کپی برابر اصل نرگس محمدی+عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. سرگرمی

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
از هزاران سال پیش تاکنون، انسان در جستجوی اکسیر جاودانگی و ابدیت است، که البته امروزه بیشتر شبیه افسانه‌هاست تا واقعیت. به نظر می‌رسد گروهی از مردم، تمام این اسرار را می‌دانند و از عمر طولانی و سلامت عالی برخوردارند. آن‌ها قوم مسلمان هونزا هستند که در شمال پاکستان زندگی می‌کنند؛ میانگین سنی آن‌ها کمتر از ۱۰۰ سال نیست و عجیب نیست که بسیاری از آن‌ها تا ۱۵۰ سالگی عمر می‌کنند! مردم هونزا در نزدیکی کوه‌های قراقروم، در مکانی بنام «دره جاویدانها» زندگی می‌کنند و قبایل مسلمان هستند و حدود ۹۲۰ هزار تن جمعیت دارند. چیزی که جای تعجب دارد این است که آن‌ها مریض و پیر نمی‌شوند و ۷۰ سالگی برای آن‌ها مرحله جوانی به حساب می‌آید.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تشکیل انجمن حرفه‌ای موسسات آموزشی گردشگری خراسان رضوی خبر داد. ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای اجرای ماده ۲۵ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آن‌ها مصوب ۶/۴/۹۴ هیات محترم وزیران و بر طبق ضوابط مندرج در دستورالعمل نحوه ایجاد و فعالیت انجمن‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری ایران، این انجمن حرفه‌ای تشکیل می‌شود. وی ادامه داد: همچنین به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانونی؛ همکاری و همیاری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی، کوشش در بالا بردن سطح آگاهی‌های اعضای انجمن حرفه‌ای موسسات آموزشی استان خراسان رضوی از اهداف تشکیل این انجمن حرفه‌ای است. مکرمی‌فر اظهار کرد: هیات موسس این انجمن حرفه‌ای تشکیل شده و به زودی اولین آگهی مربوطه نیز در روزنامه به چاپ خواهد رسید. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی یادآور شد: تاکنون سه تشکل حرفه‌ای از این اداره کل پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند و توسعه تشکل‌ها در بخش‌هایی مانند، هتل آپارتمان. ها، مهمان‌پذیرها، مراکز رفاهی و پذیرایی گردشگری نیز مراحل نهایی تشکیل را می‌گذرانند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
این در حالی است که مصرف ویتامین سی منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش طول دوره این بیماری‌ها می‌شود. در زمستان می‌توانید ویتامین سی مورد نیاز خود را از طریق مصرف مرکبات، سبزی‌جات تیره رنگ و مکمل‌های این ویتامین دریافت کنید. ویتامین دی: اگرچه مصرف ویتامین دی در تمام طول سال مورد نیاز است، اما در فصل زمستان و با مایل شدن نور خورشید، نیاز شما به این ویتامین بیشتر می‌شود. در طول زمستان احتمال بروز دردهای استخوانی و مفصلی به دلیل عدم تابش کافی نور خورشید بیشتر است. به همین دلیل است که با مصرف ویتامین ب به ویژه ویتامین ب ۱۲ افسردگی و اضطراب ناشی از کوتاه شدن روزها در زمستان را کاهش می‌دهد.
مازن آنلاینمازن آنلاین20 ساعت قبل
پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه کارکرد گردشگری آب‌بندان‌ها در استان مغفول مانده است، خواستار بهره‌گیری از این ظرفیت شد. مهدی رازجویان در جلسه بررسی طرح‌های گردشگری در حوزه آب‌بندان‌ها اظهار کرد: آب‌بندان‌های ذخیره گاهی برای آب‌هایی هستند که در زراعت استفاده می‌شود و باید از ظرفیت آن بهره گرفت. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه کارکرد گردشگری آب‌بندان‌ها مغفول مانده است، گفت: در حال حاضر مزیت گردشگری به آب‌بندان‌ها اضافه شد و باید هماهنگی لازم بین دستگاه‌ها مانند جهاد کشاورزی، شیلات، آب منطقه‌ای و گردشگری در حوزه آب‌بندان‌ها ایجاد شود. رزاجویان یادآور شد: برای لایروبی و ساماندهی آب بندان‌ها باید دستگاه‌های متولی پای کار باشند و از ظرفیت جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای در این زمینه استفاده کنیم. وی افزود: منابع طبیعی مازندران به دلیل واقع شدن آب‌بندان در حوزه روستایی می‌توانند همکاری لازم داشته باشند چراکه مزیت گردشگری باید به دیگر کارکردهای آب بندان‌ها افزوده شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
روز گذشته جامعه موسیقی ایران چنین هنرمندی را از دست داد. روز گذشته جامعه موسیقی ایران چنین هنرمندی را از دست داد. تورج شعبان‌خانی هنگام مرگ بر اثر عارضه قلبی و ریوی ٧١‌سال داشت. زنده‌یاد تورج شعبان‌خانی از هنرمندان محبوب و پرکار موسیقی پاپ بود که که علاوه بر خواندن آثار متعدد، به‌عنوان ترانه‌سرا و آهنگساز نیز با هنرمندان مطرحی همکاری کرد. تورج شعبان‌خانی بعد از انقلاب به همراه تعداد معدودی از خوانندگان و هنرمندان در ایران ماند و با وجود اصرار بسیار زیاد دوستان خواننده و همکار و با اینکه خواهر و برادرش هم در آمریکا بودند از ایران خارج نشد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ‌ سی‌ودومین برنامه «یک ماه، یک کتاب» با نقد و بررسی کتاب «نورهان» سروده محمدرضا تقی‌دخت روز شنبه بیست‌وسوم آذرماه در حوزه هنری برگزار می‌شود. یوسفعلی میرشکاک و اسماعیل امینی به عنوان منتقد در این جلسه حضور خواهند داشت و دبیری و اجرای این مراسم را فریبا یوسفی برعهده دارد. مجموعه شعر «نورهان» شامل ۴۲ غزل و ۱۹ شعر در قالب‌های سپید و نیمایی با محتوای غالبا تغزلی است که انتشارات سوره مهر، در ۱۶۴ صفحه با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه آن را چاپ و روانه بازار نشر کرده است. گفتنی است سی‌ودومین جلسه «یک ماه، یک کتاب» بیست‌وسوم آذرماه ساعت ۱۶ در سالن سلمان هراتی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه برگزار می‌شود و حضور علاقمندان در این نشست آزاد است. در غزل «هیچ» چنین آمده است: هر چه که گفتی مرا به کار نیامدجز دل خونین از انتظار نیامدعشق و صبوری، زهی حکایت باطل! ‌صبر نمودم ولی قرار نیامدزخمه نزد چون تو هیچ‌کس، که پس از توهیچ صدایی از این سه‌تار نیامدعشق، فقط عشق، غیر «عشق» نبودیمقصة ما جز به اختصار نیامداین‌قدر از خویشتن مرنج، همین استعشق کسی را به اختیار نیامدشانه سپردم به بار این‌همه دوریسنگ هم این‌قدر بردبار نیامدعکس تو می‌خندد و … هنوز خزان استخواب تو را دیدم و … بهار نیامددست مرا و تو را گرفت و نپیوستکاری از دست روزگار نیامدشاید یک روز بعد مرگ نوشتم: مردم و او بر سر مزار نیامد …

نظرها

اخبار بیشتر