اسلام‌هراسی در استرالیا مساله‌ای نگران کننده شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
اسلام‌هراسی در استرالیا مساله‌ای نگران کننده شده است

اسلام‌هراسی در استرالیا مساله‌ای نگران کننده شده است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
گزارشی جدید نشان داد که بیش از نیمی از کل رویدادهای گزارش شده مربوط به اسلام هراسی خارج از فضای مجازی در استرالیا طی دو سال اخیر در مناطق حفاظت شده یا مناطقی که در آنها گشت‌زنی صورت می‌گیرد، رخ داده است؛ مساله‌ای که این نگرانی را به وجود می‌آورد که بدرفتاری با مسلمانان کاملا علنی شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس استرالیا، این گزارش دانشگاه چارلز استورت که امروز (دوشنبه) منتشر شد، همچنین نشان داد که نه تنها دوربین‌ها و نیروهای امنیتی بلکه حضور عابرین پیاده نیز مانع وقوع رویدادهای اسلام هراسانه نشده است.

گزارش دانشگاه چارلز استورت درباره اسلام هراسی در استرالیا طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی ۳۴۹ رویداد مربوط به اسلام هراسی را ثبت و آنها را به عنوان ارتکاب بدرفتاری‌های کلامی یا فیزیکی علیه مسلمانان به همراه تحقیر و بدنام کردن هویت آنها تعریف کرده است.

از این ۳۴۹ رویداد قریب به یک سوم آن علیه زنان صورت گرفته در حالی که ۹۶ درصد از قربانیان زن در خارج از فضای مجازی حجاب داشتند.

از هر پنج مجرم گزارش شده چهار تن آنگلو-سرتیک بودند و بیش از ۷۰ درصد از مجرمان را مردان تشکیل می‌دهند.

این گزارش همچنین دریافت که ۶۰ درصد از رویدادهای گزارش شده مربوط به اسلام هراسی در خارج از فضای مجازی، در مناطق حفاظت شده رخ داده‌اند؛ مناطقی همچون مراکز خرید که ماموران پلیس یا نیروهای امنیتی در آنجا حاضر هستند و یا دوربین‌های نظارتی در آن مناطق نصب شده‌اند.

این یک افزایش ۳۰ درصدی نسبت به دوره دوساله قبلی است.

دریا اینر، نویسنده اصلی این گزارش در بیانیه‌ای گفت: این گزارش نشان می‌دهد که عمدتا زنان و دختران مسلمان هدف بدرفتاری‌های کلامی، توهین، ارعاب فیزیکی و تهدید به مرگ در مکان‌های عمومی اغلب در مراکز خرید و عمدتا توسط مجرمان مرد آنگلو-سرتیک قرار می‌گیرند.

این گزارش این مساله را «یک مشکل امنیتی نگران کننده» توصیف کرده است.

این گزارش نشان داد که از ۲۰۲ مورد اسلام هراسی خارج از فضای مجازی، ۱۱ درصد شامل خسارت به اموال و پنج درصد منجر به بستری شدن قربانی در بیمارستان شده است.

در فضای مجازی، حدود ۶۳ درصد از ۱۴۷ رویداد گزارش شده در فیسبوک رخ داده به طوری که ۸۰ درصد از این رویدادها کلا درباره مسلمانان بوده تا اهداف خاص.

نویسندگان این گزارش گفتند، این آمار نشان می‌دهد که رفتارهای اسلام هراسانه به ویژه هنگامی که زنان و کودکان را هدف می‌گیرد باعث لطمه‌ها و آسیب‌های جدی می‌شود.

در این گزارش آمده است: یکی از اقلیت‌های ضد مسلمانان نیز سکوت اکثر استرالیایی‌ها را تاییدی برای این آزار عمومی برداشت کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: اگر به این مساله رسیدگی نشود، اسلام هراسی در موارد نادر اما مخرب می‌تواند منجر به نتایج فجیع شود درست همانند رویدادی که در کرایست‌چرچ شاهد بودیم. این گزارش هشداری برای جامعه و دولت استرالیا است تا بر از خود راضی بودن غلبه و به طور جدی به خطرات آزارهای مذهبی رسیدگی کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش روزنامه عرب تایمز، کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش، تصمیم دشواری بود که تنها از سوی عربستان و با هدف تثبیت قیمت نفت اتخاذ شد، زیرا این به آن معناست که ممکن است عربستان وادار شود کل بار کاهش تولید را از سال آینده میلادی یا حتی پیش از آن به دوش بکشد. بی‌گمان این نگرانی نیز وجود دارد که افزایش تولید نفت دیگر کشورهای غیر عضو اوپک موجب خواهد شد توازن بازار نفت به هم بخورد و بازار با عرضه مازاد روبه‌رو شود. احتمال بالاتر این است که قیمت نفت پایین خواهد رفت، اما امید است که به کمتر از رقم جادویی ۶۰ دلار نرسد. اوپک و روسیه، اشاره‌ای به قیمتی خاص برای نفت نکردند و تنها اعلام کردند بازار نفت به توازن و حذف نفت مازاد نیازمند است. عربستان تا چه زمان بار اضافی کاهش تولید نفت را به دوش می‌کشد، در شرایطی که می‌داند با افزایش قیمت نفت، پایبندی اعضای اوپک و متحدانش به سهمیه تولید، دشوارتر می‌شود؟ احتمالا این مسئله را در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در می‌یابیم.

نمایش کیف هسته‌ای پوتین در تلویزیون دولتی روسیه (+عکس)

4+
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
الفالف11 ساعت قبل
شهروندان معترض در میدان‌های اصلی شهرها تجمعات آرام برگزار کردند و خواستار اصلاحات واقعی در عرصه سیاست و اقتصاد بودند اما به تدریج ناآرامی‌ها شروع شد و خسارت هایی به اموال عمومی، خصوصی، دولتی و مراکز نظامی وارد آمد. در عراق مرجعیت به صورت ویژه مورد احترام مردم است و معترضان هم به درخواست برای فاصله گرفتن از هرگونه آشوب لبیک گفتند و در بیشتر شهرها تجمعات آرام را با کمترین درگیری برگزار و مدیریت کردند. البته با افزایش دامنه آشوب آفرینی‌ها در شهرهای کربلا، ناصریه و بغداد پرده‌ها نیز یکی پس از دیگری کنار رفت و ماهیت جریان خشونت طلب که در میان جمعیت معترضان نفوذ و ایجاد درگیری می‌کرد برای همگان مشخص شد. جمعه شب زمانی که افراد مسلح نقاب دار به معترضان در میدان «الخلانی» و پل «سنک» در نزدیکی میدان التحریر حمله و دهها تن را شهید و زخمی کردند سناریوی گروه‌های خشونت طلب برای فرار از شکست مشخص شد. بدون شک درگیری‌های جمعه شب در میدان «الخلانی» و پل «سنک» هم ادامه همین سناریوی است که هدف نهایی آن خون ریزی‌های بیشتر، انهدام ساختار سیاسی و ایجاد جنگ داخلی تمام عیار در عراق است.
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری با انتقاد از رسانه‌هایی که او را مسخره می‌کنند نوشت: «من کشور‌های ناتو را مجبور کردم تا سالانه ۵۳۰ میلیارد دلار بیشتر پرداخت کنند و آمریکا مبلغ کمتری را پرداخت کند. وقتی به خانه (آمریکا) آمدم، دیدم رسانه‌های جعلی دارند من را مسخره می‌کنند. فکر نمی‌کردم چنین چیزی ممکن باشد.» ترامپ، پیش از این در پیامی دیگر خود کره شمالی را تهدید به از دست دادن تمام چیز‌هایی کرد که دارد. ترامپ در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فرد بسیار باهوشی است. او نمی‌خواهد روابط ویژه خود با رئیس‌جمهور آمریکا را از دست بدهد یا در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر مداخله کند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در این بیانیه تأکید شده است: تعداد زیادی از تظاهرکنندگان به درخواست مرجعیت دینی برای مقابله و اخراج خرابکاران و محافظت از تظاهرکنندگان پاسخ دادند و این باعث خشم گروه‌های خرابکار مستقر در پارکینگ السنک شد که حضور خود را با زور و ارعاب تحمیل کنند. حشد شعبی در ادامه آورده است: تعدادی از معترضان صلح جو توسط چاقو، کوکتل مولوتف و موارد دیگر هدف قرار گرفتند، هدف مهاجمان به آتش کشیدن این مکان بود و خرابکاران ۲۳ معترض صلح جو را ربودند و به همین منظور از نیروهای امنیتی و حشد شعبی درخواست کمک شد. در ادامه این بیانیه آمده است: در پی حضور گسترده نیروهای «سرایا السلام» و «کلاه آبی‌ها» و در نتیجه عدم هماهنگی درگیری‌های مسلحانه شکل گرفت و منجر به کشته شدن افرادی از دو طرف شد. حشد شعبی در پایان این بیانیه تأکید کرد: فرماندهان امنیتی و حشد شعبی برای ایجاد ارتباط و دستیابی به توافقی برای عقب‌نشینی نیروهای سرایا السلام و نیروهایی که برای نجات افراد ربوده شده در این پارکینگ حاضر شده بودند، وارد عمل شدند. ما نیاز به ارائه حقایق در مقابل افکار عمومی داریم تا مردم عزیز ما راجع به آنچه اتفاق افتاده است و دستان فتنه را قطع کنند.

نظرها

اخبار بیشتر