۱۲ درصد نوزادان در ایران نارس متولد می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
۱۲ درصد نوزادان در ایران نارس متولد می‌شوند

۱۲ درصد نوزادان در ایران نارس متولد می‌شوند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/بوشهر مسئول بخش NICU مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس گفت: سالانه حدود ۱۵ میلیون نوزاد نارس در جهان به دنیا می‌آید و آمار تولد چنین نوزادانی در کشورهای مختلف از ۵ تا ۱۸ درصد اعلام ‌شده که در ایران آمار تقریبی تولد نوزاد نارس ۱۲ درصد است.

زلیخا موردکی در آیین بزرگداشت روز جهانی نوزاد نارس در بوشهر گفت: نوزادانی که چند هفته زودتر به دنیا می‌آیند در معرض خطر مشکلات سلامتی و نیازمند مراقبت‌های خاص و پیگیری همه‌جانبه از ابعاد مختلف سلامت از جمله وضعیت رشد و تکامل، ارزیابی شبکه چشم، بینایی‌سنجی و شنوایی‌سنجی هستند.

وی ادامه داد: تیم درمانی بخش NICU این بیمارستان تمام تلاش خود را در جهت ارائه مراقبت ایمن و آموزش حمایت همه‌جانبه از والدین به کار گرفته است.

مسئول بخش NICU مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس اظهار کرد: مراقبت گروهی اهمیت زیادی در این امر داشته و حضور درمانگرها مانند کار درمانگر، گفتار درمانگر، روانشناس، مددکار اجتماعی و مشاور شیردهی کمک می کند تا توانمندی‌های نوزاد افزایش یافته و عوارض تکاملی ناشی از تولد زودتر از موعد به حداقل برسد.

خبری: اخبار اجتماعی ایران

موردکی تاکید کرد: باید به این امر توجه شود که والدین و سایر اعضای خانواده نقش حیاتی در زندگی و سلامت نوزاد بستری در بخش ویژه را دارند.

به گزارش ایسنا، روز هفدهم نوامبر (۲۶ آبان ماه) با توجه به اهمیت این موضوع در نظام ارائه خدمات سلامت به عنوان روز جهانی نوزاد نارس انتخاب و نام‌گذاری شده است.

آیین بزرگداشت روز جهانی نوزاد نارس در مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر و با حضور رئیس بیمارستان، معاونین، گروه پزشکی اطفال، کادر پرستاری نوزادان و تعدادی از اطفال با سابقه بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر