۳۰ هزار بازرسی روزانه برای کنترل قیمت‌ها انجام می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

۳۰ هزار بازرسی روزانه برای کنترل قیمت‌ها انجام می‌شود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: هرگونه افزایش قیمت به بهانه تغییر نرخ بنزین در بازار غیرقانونی است و حتماً با متخلفان برخورد قانونی می‌شود. تاریخ انتشار: 14:49 - 27 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۸۹۷۹
۳۰ هزار بازرسی روزانه برای کنترل قیمت‌ها انجام می‌شود - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از شاتا، حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور تاکید کرد: طبق توافق انجام شده تعزیرات حکومتی به صورت ویژه و در شعبات اختصاصی در سریعترین زمان ممکن این پرونده‌ها را بررسی و رای لازم را صادر خواهند نمود.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه کالا‌های اساسی به میزان کافی و در انبار‌های موجود است در تامین کالا‌های ضروری و اساسی مورد نیاز مردم هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

برخورد با تخلفات گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه

مدرس خیابانی تصریح کرد: علاوه بر موضوع گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه نیز به عنوان یکی از تخلفات مورد توجه بازارسان است که در صورت مواجه بدون کوچکترین مماشاتی با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش نرخ بنزین در قیمت انواع اقلام کالایی و خدمات تاثیر ناچیزی دارد و برخی دغدغه‌های موجود ناشی از جو روانی در سطح بازار است که با تدابیر اتخاذ شده جلوی این اتفاق گرفته خواهد شد.

دریافت شکایات مردمی از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب در سامانه ۱۲۴قائم مقام وزیر صمت تاکید کرد: بازرسی‌ها شکایت محور در اولویت خواهد بود و بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازر، ستاد‌های خبری ۱۲۴ موظف هستند از ۷ صبح تا ۱۰ شب شکایات مردمی را دریافت کنند و البته موارد در سریعترین زمان ممکن از سوی بازرسین مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

مدرس خیایانی تصریح کرد: مردم از ۴ روش موجود شامل تلفن گویای ۱۲۴، سامانه ثبت شکایات ۱۲۴، آپلیکیشن آپ و همچنین به صورت حضوری می‌توانند شکایات خود را طرح نمایند.

وی خاطرنشان کرد: روند بازرسی‌ها باید به گونه‌ای باید باشد تا مردم اطمینان لازم را از نحوه اعلام شکایت و رسیدگی به آن‌ها کسب کنند و کمک نمایند تا فضای موجود به درستی مدیریت و در حقوق مردم هیچگونه اجحافی نشود.

۳۰ هزار بازرسی روزانه برای کنترل قیمت‌هاحسین مدرس خیابانی گفت: ۴ هزار بازرس از سازمان حمایت، سازمان‌های صمت استان‌ها و اتاق اصناف در سطح کشور روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی میدانی را برای کنترل قیمت‌ها انجام می‌دهند.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: درخصوص کنترل بازار علاوه بر این گشت‌های مشترک با سازمان تعزیرات حکومتی، اتحادیه‌های صنفی کل کشور نیز با ۱۵ هزار بازرس در قالب ۸ هزار بازرس قیمت‌ها را در بازار رصد می‌کنند.

مدرس خیابانی افزود: ستاد ویژه تنظیم بازار برای رصد قیمت‌ها در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها نیز به صورت روزانه برگزار می‌شود و روسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در تمام استان‌ها به طور مستمر تمامی قیمت‌ها را به دقت رصد می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه کالا‌ها در بازار به وفور موجود است و هیچ گونه کمبود کالایی در کشور وجود ندارد گفت: در تامین کالا‌های ضروری و اساسی هیچگونه مشکلی وجود ندارد به میزان کافی کالا‌ها ذخیره سازی شده است.

وی با بیان اینکه عرضه کالا و ارایه تخفیف و حراج‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز مانند قبل ادامه دارد و کنترل بازار از طریق سامانه‌های رصد کالا، قیمت و سامانه اعلام موجودی نیز ادامه خواهد داشت، افزود: علاوه بر ابلاغ سازمان حمایت به ۹۶ انجمن تولیدی جهت عدم افزایش قیمت کالاها، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران نیز پشتیبان اجرای این طرح است و تولید کنندگان نیز از این طرح اعلام حمایت کردند تا افزایش قیمت صورت نگیرد.هماهنگی با وزارت نفت برای تخصیص سهمیه‌های حمل و نقل درون شهریمدرس خیابانی با اشاره به اینکه در حال حاضر بخشی از نگرانی موجود مربوط به حمل و نقل درون شهری است که برای رفع آن هماهنگی‌هایی با وزارت نفت انجام شده است وباید طوری برنامه ریزی شود تا سهمیه بندی بنزین شامل همه ذی حقان در حوزه حمل و نقل شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری3 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر