ممانعت از برگزاری یک کارگاه آموزشی در دانشگاه شیراز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

ممانعت از برگزاری یک کارگاه آموزشی در دانشگاه شیراز

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
عصر یکشنبه مدیر فرهنگی دانشگاه با من تماس گرفتند و ساعت ۱۶ در مراجعه حضوری گفتند علی‌رغم فشارهایی که به دانشگاه جهت لغو برنامه وارد شده، معتقدند که برنامه باید برگزار شود که این حمایت از برگزاری برنامه‌ها در دانشگاه جای امیدواری و خوشحالی داشت.
ممانعت از برگزاری یک کارگاه آموزشی در دانشگاه شیراز - 0

کارگاه آموزشی نابرابری‌های اجتماعی و فرهنگ غلط آزار، که قرار بود از سوی انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز برگزار شود، دقیقا در صبح روز اجرای برنامه با لغو مجوز از سوی مسئولین دانشگاه مواجه شد. این در حالی است که مجوز این برنامه هفت روز قبل از زمان برگزاری آن توسط هیئت نظارت دانشگاه صادر شده بود.

سید حمزه پرهیزگار، دبیر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرناپلاس در مورد لغو مجوز این برنامه گفت: «در تاریخ ۲۶ مهرماه سال جاری درخواستی مبنی بر برگزاری کارگاه آموزشی نابرابری‌های اجتماعی و فرهنگ غلط آزار با حضور نادر کرهانی و نجمه واحدی جهت بررسی و اخذ مجوز به هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاه شیراز ارسال شد. در تاریخ ۱۳ آبان‌، یعنی ۱۷ روز پس از ثبت درخواست، مجوز برگزاری این برنامه برای ما ارسال شد و مقرر شد این برنامه روز دوشنبه ۲۰ آبان برگزار شود و همه‌ی هماهنگی‌ها برای اجرای برنامه انجام شده بود و خانم واحدی صبح یکشنبه ۱۹ آبان به شیراز رسیدند.»

وی ضمن تأکید بر اینکه تا روز یکشنبه هیچ تماس یا تلاشی برای عدم برگزاری برنامه صورت نگرفته بود، افزود: «عصر یکشنبه مدیر فرهنگی دانشگاه با من تماس گرفتند و ساعت ۱۶ در مراجعه حضوری گفتند علی‌رغم فشارهایی که به دانشگاه جهت لغو برنامه وارد شده، معتقدند که برنامه باید برگزار شود که این حمایت از برگزاری برنامه‌ها در دانشگاه جای امیدواری و خوشحالی داشت.»

پرهیزگار در ادامه گفت: «در تماس یک‌شنبه شب مدیر فرهنگی دانشگاه با اینجانب اعلام شد بهتر است مکان برگزاری برنامه برای تامین امنیت مهمان عوض شود و ما هم پذیرفتیم. در نهایت روز دوشنبه ساعت ۱۲، دقیقا ۵ ساعت قبل از شروع برنامه به ما اطلاع دادند که هیئت رئیسه تصمیم گرفته که به علت فشارهای نیروهای امنیتی، مجوز ورود خانم نجمه واحدی را لغو کند و ساعت ۱۵:۳۰ نامه محرمانه‌ای در این‌باره به من دادند. البته ما از ساعت ۱۲:۳۰ به بعد نیز علی‌رغم تماس‌ها و پیگری‌های صورت گرفته از خانم واحدی هیچ خبری نداشتیم که در نهایت ساعت ۱۶ یکی از مسئولان به من گفتند که بنا بر نقل‌قولی، خانم واحدی تا تهران اسکورت شده‌اند. حال سؤال ما این است که چرا دانشگاه در تصمیم‌گیری نباید مستقل باشد؟»

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاه شیراز تمامی میهمان‌های دعوت شده از سمت تشکل‌ها را منوط به استعلام از سمت نهادهای امنیتی می‌کند، گفت: «این مسئله در مورد نمایندگان مجلس هم صدق می‌کند.»

به گفته‌ دبیر انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه شیراز، در اسفندماه سال گذشته نیز برنامه «مصدق و پیام او برای جامعه ما» با حضور محمد توسلی در دانشگاه شیراز با همین مشکل مواجه شده بود.

گفتنی است، خبرنگار ایرناپلاس ضمن تلاش‌ها و تماس‌های مکرر جهت برقراری ارتباط با مسئولان دانشگاه شیراز، موفق به مصاحبه با هیچ‌کدام از مسئولین ذی‌ربط در این خصوص نشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

روند ساخت زیر گذر گیشا و تونل استاد معین

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غرب به شرق زیر گذر گیشا از هفته آینده به طور موقت از ساعت ۶ تا ۱۰ صبح بر روی خودرو‌ها بازگشایی خواهد شد. هم اکنون کار اصلی ساخت این زیرگذر به پایان رسیده است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند. طول زیرگذر گیشا هزار و ۱۰۰ متر و بخش مسقف آن هم ۲۰۰ متر است که تا پایان سال این طرح به بهره برداری خواهد رسید. در تونل استاد معین نیز حفاری‌ها انجام شده و ساخت دیواره‌های رمپ آن هم به پایان رسیده است و ۲ ماه دیگر این تونل افتتاح می‌شود.

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

ابطال ۱۲۱ مصوبه دستگاه‌ها در نیمه نخست سال

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: خوب است دستگاه‌ها در مرحله نخست و پس از آن مجلس، اشکال‌های قوانین را حل و فصل و برطرف کنند. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: همین شفاف نبودن قوانین، موجب افزایش پرونده‌های ورودی به دیوان و ایجاد سختی برای مردم شده است. وی گفت: برخی قوانین هم ممکن است شفاف باشد، اما ذاتا اشکال دارد که نمونه آن تبصره‌های ماده ۱۰۰ قانون شهرداری است. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: دولت باید هر چه سریعتر این موضوع را به مجلس ارسال کند تا در مجلس به تصویب برسد. حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: معاونت نظارت و بازرسی دیوان هم عملکرد قضات و کارمندان را بررسی می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر