گرانی گوجه‌فرنگی ارتباطی با بنزین ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
گرانی گوجه‌فرنگی ارتباطی با بنزین ندارد

گرانی گوجه‌فرنگی ارتباطی با بنزین ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اصفهان رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با اشاره به کاهش حدود ۵۰ درصدی تقاضا در بازار میوه و سبزی، گفت: در حال حاضر قیمت گوجه فرنگی به این دلیل کم شدن بار آن ناشی از بارش و افزایش سرما افزایش یافته است.

ناصر اطرج در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت بازار میوه اصفهان با توجه به بارندگی‌ها و همچنین اختلال در تردد خودروها طی چند روز گذشته، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی در تامین میوه و تره بار نیست و تنها میزان بار ورودی به میدان کاهش یافته، البته به همان نسبت تقاضا کمتر شده است.

وی با بیان اینکه تنها در یک قلم محصول شاهد افزایش قیمت هستیم که البته هیچ ارتباطی با گرانی بنزین ندارد، افزود: در حال حاضر گوجه فرنگی به این دلیل گران شده که محصول گوجه مرودشت با توجه به بارش‌ها و سرما از بین رفته، به این دلیل بار آن در کشور کمتر شده است.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با بیان اینکه هر ساله تغییر فصل موجب کمبود گوجه فرنگی و افزایش نرخ آن می‌شود، تاکید کرد: حدود ۱۵ روز طول می‌کشد که قیمت گوجه فرنگی کاهش یابد.

وی توضیح داد: هفته گذشته قیمت گوجه ۵۵۰۰ تومان بود که امروز در میدان میوه و تره بار اصفهان ۶۰۰۰ تومان عرضه شده که در سطح خرده فروشی با افزایش ۳۰ درصدی بین ۷۸۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان فروخته می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

اطرج با بیان اینکه طی چند روز گذشته میزان ورودی بار به میدان میوه و تره بار اصفهان کم شده است، تصریح کرد: بین ۴۰ تا ۵۰ درصد ورودی بار میوه و سبزی به میدان میوه و تره بار اصفهان کمتر شده که با توجه به کاهش تقاضا ناشی از مشکلات تردد و … مشکلی از لحاظ قیمت نداریم.

وی با بیان اینکه با از بین رفتن شوک موجود بر بازار مشکلی در تامین بار نخواهیم داشت، گفت: هم اکنون تقاضا برای بازار میوه و سبزیجات بین ۵۰ تا ۲۰ درصد کمتر شده است.

رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان در خصوص تامین مرکبات نیز، گفت: با توجه به بارش‌ها در مناطق شمالی و جنوبی، بار کمتری وارد میدان شده، اما به دلیل تقاضای کمتر، قیمت محصولات افزایش نیافته است.

وی در خصوص تاثیر افزایش قیمت بنزین در گرانی میوه، صیفی و سبزیجات، گفت: فعلا گرانی بنزین بر بازار میوه تاثیری نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر