ابراز رضایت مادورو از دلاری شدن اقتصاد ونزوئلا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

ابراز رضایت مادورو از دلاری شدن اقتصاد ونزوئلا

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس‌جمهوری ونزوئلا از دلاری شدن اقتصاد کشورش ابراز رضایت کرد.

ابراز رضایت مادورو از دلاری شدن اقتصاد ونزوئلا - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، از دلاری شدن اقتصاد کشورش ابراز رضایت کرد و آن را «سوپاپ اطمینان» ی نامید که می‌تواند به بحران اقتصادی این کشور در میانه تحریم‌های آمریکا کمک کند.

بولیوار، ارز ملی ونزوئلا، در سال جاری میلادی ۹۰ درصد ارزش خود را از دست داده است و تورم افسارگریخته در این کشور در ۹ ماه آغازین سال به چهار هزار و ۶۸۰ درصد رسیده است.

مادورو در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «من این قضیه را بد نمی‌بینیم … این فرآیند را دلاری‌سازی می‌گویند».

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی افزود: «این ماجرا می‌تواند به بهبود کشور کمک کند و در زمینه نیروهای تولیدی و اقتصادی، کشور را جلو بیندازد … خدا را شکر که چنین چیزی وجود دارد».

مادور در ادامه گفت که گرچه هنوز بخش‌هایی از تراکنش‌ها با دلار صورت می‌گیرد، بولیوار همچنان نقش ارز رسمی را در معاملات ایفا می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو3 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
رکنارکنا4 روز قبل
این‌ها چنین افرادی هستند به همین خاطر می‌گویم استقلال از چاله به چاه نیفتد. حالا آقایان شده‌اند غمخوار استقلال و جواد زرینچه. ‌نمی‌خواست قهرمان آسیا شودصراحتا در خبرورزشی می‌گویم فتح‌ا … زاده نمی‌خواست استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. در اردو برای سهراب بختیاری‌زاده و چند بازیکن دیگر حرف درآوردند و جو تیم را برهم ریختند تا استقلال قهرمان آسیا نشود. فتح‌ا … زاده نمی‌خواست و نگذاشت استقلال با حجازی قهرمان آسیا شود. قهرمانی آسیااستقلال می‌تواند قهرمان آسیا شود.
الفالف3 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.

نظرها

اخبار بیشتر