آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از امروز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از امروز

آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از امروز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان شمالی معاون صنایع و معادن سازمان صمت خراسان شمالی از آغاز پی جویی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو از امروز خبر داد.

علی اصغر رضازاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه پی جویی در معدن آلبلاغ اسفراین یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به این استان در تابستان امسال بوده است، گفت: این امر به منظور برآورد میزان ماده معدنی سرب و روی در این معدن انجام می‌شود.

وی افزود: در صورتیکه شرایط آب و هوایی مساعد باشد این عملیات باید طی دو ماه به پایان برسد.

رضا زاده ادامه داد: اعتبار تامین امنیت منطقه به لحاظ انجام عملیات پی جویی در دست ایمیدرو است که تامین نیروها نیز توسط فرمانداری اسفراین انجام می‌شود.

معدن آلبلاغ در منطقه حفاظت شده ساری گل در شهرستان اسفراین واقع شده است که به علت اینکه پروانه بهره برداری برای آن صادر نشده است تعداد زیادی از سودجویان اقدام به برداشت غیرمجاز از این معدن می‌کردند.

حتی بر اثر برداشت‌های غیرمجاز این معدن تاکنون سه نفر جان خود را از دست داده‌اند.

مواد معدنی برداشت شده توسط سودجویان که اغلب افراد غیربومی هستند دپو شده و بعد از اینکه به مقدار قابل توجهی رسید از استان خارج می‌شد.

قرار بر این است بعد از اتمام عملیات پی جویی اگر میزان ذخیره ماده معدنی سرب و روی مقدار قابل توجهی باشد پروانه بهره برداری برای آن صادر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل

بهره برداری از بزرگراه شهید نجفی رستگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرحله‌ی نخست این طرح بزرگراه امام رضا را به آزادگان متصل و بار ترافیکی مناطق ۱۵ و ۲۰ را روان می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرحله دوم این بزرگراه به مسافت چهارکیلومتر پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا19 ساعت قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا16 ساعت قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

لحظه تصادف اتوبوس با مأمور پلیس رانندگی! + فیلم / هند

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ایستادن یک مأمور رانندگی در محل نامناسب یک تقاطع شلوغ موجب شد تا او دچار حادثه شود. این مأمور پلیس که هویتش «کولدیپ سینگ» اعلام شده در وسط یک تقاطع شلوغ ایستاده بود که ناگهان یک اتوبوس با او برخورد کرد. این ویدئو نشان می‌دهد در حالی که سینگ پشت به اتوبوس ایستاده است پس از برخورد اتوبوس، چند متر جلوتر پرتاب می‌شود. خوشبختانه راننده اتوبوس موفق به کنترل خودرو شد و پس از برخورد توانست اتوبوس را متوقف کند. این مأمور رانندگی شکایتی را علیه راننده اتوبوس مطرح کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر