افزایش ۱۴درصدی مراجعات به گرمخانه‌ها در ۴۸ساعت گذشته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی
افزایش ۱۴درصدی مراجعات به گرمخانه‌ها در ۴۸ساعت گذشته

افزایش ۱۴درصدی مراجعات به گرمخانه‌ها در ۴۸ساعت گذشته

برناخبرگزاری برنا |
سرپرست سازمان رفاه اعلام کرد:

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سیدمالک حسینی، با اشاره به اقدامات روز گذشته این سازمان در خصوص افراد بی خانمان با توجه به برودت هوا گفت: افرادی که به طور داوطلبانه به گرمخانه‌ها مراجعه کردند نسبت به ۴۸ ساعت گذشته ۱۴ درصد افزایش داشتند.

وی افزود: همچنین تماس‌های مردمی به سامانه ۱۳۷، ۲۳ درصد نسبت به روزهای گذشته رشد داشته است که جا دارد از مردم برای این همکاری تشکر کنیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی اضافه کرد: با توجه به جلب اعتمادی که همکاران ما با آموزش‌های ویژه داشتند افراد بی خانمانی که در محدوده‌های مسکونی و فضاهای شهری حضور دارند خودشان به گرمخانه‌ها مراجعه می‌کنند، در واقع برای جذب افرادی که در مناطق بی دفاع شهری حضور دارند مشکل داریم.

حسینی در ادامه گفت: البته با همکاری سازمان‌های مردم نهاد که در این مدت حضور مستمری داشتند و دیشب با اینکه بارندگی شدت داشت و ترافیک سنگینی داشتیم ما را یاری کردند، توانستیم خدمات خوبی بویژه در مناطق بی دفاع شهری ارائه دهیم.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: از شب گذشته گرمخانه‌های سیار نیز فعال شدند و گشت‌ها به ۴۰ ماشین افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه با سازمان‌های مردم نهاد و بهزیستی هماهنگی و همکاری خوبی داشتیم و این اقدامات امشب و شب‌های آینده ادامه خواهد داشت، گفت: همکاران رسانه‌ای در خصوص سرعت عمل گشت‌ها مطالبی عنوان کردند، اما گفتن این موضوع ضروری است که دلیل عمده تاخیرها به علت شرایط ترافیکی خاص شب گذشته بوده است و امیدوارم با رفع این موانع سرعت امداد رسانی افزایش یابد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

بیشتر بخوانید:

اسنپ دستورالعمل نظارت بر تاکسی‌های اینترنتی را امضا کرد واکنش حناچی به واگذاری مراکز بهاران شهرداری به بهزیستی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ادامه فعالیت سامانه بارشی در کشور

