حجت‌الاسلام قرائتی: کم‌کاری در حوزه نماز قابل قبول نیست‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
حجت‌الاسلام قرائتی: کم‌کاری در حوزه نماز قابل قبول نیست‌

حجت‌الاسلام قرائتی: کم‌کاری در حوزه نماز قابل قبول نیست‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه کم‌کاری در حوزه نماز قابل قبول نیست، گفت: کم کاری در رابطه با نماز سبب می‌شود که سیلی محکمی بخوریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محسن قرائتی صبح امروز در هفتمین اجلاس استانی نماز کرمان با بیان اینکه قرآن می‌فرماید نماز به غیر از ایمان نیازمند امکانات هم است اظهار داشت: هرکس با امکانات و توانی که در اختیار دارد باید در این راستا تلاش کند.

وی با بیان اینکه نباید به کار کم قانع باشیم افزود: در انجام کار باید حق آن ادا شود و یا اینکه در حد توان خود برای ادای حق آن تلاش کنیم و نهایت توان خود را بگذاریم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه کم‌کاری در حوزه نماز قابل قبول نیست و همه ما مردم و مسئولان در این رابطه مسئولیم گفت: کم کاری در رابطه با نماز سبب می‌شود که سیلی محکمی بخوریم. قرائتی با بیان اینکه در بررسی‌های انجام شده تنها ۶ درصد مردم ذکات می‌دهند که کم است بیان کرد: اما توجه مردم به پرداخت خمس در جامعه بیشتر است.

وی بیان اینکه درجه اول امر به معروف امر به نماز است و اگر مشکل نماز در جامعه حل شود بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود افزود: نماز اوج کمالات است و کمالی نیست که در نماز نباشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه چهل سال از عمر انقلاب می‌گذرد اما هنوز برخی مدارس و شهرک‌های ما مسجد ندارند خاطرنشان کرد: این در حالی است که خداوند در قرآن می‌فرماید قبل از هر چیز مکانی برای نماز بسازید.

قرائتی با بیان اینکه حضرت علی (ع) می‌فرمایند همه کارها تابع نماز است و اگر پذیرفته شود بقیه کارها هم مورد قبول است گفت: برخی سیلی‌هایی که ما خوریم به واسطه سرپیچی از فرمان الهی و فراموش کردن نماز است.

وی با بیان اینکه نمازخانه‌ها و مساجد ما باید در ادارات از اتاق مدیرکل بهتر باشد، بیان کرد: امام کاظم (ع) فرمودند هر کس مبلغی را در راه حق خرج نکند دو برابر آن را در راه باطل خرج می‌کند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه امروز در جامعه نماز ما بیمار است تصریح کرد: متاسفانه جامعه امروز یا نمی‌خواند یا بد می‌خواند یا حضور قلب ندارند و یا نماز اشتباه خوانده می‌شود.

قرائتی با بیان اینکه ذکات هم در جامعه ما تقریبا مرده است و ما ۲۲ واجب میلیونی فراموش شده داریم افزود: روحانیت ما در حوزه بیان واجبات کم کاری و کوتاهی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکسری گناهان باعث می‌شود که سیلی بخوریم و در جامعه پرده‌دری شود عنوان کرد: ۴۶ حق در نماز بیان شده که توجه به کودکان، سگی که تشنه است، ورزش، آب و خاک و آسمان، لقمه حلال، توجه به فقرا و … از این جمله است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هرکس در هر جایگاهی باید با خودش فکر کند که برای نماز چه کرده است گفت: صدا و سیمای ما برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه چه کرده است و هر کس باید خودش را محاسبه کند.

قرائتی با بیان اینکه نمی‌توان قبول کرد که نسل جوان و دانش‌آموزان را رها کرده‌ایم و ادارات ما برای ۱۱ نفر کارمند روحانی داشته باشند بیان کرد: ادارات ما باید به مدارس اطراف خود توجه داشته باشند و هزینه ایاب و ذهاب روحانیون را در مدارس اطراف خود تقبل کنند.

وی با اشاره به اینکه قرآن می‌گوید اقتصاد شما مربوط به دین شماست اما امروز اقتصاد جامعه را به سکه و دلار و نفت وصل می‌کنیم افزود: تا مشکل نماز در جامعه حل نشود مشکلات جامعه حل نمی‌شود و سیلی می‌خوریم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند اگر مسولان ما نسبت به نماز حساس بودند نماز راه می‌افتاد گفت: متاسفانه توجه به نماز در جامعه ما جدی نیست.

قرائتی با اشاره به اینکه برای ترویج و توسعه هر امری نیازمند پول نیست و گاهی با تقدیر تشکر و محبت و تشویق هم می‌توان عده‌ای را دلگرم کرد، هر چند پول هم بی‌اثر نیست اظهار داشت: هر کاری را که بخواهیم انجام دهیم راهش را و هر جا که نخواهیم بهانه‌اش را پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی را امروز تمام دنیا می‌شناسند، افزود: در جمهوری اسلامی نواقصی داریم که باید حل شود و حضور مسئولان در صف اول نماز مهم است و دانش‌آموزان باید نماز خواندن مدیر و معلم خود را ببینند و نماز خواندن باید علنی باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید به کارها و اعمالمان رنگ خدایی بدهیم گفت: نماز نخ اتصال و ارتباط بین خالق و مخلوق است و باید هر چه می‌توانید در این زمینه کار کنید اما تاکنون نخواستیم که برای نماز کاری بکنیم و اگر می‌خواستیم راهش را پیدا می‌کردیم.

قرائتی با بیان اینکه قرآن و نماز مانند نسخه در دست ماست اما به آن توجه نکردیم، تصریح کرد: تا زمانی که دارو نخوریم درمان نداریم و مریضی ما خوب نمی‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک2 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر