معرفی ژانر جنگ ادبیات ایران در ایتالیا/ کتاب احمد دهقان محور نشست‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
معرفی ژانر جنگ ادبیات ایران در ایتالیا/ کتاب احمد دهقان محور نشست‌ها

معرفی ژانر جنگ ادبیات ایران در ایتالیا/ کتاب احمد دهقان محور نشست‌ها

فارسخبرگزاری فارس |
مدیر انتشارات شمع و مه گفت: چهارمین جلسه از سری نشست‌های معرفی ادبیات ایران در ایتالیا با محوریت ادبیات جنگ به معرفی دو اثر ترجمه شده از احمد دهقان با عنوان «سفر به گرای 270 درجه» و «من قاتل پسرتان هستم» می‌پردازد.

افشین شحنه‌تبار مدیر انتشارات شمع و مه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره نشست معرفی ادبیات ایران با محوریت ژانر جنگ در دانشگاه بولونیا اظهار داشت: چهارمین جلسه از سری نشست‌های معرفی ادبیات ایران در ایتالیا با محوریت ادبیات جنگ، معرفی دو اثر ترجمه شده از احمد دهقان با کتاب «سفر به گرای ۲۷۰ درجه» و «من قاتل پسرتان هستم» برگزار می‌شود.

مدیر انتشارات شمع و مه تصریح کرد: این مراسم عصر فردا سه شنبه در دانشگاه ادبیات شهر بولونیا از ساعت ۱۵ با حضور ناشر و نویسنده و آقای میکله مارلی ایران شناس و مترجم ایتالیایی برگزار شده و درباره این دو اثر همچنین مقایسه ژانر جنگ در ایران و تفاوت‌های آن با سبک‌های مشابه در ایتالیا صحبت خواهد شد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

معرفی ژانر جنگ ادبیات ایران در ایتالیا/ کتاب احمد دهقان محور نشست‌ها - 4

شحنه‌تبار خاطرنشان کرد: در این نشست پروفسور سیمونه کریستوفرتی ایران شناس شهیر ایتالیایی نیز حضور خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا احمد دهقان نیز در این برنامه سخنرانی می‌کند، گفت: احمد دهقان در این مراسم حاضر بوده و برای مخاطبان به سخنرانی می‌پردازد. همچنین قرار است جشن امضایی نیز برای این دو کتاب برپا شوذ و این نویسنده آثارش را برای مخاطبان امضا کند.

انتشارات شمع و مه با همکاری انتشارات لنودیتزیو در میلان تصمیم به معرفی بیشتر ادبیات ایران در کشور ایتالیا به صورت تشکیل پاویون ادبیات ایران دارد و این تور اولین قدم مشترک این دو ناشر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

نظرها

اخبار بیشتر