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آقای امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: پیش بینی می‌شود امروز بر شدت بارش‌ها افزود شود. وی گفت: شدت بارش‌ها در استان‌های حاشیه زاگرس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نواحی غربی استان اصفهان و شمال استان فارس بیشتر خواهد شد. سرکرده افزود: پیش بینی می‌شود بالا آمدن آب رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر را در این استان‌ها داشته باشیم. کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و همچنین در بوشهر بارش خواهیم داشت. آقای سرکرده افزود: به تدریج این سامانه روز دوشنبه از نواحی غربی عبور و کشور را ترک می‌کند، اما سامانه بارشی جدیدی از جنوب و جنوب غرب، وارد کشور می‌شود که روز دوشنبه و سه شنبه کل نیمه جنوبی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه تهران حضور یافت. * در ابتدای این دیدار تعدادی از نمایندگان دانشجویان مطالبات و دغدغه‌های دانشجویی و مردمی خود را با رئیس دستگاه قضا در میان گذاشتند. همچنین گسترش عدالت در کشور، برخورد با فساد در سطوح مختلف، کاهش پرونده‌های قضایی، شفافیت آرای قضایی، پیگیری موضوع افراد عادی و رسمی از دیگر مطالبات دانشجویان از رئیس دستگاه قضا بود. * انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دستگاه قضا و عملکرد رسانه‌ای یکی دیگر از خواسته‌های دانشجویان بود. بر این اساس بیشترین سئوالاتی که از رئیس دستگاه قضا مطرح شد به شرح زیر اعلام شد:۱-چرا دادرسی پرونده سکه ثامن علیرغم گذشت یک سال و نیم از بازداشت متهم انجام نمی‌شود.
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
همچنین اعتیاد به مواد صنعتی در آنها بیشتر است. باستانی با اشاره به اینکه اعتیاد زنان بیشتر به تبع یکی از مردان خانواده صورت می‌گیرد، گفت: زنانی که درگیر اعتیاد می‌شوند نقش‌شان در تربیت فرزندان‌شان به مخاطره می‌افتد. وی ادامه داد: به همین دلایل زنان نیازمند توجه خاص‌اند. سابقه همکاری ما با ستاد مبارزه با مواد مخدر به این صورت بوده که عضو کمیته زنان بودیم که در سال اخیر بدون فعالیت بوده و ما دعوت نشدیم. باستانی افزود: امید است امروز با تفاهم‌نامه‌ای که امضا می‌شود در زمینه‌های مرتبط با اعتیاد زنان و تهیه طرح‌های مربوط تا سال ۱۴۰۰ همکاری داشته باشیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرد: جاده ارتباطی تاراز به استان چهارمحال بختیاری در پی بارش برف مسدود شد. اعتمادآنلاین| معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به مسدود شدن جاده ارتباطی تاراز به استان چهارمحال بختیاری در پی بارش برف، از گرفتار شدن بیش از ۳۰ خودرو در این مسیر خبر داد. منبع: ایسنا
مهرمهر14 ساعت قبل
عبوری با بیان اینکه این هدف ممکن نیست مگر اینکه حوزه هایی که در زمینه تامین زیرساخت وظیفه دارند به وظایفشان عمل کنند، گفت: باید به نحوی عمل شود که به درخواست‌ها جامه عمل بپوشانیم. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پایتخت گردشگری شدن آورده‌های زیادی دارد که مهمترین آن اشتغال است، گفت: این برنامه ریزی به عهده مدیران است و باید امکانات بالقوه را به بالفعل تبدیل کرد. وی با بیان اینکه طرح‌های منطقه‌ای و ناحیه‌ای و مجموعه شهری بعد از سال‌ها به تصویب رسیده به طرح جامع شهر همدان اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح مربوط به سه دهه گذشته است و از این بابت ناامید شدم، گفت: طرح جامعی که مربوط به ۳ دهه قبل باشد نیازهای جامعه را پاسخ نمی‌دهد و باید در کمیسیون ماده ۵ تعیین تکلیف شود تا مشکلات مردم کم شود. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: برنامه ریزان در زمان تهیه طرح جامع باید زمین‌ها و املاک را به درستی مد نظر قرار دهند و به اجرای این طرح کمک کنند. وی با بیان اینکه همدان بافت تاریخی بسیار زیادی دارد و انتظار می‌رود مشکلات مردم را کاهش دهیم بر جلب مشارکت بخش خصوصی برای اجرای طرح اقدام ملی تاکید کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
* هزینه‌ها از درآمدها پیش‌تر استناصر چمنی، نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگران گفت: آمارها حاکی از این است که هزینه‌ها از درآمد کارگران پیشی گرفته است. عده‌ای اما به بهانه‌های مختلف مخالف افزایش دستمزد هستند و بیان می‌کنند که افزایش دستمزد تورم به دنبال دارد و باعث تعطیلی بنگاه می‌شود. ما نیز می‌توانیم چنین رویه‌ای را برای واحدهای تولیدی خود در نظر بگیریم و درصد مالیات را برای کارفرمایان کاهش دهیم تا به تقویت دستمزد کارگران منجر شود. با توجه به اینکه در گزارش مرکز آمار این موضوع احساس می‌شود که دهک‌های پایین جامعه برای تأمین معیشت خود با کسری بودجه روبرو هستند، یعنی سایه سنگین عقب ماندگی مزدی روی دستمزد کارگران هر روز بیشتر احساس می‌شود. همچنین درآمد میانگین خانوار دهک دهم نیز بیش از ۱۰ میلیون تومان و هزینه این خانوار حدود ۸ میلیون تومان بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر