نخستین جشنواره جهانی فیلم سازمان جهانی بهداشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
نخستین جشنواره جهانی فیلم سازمان جهانی بهداشت

نخستین جشنواره جهانی فیلم سازمان جهانی بهداشت

فارسخبرگزاری فارس |
سازمان جهانی بهداشت (WHO) نخستین جشنواره جهانی فیلم خود با عنوان «WHO Health for All Film Festival» را در ماه مه سال آینده راه اندازی می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) نخستین جشنواره جهانی فیلم خود با عنوان «WHO Health for All Film Festival» را در ماه مه سال آینده راه اندازی می‌کند.

براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، این فیلم قصد دارد نسل جدیدی از مبتکران فیلم را برای قهرمانی و ارتقاء مسائل بهداشت جهانی جذب کند.

این سازمان از سینماگران مستقل، شرکت‌های تولیدی، سازمان‌های غیردولتی، جوامع، دانش آموزان و مدارس فیلمبرداری از سراسر جهان دعوت می‌کند تا فیلم‌های کوتاه اصلی خود را در زمینه سلامت ارائه دهند.

سازمان جهانی بهداشت در بیانیه رسانه‌ای منتشر شده گفت: فیلم‌ها راهی قدرتمند برای افزایش آگاهی، بهبود درک و تشویق عمل هستند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

ارسال‌ها می‌توانند در مورد هر موضوع بهداشتی و یا عوامل اجتماعی و زیست محیطی سلامت برای دو دسته اول غیر داستانی و انیمیشن باشد.

در این بیانیه آمده است: دسته سوم به پرستاران یا ماماها برای ادای احترام به سال جهانی پرستار و ماما در سال ۲۰۲۰ تمرکز خواهد کرد.

فقط فیلم‌هایی که بین ۱ ژانویه سال ۲۰۱۷ و ۳۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ تکمیل شده‌اند، واجد شرایط دریافت این جشنواره هستند و تاریخ اختتامیه ورودی‌ها ۳۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ است.

نخستین جشنواره جهانی فیلم سازمان جهانی بهداشت - 9

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
عصر کرد - رضا رشیدپور مجری سابق «حالا خورشید» با یک برنامه ویژه شب یلدا به تلویزیون برمی‌گرددمجری «حالا خورشید» پس از ماه‌ها در شب یلدا برمیگردد «شب‌آرام» نام برنامه‌ ویژه شبکه سه برای شب یلدا است. برنامه‌ای که قرار است اجرای آن را رضا رشیدپور برعهده داشته باشد و با همکاری تیم «حالا خورشید» ساخته می‌شود. برنامه رضا رشیدپور در شب یلداپس از آن رشیدپور تصمیم گرفت از تلویزیون به سینما برود و یک فیلم سینمایی با موضوع مورد علاقه‌اش یعنی پرواز تهیه‌ کند. رضا رشیدپور سال گذشته هم «شب‌آرام» را به عنوان برنامه ویژه شب یلدا در دو شب متوالی روی آنتن برد. بیشتر بدانید: چهره جدید رضا رشیدپور که باعث تعجب مخاطبانش شد + عکسبیشتر بدانید: آیا تیپ جدید رضا رشیدپور و چاق شدنش ربطی به فیلم ساختنش دارد؟؟ بیشتر بدانید: خداحافظی رشیدپور با تلویزیون؟ / آغاز روزهای سخت رشیدپورمنبع: khabaronline. ir
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حمید محمدی، رایزن فرهنگی ایران در آلمان در جریان بازدید از خانه فرهنگ و علم روسیه در برلین، با پاول ایزولسکی، مدیر این مرکز دیدار و درباره گسترش همکاری‌های فرهنگی بین ایران و روسیه، گفت‌وگو کرد. محمدی در سخنانی، به روابط بسیار گسترده و دیرینه دو کشور ایران و روسیه در تمامی زمینه‌ها به ویژه همکاری‌ها و تعاملات فرهنگی اشاره کرد. همچنین رایزن فرهنگی کشورمان در آلمان با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی و نشست‌های فرهنگی، آمادگی این نمایندگی را برای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی با خانه فرهنگ و علم روسیه اعلام کرد. ایزولسکی در سخنان خود، به بیان تاریخچه و فعالیت‌های خانه فرهنگ روسیه در برلین پرداخت و گفت: مایه افتخار ماست که خانه علم و فرهنگ روسیه در برلین بزرگترین مؤسسه فرهنگی خارجی در جهان است. وی آموزش زبان روسی، توسعه همکاری‌های دانشگاهی و گفت‌وگوهای علمی، برگزاری کنفرانس‌ها و سمینارها، جشنواره‌ها و هفته‌ها و اکران فیلم، کنسرت موسیقی، برگزاری نمایشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی هنری، کتاب و کتابخانه از برنامه‌های خانه فرهنگ و علم روسیه در برلین برشمرد.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.
فارسفارس6 ساعت قبل
نور علی تابنده به دلیل کهولت سن و بیماری درگذشت. به گزارش خبرگزاری فارس، نور علی تابنده از بزرگان دراویش گنابادی به دلیل کهولت سن و بیماری در بیمارستان مهر درگذشت. وی از چند روز پیش به دلیل شدت بیماری به بیمارستان منتقل شده‌بود. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر