سرطان سینه شایع‌ترین در ایران/ گذر ۲۰ میلیون دهه شصتی از ۳۰سالگی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت

سرطان سینه شایع‌ترین در ایران/ گذر ۲۰ میلیون دهه شصتی از ۳۰سالگی

مهرخبرگزاری مهر |
یاسوج- مدیرموسسه سرطان پستان تهران گفت: سرطان سینه به عنوان شایع ترین سرطان در جمعیت کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، آزاده جولایی در همایش بادبک‌های مهربانی (پویش ملی اطلاع رسانی سرطان پستان) در یاسوج، افزود: در اثر عبور ۲۰ میلیون متولد دهه ۶۰ از سن ۳۰ سالگی، سرطان پستان به عنوان شایع‌ترین سرطان در جمعیت کشور مطرح است.

جولایی با بیان اینکه طبق آمار سال ۱۳۹۳ وزارت کشور، سرطان پستان در کشور شایع‌ترین با ۱۳۰۰۰ مورد بوده است، اظهار کرد: بعد از آن سرطان پوست و معده با ۱۰۰۰۰ مورد در رده‌های بعدی قرار دارند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار پزشکی و سلامت روز

ویدیوی مهر بخشی از این سخنان را به تصویر کشیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
زمستان با گاری‌هایی برای ما تداعی می‌شود که بوی لبو از آن سر به فلک می‌کشد. در مرحله بعد قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم. اجازه می‌دهیم چغندرها به مدت۳۰ دقیقه به آرامی بپزند. آب لبوها را نیز کنار می‌گذاریم. ۱ لیوان از آب لبو را با سرکه سفید و کمی نمک در قابلمه‌ای می‌ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - آرزوی یکی دیگر از کودکان مبتلا به بیماری سرطان به همت موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ با پوشیدن لباس عروس صورتی در اهواز محقق شد. وی افزود: آرزوی پرند هشت ساله پوشیدن لباس عروس صورتی بود که برای رسیدن به این آرزو ماه‌ها انتظار می‌کشید. مسئول موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ ادامه داد: شاید از میان تمامی کودکانی که آرزوی آنها برآورده شده است تاکنون این میزان ذوق و اشتیاق را مشاهده نکرده بودیم. مسئول موسسه فرهنگی و هنری پنجمین فصل قشنگ گفت: اعتقاد داریم تمامی افرادی که به میدان آرزو قدم می‌گذارند منتخبان خداوند هستند. وی افزود: آرایشگاه، سفره عقد، آتش بازی، گروه موسیقی، لباس عروس، تالار عروسی، بادبادک آرایی، جرثقیل برای بالا بردن جایگاه عروس و تمامی خدمات و پذیرایی به صورت رایگان انجام شده که جا دارد از تک‌تک این افراد خیر صمیمانه قدردانی کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر