر خارجه عمان به تهران انجام شد که گویا میانجیگری بین ایران و آمریکا از اهداف آن بوده. از طرفی در پی تحولات اخیر بنزینی، جایگاه روحانی و دولت او نزد افکار عمومی و گروه‌های سیاسی به شدت افول کرده. ماجرا چیست؟

فیلم | زندگی اسرارآمیز همسر سابق پوتین | ماجرای طلاق

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بیزنس اینسایدر، اخبار چندانی از زندگی خانوادگی پوتین و همسرش که دو دختر به نام یکاترینا و ماریا دارند تا به حال در دست نبوده است. لیودمیلا در اوائل دهه ۱۹۸۰ با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. آن دو در سال ۱۹۸۳ هنگامی که پوتین جاسوس کاگ‌ب بود، ازدواج کردند. او پس از جدایی از پوتین در سال ۲۰۱۳ گفت که از کانون توجه رسانه‌ها بودن متننفر است. آن دو ویلایی به قیمت ۷٫۴۶ میلیون دلار در فرانسه خریدند و در آنجا زندگی می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر