نیک فر: مجلس نظارت بر درآمد و هزینه‌ها را رصد کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. وانانیوز
  4. سیاسی
نیک فر: مجلس نظارت بر درآمد و هزینه‌ها را رصد کند

نیک فر: مجلس نظارت بر درآمد و هزینه‌ها را رصد کند

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز |
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس گفت: اگر دولت به وعده‌های خود مانند پرداخت مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به ۶۰ میلیون نفر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در آینده عمل کند، مردم را امیدوار خواهد کرد.

به گزارش وانانیوز،

ذبیح نیک فر در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از رهبر معظم انقلاب که همانند امام راحل از کلیات نظام حمایت می‌کنند، قدردانی می‌کنم، اظهار کرد: کمک به مردم باید در اولویت باشد. از تلاش‌های قوه قضائیه و آیت الله رئیسی کمال تشکر را دارم. باید توصیه مقام معظم رهبری در رابطه با تصمیم سران قوا در مورد مدیریت مصرف بنزین در لایحه بودجه سال ۹۹ که آذرماه به مجلس ارایه می‌گردد توسط مجلس اعمال گردد و در جهت حل مشکلات مردم تصمیم‌گیری شود.

وی گفت: از نکات مهم نپذیرفتن طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه‌بندی بنزین توسط مردم، عدم اعتماد آنها به دولت است، علت این مساله هم به عملکرد و کارنامه دولت در موضوعات گذشته بر می‌گردد که اگر دولت به وعده‌های خود مانند پرداخت مابه التفاوت افزایش قیمت بنزین به ۶۰ میلیون نفر و جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در آینده عمل کند، مردم را امیدوار خواهد کرد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نظارت بر درآمد و هزینه‌ها را باید رصد کند، ‌ تصریح کرد: اگر دولت از برنامه‌های روشنگری از طریق رسانه ملی و نمایندگان تشکل‌های مردمی، صنفی، دانشجویی و کارگران استفاده می‌کرد تا مردم در جریان قرار گیرند، این همه خسارت وارد نمی‌شد و اوباش و اراذل، ضد انقلاب و معاندین نظام سوء استفاده نمی‌کردند.

نیک فر با طرح این سوال خطاب به رئیس جمهور که آیا با این طرح از مشکلات مردم خبر دارید که معیشت آنها چگونه می‌گذرد؟، ‌ عنوان کرد: مردم به جنابعالی رای دادند و مجلس به وزرای شما رای اعتماد داد و سکان اجرایی کشور را به شما و کابینه‌تان سپردند. چرا در این طرح مردم و نمایندگان آنها دیده نشدند و اطلاعی از اجرای این طرح نداشتند؟

وی خطاب به لاریجانی نیز گفت: نمایندگان مجلس شما را به ریاست برگزیدند آیا بین آنها کارشناسان و متخصصینی نبودند تا در مورد مدیریت سوخت نظر دهند؟ به نظر شما رئیس جمهور با وزرای خود مشورت نکردند و آنها را در جریان اقداماتی که قرار بود انجام شود نگذاشتند؟

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال رونق تولید بانک‌ها باید در کنار تولیدکنندگان و مردم باشند در حالی که ریشه بسیاری از مفاسد و خلاف شرع‌ها از بانک‌ها سر می‌زند. انتظار است کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با کمک دولت از کارشناسان حوزوی و دانشگاهی برای ارایه طرحی در چارچوب مولفه‌های اقتصاد مقاومتی که مشکلات مردم را حل کرده و نظرات رهبری و مراجع را تامین نماید، کمک گیرد.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی ادامه داد: حل مسایل اقتصادی کشور با توجه به ظرفیت‌های بالا و فراوانی که در کشور وجود دارد، در اثر سوء مدیریت‌ها به نام تحریم تمام شده است در صورتی که یک دلیل آن بانکداری ماست که به دنبال بنگاه‌داری در قالب اقدامات غیرمولد می‌باشد. خصوصا سودجویی‌هایی که در ربا وجود دارد و این کار جنگ با خداست و بر این اساس مشکلات حل نخواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی امروز خانواده‌ها ناشی از ربا و نوع بانکداری ماست، گفت: آنها به دنبال تصاحب اموال و بنگاه‌های اقتصادی مردم هستند که باید در این رابطه چاره‌ای اندیشیده شود و اقدام بازدارنده صورت گیرد.

نیک فر در ادامه نطق خود تذکراتی به وزیر راه و شهرسازی داد و اظهار کرد: تقاطع غیر هم سطح میدان گیل لاهیجان و راه سراوان- سیاهکل- لاهیجان علیرغم پیگیری‌ها همچنان قربانی می‌گیرد و ترافیک مردم منطقه را به ستوه ‌آورده است. پروژه‌های ملی محل تردد میلیون‌ها نفر در سال می‌باشد، لذا با بخش خصوصی همکاری نموده و در تامین اعتبار دریغ نفرمایید.

وی همچنین خواستار آسفالت راه‌های روستایی در حوزه انتخابیه‌اش شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی هم تاکید کرد: اقداماتی مثل کاهش تعرفه واردات محصولات کشاورزی مانند چای، برنج، ابریشم، بادام زمینی و زیتون منجر به نابودی کشاورزی و صنایع تبدیلی مربوط به آن شده است که بهبود وضعیت چای مستلزم حمایت مستمر و اقداماتی از جمله بکارگیری ناظرین در تمام سال و بهبود کمی و کیفی چای است.

نیک فرد به وزیر صمت نیز در رابطه با تولید، اشتغال و حل مشکلات مربوط به آن تذکر داد و گفت: در این رابطه توجه جدی داشته باشید و از تعطیلی کارخانجات جلوگیری نمایید که اگر اقدامات جدی صورت نگیرد خسارات ناشی از تعطیلی آنها صاحبان صنایع، تولید و اشتغال را دچار خسارت‌های جبران ناپذیر خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر