مسلمانان مراقب دام تفرقه‌افکنی دشمن باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
مسلمانان مراقب دام تفرقه‌افکنی دشمن باشند

مسلمانان مراقب دام تفرقه‌افکنی دشمن باشند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/یزد رییس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه یزد گفت: تمام مسلمانان ایران اسلامی اعم از شیعه و سنی باید توافق خود را در اصول دینی تقویت کنند و هوشیاری لازم را جهت پرهیز از سیاست‌های تفرقه ‌افکنانه دشمن داشته باشند.

حجت‌الاسلام «محمدرضا ابویی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که سنت پیامبر اسلام (ص) در بیش از دو دهه‌ای که از عمر ایشان در دوران نبوت‌شان سپری شد، حاکی از اتخاذ یک سیاست راهبردی برای پیشبرد اهداف جامعه اسلامی و تحقق حاکمیت دینی و ترویج مکارم اخلاقی بوده است، اظهار کرد: سیاست راهبردی پیامبر اعظم (ص)، پرهیز از تنش و اختلاف در میان اقشار مختلف مسلمانان و تلاش در جهت وحدت و اتخاذ جبهه واحد مسلمانان در رویارویی با مشکلات داخلی و خارجی است.

وی افزود: همین سیاست راهبردی بود که مسلمانان را در اوج مخالفت‌های قدرتمندانه مخالفان به ثبات و قدرت نائل کرد و نهایتا ما شاهد پیروزی جبهه اسلام در عین ناباوری جبهه کفر اعم از شرک و نفاق و یهود بودیم.

رییس دفتر بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه یزد با بیان این که سیره پیامبر گرامی اسلام توسط امیرالمؤمنین نیز ادامه پیدا کرد، گفت: حضرت علی (ع) در رویارویی با تضییع حق مسلمین رویه‌ی کناره‌گیری و جدایی از جامعه را پیشه نکرد بلکه همراهی با همان جهت‌گیری اجتماعی مردم و حکومت و حتی همکاری با خلفا را در سیره ۲۵ ساله خود بعد از پیامبر قرار داد.

حجت الاسلام ابویی در ادامه تصریح کرد: در دوره پنج ساله حکومت ایشان هم با وجود تفرقه‌هایی که در جبهه موافقان امیرالمؤمنین (ع) بود، حفظ وحدت در الویت برنامه‌هایشان قرار داشت.

وی بیان کرد: امروز به تأسی از سنت پیامبر اعظم (ص) و امیرالمؤمنین و ائمه طاهرین (ع)، چنانچه جامعه ما همان رویه را طی کند قطعا به موفقیت‌های بسیار خوبی خواهد رسید چرا که ما مسلمانان، دشمنانی با جبهه و موضع واحد داریم و به عبارتی دیگر، ما از یک سو دشمن مشترک و از طرفی اولویت‌های و اهداف مشترکی برای اعتلای اسلام داریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به این که مسلمانان از دشمنان و اهدافی مشترک برای تحقق اسلام و آرمان‌های دینی برخورداند، تأکید کرد: این وحدت ضروری است و بایستی شیعه و سنی با اتخاذ سیاست‌های راهبردی و عملی کاملا شفاف و به دور از کینه‌توزی و پرداختن به حواشی موردپسند دشمنان اسلام، روی اصول مورد توافق خودشان بیشتر مانور بدهند و هوشیاری لازم جهت پرهیز از سیاست‌های تفرقه‌افکنانه دشمن را داشته باشند تا در دام تفرقه‌‌افکنی آن‌ها نیفتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نجات عقاب گرفتار در چنگ اختاپوس در اقیانوس آرام + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک عقاب سر سفید توسط ماهیگیران از دست یک اختاپوس نجات پیدا کرد. این اتفاق در آب‌های اقیانوس آرام در شهر کواتسینو ساند در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا به وقوع پیوست. بیشتر بخوانید: حمله عقاب به مرغ دریایی نگون بخت + فیلمانتهای پیام/

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر