شکایت یک سازمان حقوقی از خلیفه حفتر در دادگاهی در آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
شکایت یک سازمان حقوقی از خلیفه حفتر در دادگاهی در آمریکا

شکایت یک سازمان حقوقی از خلیفه حفتر در دادگاهی در آمریکا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک سازمان حقوق بشری لیبیایی-آمریکایی علیه خلیفه حفتر به اتهام ارتکاب قتل و اقدامات تروریستی در حمله علیه طرابلس طرح شکایت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، عبدالحکیم التونالی، عضو این سازمان در گفتگویی تلفنی با شبکه ماهواره‌ای «فوریه» لیبی اظهار کرد: این سازمان وضعیت خانواده‌های لیبیایی را که اعضایشان در جریان حمله بی هدف علیه طرابلس کشته شده بودند، مستندسازی کرده و از میان آنها سه خانواده را انتخاب کرد.

التونالی گفت: این پرونده در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ به دادگاهی در آمریکا ارائه و پذیرفته شد.

وی تاکید کرد: حفتر شهروندی آمریکا را دارد و لذا بر اساس قانون این کشور هر شخصی می‌تواند در مورد شهروندان این کشور که خسارتی یا آسیبی وارد کرده‌اند، طرح شکایت کند.

حساب کاربری «آتش‌فشان خشم» وابسته به دولت وفاق ملی لیبی پیشتر اعلام کرده بود، این پرونده در دادگاهی در ایالت ویرجینیا ثبت شده و در ۲۷ اوت گذشته حکم احضار او صادر شد.

این حساب کاربری تاکید کرد، اگر حفتر که منزل خود در این ایالت را ترک کرده، بازنگردد، حکمی علیه او صادر خواهد شد.

تا این لحظه حفتر واکنشی نسبت به اتهامات مطرح شده و احضاریه دادگاه نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

نظرها

اخبار بیشتر