روسیه: آماده فروش سوخو ۳۵ و ۵۷ به ترکیه هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. بین‌المللی
روسیه: آماده فروش سوخو ۳۵ و ۵۷ به ترکیه هستیم

روسیه: آماده فروش سوخو ۳۵ و ۵۷ به ترکیه هستیم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
یکی از مقامات نظامی روسیه گفت: انتقال سامانه موشکی اس ۴۰۰ به ترکیه به طور کامل انجام گرفته است.

به گزارش مشرق، سرگئی چمزوف رئیس شرکت صنایع نظامی روسیه در نمایشگاه هوایی امارات با بیان اینکه به طرف ترک جنگنده‌های سوخور ۳۵ را پیشنهاد کرده‌ایم و آنها هنوز در حال فکر کردن به این پیشنهاد هستند، اظهارداشت: تصمیم بگیرند برای فروش آماده‌ایم. شرکتمان هم برای ساخت سوخو ۵۷ و سوخو ۳۵ آماده است.

یکی دیگر از مقامات نظامی روسیه نیز با اشاره به فروش سامانه‌های موشکی اس ۴۰۰ به ترکیه گفت: طرفین در حال رایزنی برای جانمایی و تولید مشترک این سامانه در ترکیه هستند.

وی افزود: انتقال اس ۴۰۰ به طور کامل به ترکیه انجام شده و تمامی اجزای سیستم منتقل شده است، آموزش‌ها ادامه دارد و پس از آن نیز این سیستم ماموریت خود را آغاز خواهد کرد.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اخیرا حضور آقای گورباچوف در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی شرکت پیتزا هات دوباره مورد توجه قرار گرفته بود. بدون شک برای همه ما هیجان انگیز است که رهبر سابق یک کشور ابرقدرت را در حال تبلیغ پیتزا ببینیم. آقای گورباچوف در واقع ستاره اصلی این آگهی تبلیغاتی نیست. بنیاد آقای گورباچوف نیز در وضعیت بدی قرار داشت. آقای گورباچوف امیدوار بود که بتواند در دوران بازنشستگی کشور خود را به سمت آزادی و دموکراسی بیشتر هدایت کند.
مهرمهر1 روز قبل
المنار آورده است: دخالت امارات در یمن و اهداف سلطه گرانه آن در این کشور هم بر کسی پوشیده نیست. مشخص نیست که چه طرفی از این سلاح بهره می‌برد و اینکه اقلیم کردستان عراق از آن استفاده خواهد کرد یا نیروهای قسد. این منابع بیان کردند: ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق به مثابه دخالت امارات در پرونده کردی-عراقی است ارسال سلاح به اقلیم کردستان عراق بدون آگاهی بغداد، به مثابه دخالت امارات در پروندی کردی-عراقی است. اگر سلاح برای اقلیم کردستان عراق است چرا بدون اطلاع بغداد رخ داده است؟ این همه سلاح برای چیست؟ آیا به منظور زمینه سازی مرحله‌ای از برخورد و جنگ است؟». چند روز قبل هم سه هواپیمای حامل سلاح در فرودگاه اربیل از امارات به زمین نشستند و این پس از سفر مقامات اقلیم کردستان عراق به امارات بود.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، حملات تروریستی گروه‌های مسلح علیه مناطق مختلف سوریه همچنان ادامه دارد. این گروه‌های تروریستی که در حومه جنوبی ادلب مستقر هستند با استفاده از موشک، مناطقی را در حومه شمالی حماه هدف قرار دادند. این حملات مشخصا روستای العزیزیه و شهر السقیلبیه واقع در حومه شمالی حماه را هدف قرار داد. این گروه‌های تروریستی که در حومه ادلب مستقر هستند همواره با استفاده از خمپاره و موشک، مناطق مسکونی را در حومه حماه هدف قرار می‌دهند.
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش روزنامه عرب تایمز، کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش، تصمیم دشواری بود که تنها از سوی عربستان و با هدف تثبیت قیمت نفت اتخاذ شد، زیرا این به آن معناست که ممکن است عربستان وادار شود کل بار کاهش تولید را از سال آینده میلادی یا حتی پیش از آن به دوش بکشد. بی‌گمان این نگرانی نیز وجود دارد که افزایش تولید نفت دیگر کشورهای غیر عضو اوپک موجب خواهد شد توازن بازار نفت به هم بخورد و بازار با عرضه مازاد روبه‌رو شود. احتمال بالاتر این است که قیمت نفت پایین خواهد رفت، اما امید است که به کمتر از رقم جادویی ۶۰ دلار نرسد. اوپک و روسیه، اشاره‌ای به قیمتی خاص برای نفت نکردند و تنها اعلام کردند بازار نفت به توازن و حذف نفت مازاد نیازمند است. عربستان تا چه زمان بار اضافی کاهش تولید نفت را به دوش می‌کشد، در شرایطی که می‌داند با افزایش قیمت نفت، پایبندی اعضای اوپک و متحدانش به سهمیه تولید، دشوارتر می‌شود؟ احتمالا این مسئله را در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در می‌یابیم.
الفالف11 ساعت قبل
العالم در گزارشی اعلام کرد روز جمعه گذشته منطقه السنک بغداد شاهد حوادث خونینی بود، اما هم‌اکنون پایتخت آرام است. گروه جهان الف، ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۱۲:۳۳ ۳۹۸۰۹۱۸۰۹۱به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، همزمان با برقراری آرامش در بغداد، پایتخت عراق، مردم این کشور در خصوص هرگونه مداخله خارجی بویژه مداخله آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی در امور داخلی عراق هشدار دادند. روز جمعه گذشته منطقه السنک بغداد شاهد حوادث خونینی بود، اما هم‌اکنون پایتخت آرام است. خبرنگار شبکه تلویزیونی العالم در گزارشی گفت: میدان‌های اعتراض در بغداد آرام است، اما پیامد‌های حوادث مناطق السنک و الخلانی که تعداد زیادی در آن کشته یا زخمی شدند همچنان ادامه دارد؛ قیس المحمداوی، فرمانده عملیات بغداد از سمت خود برکنار و سرلشکر عبدالحسین التمیمی به فرماندهی عملیات بغداد منصوب شد. حسین خلاط از نمایندگان پارلمان عراق در مصاحبه با خبرنگار العالم گفت: «امروز زمینه برای گام نهادن در مسیری که مرجعیت دینی عراق ترسیم کرده، فراهم شده است.
فارسفارس1 روز قبل
با پرواز یک فروند جنگنده آمریکایی و کارشکنی مقامات پانامایی یک کشتی تحقیقاتی روسیه از ادامه مسیر به سمت آبراه پاناما بازمانده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقامات دولت پاناما و آمریکا مانع از ورود یک فروند کشتی تحقیقاتی روسیه به آبراه پاناما، یکی از مهمترین مسیرهای آبی جهان شدند. به نوشته وبگاه «یوکرین وایر» مقامات پانامایی مدعی شده‌اند که این کشتی تجسسی است. چند روز پیش رسانه روسی زبان «آویا» گزارش کرد که بعد از مزاحمت یک جنگنده آمریکایی و کارشکنی مقامات پانامایی، این کشتی نتوانسته وارد آبراه پاناما شود. به نوشته این وبگاه، پنتاگون بر این باور است که این کشتی روسی تجسسی بوده و برای جمع آوری اطلاعات از تجهیزات زیردریایی آمریکا و شبکه اطلاعات دفاعی این کشور وارد منطقه شده است.

نظرها

اخبار بیشتر