بازار تهران باز است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
بازار تهران باز است

بازار تهران باز است

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
نایب رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه بازار تهران باز است و روند عادی خود را سپری می‌کند، گفت: ارگان‌های مربوطه برای کنترل قیمت‌ها کار خود را آغاز کرده‌اند و نظارت و بازرسی‌ها آغاز شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ابراهیم درستی درباره وضعیت امروز بازار بزرگ تهران گفت: تمام واحدهای صنفی بازار بزرگ تهران امروز باز است و بازار روند عادی خود را سپری می‌کند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران بیان داشت: ما بارها اعلام کرده‌ایم که اصناف در چارچوب قوانین کار می‌کنند و روز گذشته تعطیلی واحدهای صنفی ناشی از رعب و وحشتی بود که اغتشاشگران ایجاد کرده بودند و تعطیلی ناشی از اعتراض نبود.

وی با تاکید بر اینکه امروز تمامی واحدهای صنفی بازار باز است گفت: در این لحظه از بازار با شما صحبت می‌کنم و شرایط را کاملا به صورت عادی مشاهده می‌کنیم و هیچ‌گونه ناآرامشی و مشکلی مشاهده نمی‌شود.

نماینده وزیر صنعت در اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که میزان خسارت وارده به بازاریان در بازار بزرگ تاکنون چقدر بوده است، گفت: هیچ خسارتی در بازار بزرگ تهران گزارش نشده و آسیبی به واحدهای صنفی مشاهده نمی‌شود.

وی گفت: در مورد اصناف در سطح شهر تهران هم گزارشی از آسیب مالی به ما نرسیده است و اصناف سطح شهر تهران هم مانند یک روز عادی مشغول به فعالیت هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

درستی در رابطه با کنترل قیمت‌ها بیان داشت: پس از اعلام قیمت جدید بنزین ستاد تنظیم بازار در روز جمعه گذشته ۲۴ آبان ماه ۹۸ مصوبه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه هیچ افزایش قیمتی به بهانه افزایش قیمت بنزین پذیرفتنی نیست ضمن اینکه تمام مجوزهای افزایش قیمت که قبلا صادر شده بود لغو شد.

وی گفت: ارگان‌های مربوطه برای کنترل قیمت‌ها کار خود را آغاز کرده‌اند و نظارت‌ و بازرسی‌ها آغاز شده است و با هر گونه گران‌فروشی مبارزه خواهد شد.

نایب رئیس اتاق اصناف با تاکید بر اینکه گران‌فروشی از سوی اصناف اتفاق نمی‌افتد، گفت: واحدهای صنفی هر کالایی را که عرضه می‌کنند با سود مشخص می‌فروشند بنابراین افزایش قیمت‌ها از مرحله تولید و واحدهای تولیدی ممکن است صورت بگیرند که آنها هم مکلف شده‌اند هیچ گونه افزایش قیمتی بر روی کالاهای تولیدی خود اعمال نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر