جنایت‌های اسرائیل علیه زنان فلسطین و نقض حقوق آنان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. قدس آنلاین
  4. سیاسی

جنایت‌های اسرائیل علیه زنان فلسطین و نقض حقوق آنان

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین |
براساس گزارش های خبری رژیم صهیونیستی همچنان حقوق زنان فلسطین را نقض می کند و آنها را در معرض شکنجه های جسمی، روانی، بازجویی با بدن لخت و توهین های لفظی پیاپی هنگام بازجویی قرار می دهند.

به گزارش گروه بین اللل قدس آنلاین، براساس گزارش‌های خبری رژیم صهیونیستی همچنان حقوق زنان فلسطین را نقض می‌کند؛ به گونه‌ای که ارتش این رژیم ۶۲ زن فلسطینی که ۶ نفر آنها کودک، ۹ نفر زخمی و ۳ نفر بدون اتهام و محاکمه هستند را بازداشت کرده و انواع و اقسام شکنجه‌های جسمی و روحی را علیه آنها اعمال می‌کند.

بسیاری از اسرا و بازداشتی‌های زن فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در معرض انواع شکنجه‌ها و نقض حقوقشان قرار دارند و این تجاوز‌ها شامل شکنجه‌های جسمی، روانی، بازجویی با بدن لخت و توهین‌های لفظی پیاپی هنگام بازجویی است که این موارد، نقض قوانین و معیارهای بین المللی مربوط به نحوه برخورد با اسرا و بازداشتی هاست.

«شیرین العیساوی» وکیل و یکی از زنان بازداشت شده توسط عناصر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ در توضیح جزئیات عملیات بازداشت خود می‌گوید: پس از حمله به خانه‌ام سربازان رژیم اشغالگر پیش از انتقالم به مرکز بازجویی مرا با دستانی بسته به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند و در خودروی نظامی نیز به من اهانت کردند.

شیرین العیساوی در حال حاضر موارد نقض حقوق بشر از سوی نیروهای اسرائیلی علیه اسرا و زندانیان در قدس را رصد و مستند می‌کند. در موردی دیگر «امل جهاد» در مورد نحوه بازداشت خود می‌گوید: ساعت ۲ بعد ازظهر یکی از روزهای سال ۲۰۱۴ در حالی که می‌خواستم مادر پیرم که بیمار است را به خانه خاله‌ام برسانم مرا بازداشت کردند.

«بیان عزام» یکی دیگر از زنان بازداشت شده توسط نیروهای اسرائیلی در مورد شرایط بازداشت خود می‌گوید: ساعت ۱۱ صبح یکی از روزهای ۲۰۱۴ می‌خواستم از ایست و بازرسی «قلندیا» عبور کنم و همراه خود هیچ چیز ممنوعه‌ای نداشتم و تنها می‌خواستم برای نماز به مسجد الاقصی بروم یکی از سربازها از پشت سر مرا صدا کرد و ناگهان سد راهم شد و با صدای بلند گفت: چرا جواب مرا نمی‌دهی؟ گفتم نمی‌دانستم مرا صدا می‌کنی. او نامم را پرسید سپس گفت: سن تو برای ورود به مسجدالاقصی مجاز نیست. به او گفتم این حق من است که در مسجدالاقصی نماز بخوانم، من مسلمانم. او مرا به سخره گرفت و و ناگهان مرا نقش بر زمین کرد و در حالی که سربازان دیگر مرا احاطه کرده بودند، مورد ضرب و شتم قرار داد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

موارد بسیاری از تجربه‌های اینچنینی علیه زنان اسیر و زندانی و آزار و اذیت روحی و جسمی آنها در زندان‌ها نشانگر تجاوزات بی رحمانه‌ای است که آنها توسط زندانبان‌ها و سربازان رژیم اشغالگر در معرض آن قرار می‌گیرند و این اقدامات به طور کلی در تضاد با قطعنامه‌ها و قوانین سازمان‌های حقوق بشری است. سازمان هایی که البته گرچه ادعا دارند در کنار مظلومان هستند اما رخدادها و وقایعی که علیه زنان و دختران فلسطینی صورت گرفته ثابت می‌کند که این سازمان‌ها چیزی جز یک نهاد سرمایه‌ای همسو با منافع سیاسی برخی از طرف‌ها نیستند.

شایان ذکر است عملیات بازداشت، شکنجه و توهین به زنان فلسطینی در چارچوب سیاست روشمند رژیم اشغالگر با هدف از بین بردن بنیه اجتماعی جامعه فلسطین صورت می‌گیرد و ادامه بازداشت زنان بافت اجتماعی خانواده‌های فلسطینی را برهم زده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه نام ۵ نهاد ایرانی، ۲ کشتی و یک فرد مرتبط با ایران را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. بیشتر بخوانید: در همین حال وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی ضمن اشاره به اعمال تحریم‎های جدید علیه ایران، اظهار داشت که واشنگتن به اعمال فشار حداکثری علیه تهران ادامه می‎دهد. این در حالی است که بسیاری از شخصیت‎های سیاسی آمریکا و جهان این طرح آمریکا را شکست خورده توصیف کردند. وی همچنین در بخش دیگری ابراز امیدواری کرده که تبادل زندانیان میان آمریکا و ایران به آزادی بیشتر بازداشت شدگان آمریکایی منجر شود. وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که چند شهروند این کشور در ایران در زندان قرار دارند.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
روزنوروزنو1 روز قبل
طبق اعلام یکی از مدیران استقلال، آندره آ استراماچونی، سرمربی مستعفی آبی‌پوشان، در رم نیست و همچنان در ترکیه حضور دارد. بر همین اساس مدیران استقلال امشب راهی ترکیه می‌شوند تا با او مذاکره کنند. خلیل زاده و منزوی برای مذاکره با استراماچونی و‌ پرداخت پول این مربی به ترکیه می‌روند. استراماچونی دیروز رسما استعفای خود را به صورت نامه ارائه داده بود و قرار است قرارداد این مربی به یک سال کاهش پیدا کند و ۱۱۰ هزار دلار به او پرداخت شود. پس از آن دقایقی پیش با فتحی صحبت کردم و به ناچار خواسته استراماچونی را قبول کردیم.

نظرها

اخبار بیشتر