میدان جدید نفتی هنوز به مرحله ارزیابی زیست محیطی نرسیده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
میدان جدید نفتی هنوز به مرحله ارزیابی زیست محیطی نرسیده است

میدان جدید نفتی هنوز به مرحله ارزیابی زیست محیطی نرسیده است

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرکل محیط زیست استان خوزستان با اشاره به اینکه ارزیابی‌های زیست محیطی برداشت از این میادین نفتی جدید کشف شده همزمان با تصمیم جهت استحصال صورت خواهد گرفت، گفت: هنوز این میدان در مرحله اکتشاف است.

گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، حسن روحانی رییس‌جمهوری در جمع مردم یزد از کشف یک میدان نفتی با وسعت ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومترمربع با عمق ۸۰ متری و ظرفیت ۵۳ میلیارد بشکه‌ای در حد فاصل بستان تا امیدیه در استان خوزستان خبر داد.

گفته می‌شود این مخزن دومین مخزن نفتی بزرگ کشف‌شده در تاریخ ایران است و اسم آن را به پاس خدمات همه افرادی که در گوشه و کنار کشور به خدمت می‌پردازند، به‌ویژه کارکنان مدیریت اکتشاف که نام‌آوران گمنام صنعت نفت هستند و در شرایط سخت کاری کار می‌کنند، «نام‌آوران» گذاشته‌ شد.

ویز نفت گفته است که این میدان نفتی در وسعتی به اندازه ۲۴۰۰ کیلومتر مربع و در عمق ۳۱۰۰ متری قرار دارد و یک لایه نفت دار به اندازه ۸۰ متر کشف شده که به اندازه ۵۳ میلیارد بشکه حجم دارد و البته امکان گسترش این میدان به جنوب غربی و شرقی هم وجود دارد.

زنگنه مقدار برداشت از میدان جدید را تابع تکنولوژی و فناوری خوانده است، و مشخص نیست که چه میزان از ذخایر درجای نفت اعلام شده، قابل برداشت خواهد بود. اما این ذخایر نفتی در استانی کشف شده است که این روزها با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کند و جز ۵ شهر آلوده کشور است.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

در روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته گذشته اهواز آلوده‌ترین شهر ایران بود و فعالیت‌های نفتی در این استان هم بر افزایش آلاینده‌ها این استان بی تاثیر نیست.

محمدجواد اشرفی مدیرکل محیط زیست استان خوزستان درباره افزایش شدت آلودگی‌هوای این استان با استحصال نفت از این میدان جدید نفتی به خبرنگار فارس گفت: میدان جدید نفتی در مرحله اکتشاف هستند و در حال حاضر فعالیت‌های مربوط به اکتشاف بر روی آن درحال انجام است.

وی اظهار داشت: ارزیابی‌های زیست محیطی برداشت از این میادین همزمان با تصمیم جهت استحصال صورت خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، آقای محمد علی اسفنانی، گفت: باشکایت شکات خصوصی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پرونده تخلف شرکت مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ششم هیات بدوی تعزیرات حکومتی تهران ارجاع شد. وی افزود: شعبه پس از رسیدگی و احراز تخلف، مدیر عامل شرکت را جمعا به مبلغ ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد که ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال آن مربوط به شکات خصوصی پرونده است که از جهت اضافه دریافتی باید بازگردانده شود.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ آقای یحیی جعفری صبح امروز با حضور در مجتمع قضایی شهید فهمیده، از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌ها و مشکلات کارکنان این مجتمع قرار گرفت. وی همچنین در ملاقات مردمی، ​ به مطالبات مراجعان رسیدگی و با بررسی پرونده‌های قضایی دستور لازم را صادر کرد. رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران همچنین امروز به کانون اصلاح و تربیت رفت و پای درددل مددجویان این مجموعه تربیتی نشست. بازدید رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع‌های قضایی سطح شهر تهران ادامه دارد.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.
صدا و سیماصدا و سیما33 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار «لطفعلی بختیاری» رییس دانشگاه علوم انتظامی امین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و نقش نیروی انتظامی در تحقق این بیانیه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب به نقش جوانان تاکید زیادی دارند و دانشجویان این دانشگاه باید خود را برای پذیرش مسئولیت در رده‌های مختلف نیروی انتظامی آماده کنند. رئیس دانشگاه علوم انتظامی امین گفت: نیروی انتظامی آماده تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و همچون ۴۰ سال گذشته آماده اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمامی حوزه‌ها هستیم. سردار بختیاری با بیان اینکه نیروی انتظامی گام‌های بلندی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برداشته است، گفت: یکی از اولویت ناجا و دانشگاه علوم انتظامی امین تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است. وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای کشور است گفت: باید همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها و به‌خصوص نیروی انتظامی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

ادامه فعالیت سامانه بارشی

صدا و سیماصدا و سیما35 دقیقه قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز شرقی، مناطقی از استان سمنان، خراسان شمالی، رضوی و بخش‌هایی از خراسان جنوبی فعال خواهد بود. وی گفت: بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف نمایان خواهد شد و در نیمه جنوبی کشور نیز رگبار، رعد و برق و وزش باد‌های شدید و موقتی در جنوب استان فارس و همین طور بخش‌های جنوبی استان بوشهر و مناطقی از استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان فعال خواهد بود که می‌تواند به آبگرفتگی در این مناطق هم منجر شود. کارشناس هواشناسی گفت: آب‌های خلیج فارس در بخش‌های مرکزی، شرقی، تنگه هرمز، جزایر خلیج فارس و غرب دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود که این شرایط تا ۴۸ ساعت ادامه دارد. ضرابی افزود: با عبور این سامانه بارشی، سرمای شبانه را در بخش‌هایی از دامنه مرکزی و جنوبی البرز و زاگرس پیش رو خواهیم داشت. وی گفت: فردا نیز در بخش‌هایی از شمال شرق کشور و بخشی از غرب کشورمان، ارتفاعات البرز مرکزی با توجه به رطوبت هوا، بارش‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود. کارشناس هواشناسی افزود: از روز پنجشنبه بعد از ظهر شاهد ورود سامانه بارشی دیگری از سمت غرب به کشور خواهیم بود.

نظرها

اخبار بیشتر