برخورد با افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اجتماعی
برخورد با افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری

برخورد با افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از ممنوعیت افزایش کرایه اتوبوس و تاکسی‌های بین شهری و برخورد شدید با متخلفان خبر داد.

به گزارش افکارنیوز،

داریوش باقرجوان درباره آخرین وضعیت سهمیه بنزین ناوگان سواری کرایه بین شهری برای ۳۵ هزار دستگاه تاکسی بین شهری با پلاک «ع» در کشور اظهار داشت: بر اساس ابلاغیه وزارت کشور برای تاکسی‌های بین شهری تک سوز ۷۵۰ لیتر و برای تاکسی‌های بین شهری دوگانه سوز معادل ۶۰ درصد تک سوز (۴۵۰ لیتر) در نظر گرفته است. اما دو ماه مهلت داده شد تا سازمان راهداری در بحث پیمایش اقدامات للزم را انجام دهد.

اخبار اجتماعی-​وی ادامه داد: پس از دو ماه، سهمیه سوخت خودرو‌های سواری کرایه بین شهری بر اساس میزان کارکرد و فعالیت اختصاص می‌یابد؛ به این معنا که به میزان پیمایش و همزمان با آن، جابجایی مسافر داشته باشند، سوخت دریافت می‌کنند و این سهمیه بندی ۷۵۰ یا ۴۵۰ لیتر منتفی خواهد شد. به عبارت دیگر، پیمایش وسایل نقلیه به تنهایی قابل قبول نیست و تنها پیمایشی مورد قبول خواهد بود که در آن مسافر نیز جابه جا شود.

سامانه‌هایی که بر روی سواری‌های کرایه نصب می‌شود

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تأکید کرد: ملاک عمل در پیمایش بر اساس سامانه جی پی اس خواهد بود؛ ملاک عمل در تشخیص جابه جایی مسافر نیز بر اساس بانک اطلاعاتی و سامانه صورت وضعیت‌های بر خط (آنلاین) سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تعیین شده است.

باقرجوان افزود: آن دسته از رانندگانی که این دو مورد شامل پیمایش و جابه جایی مسافر را داشته باشند و همراه آن قوانین و مقررات را رعایت کنند و تخلفی در زمینه اخذ کرایه نداشته باشند، سوخت به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

مجوزی برای افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری صادر نشد

وی با تأکید بر این مجوز افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری صادر نشده، گفت: با هر گونه افزایش کرایه برخورد می‌کنیم مسافران نیز در جریان باشند که نرخ کرایه‌ها، همان نرخ‌های سابق است و اگر با پدیده افزایش کرایه مواجه شدند، به سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ اطلاع دهند. علاوه بر این، در پایانه‌های مسافربری نیز همکاران ما در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها مستفر هستند تا نظرات و شکایات مسافران را دریافت کنند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره سرویس‌های دربستی تاکسی‌های بین شهری تصریح کرد: سرویس‌های دربستی نیز مشمول صدور صورت وضعیت بوده و رانندگان می‌توانند در صورت داشتن سرویس‌های دربستی و ثبت آن در سامانه بر خط سازمان راهداری، بر اساس آن سوخت دریافت کنند؛ بنابراین هر گونه ترددی که به صدور صورت وضعیت منجر شود، به عنوان ملاک عمل برای محاسبه کیلومتراژ طی شده جهت تخصیص سوخت قرار خواهد گرفت.

معافیت مالیاتی تاکسی‌های بین شهری

وی درباره معافیت مالیاتی تاکسی‌های بین شهری یادآور شد: سواری‌های کرایه بین شهری از مالیات معافند و تنها از محل کرایه‌های دریافتی، ۵ درصد را شرکت‌های حمل و نقل به عنوان عوارض شهری به شهرداری‌ها پرداخت می‌کنند. اما ناوگان، معافیت مالیاتی دارند.

تشکیل پرونده تعزیراتی برای افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری

باقرجوان درباره افزایش کرایه تاکسی‌های بین شهری خاطرنشان کرد: این اقدام به هیچ عنوان تأیید نمی‌شود تا بلافاصله اقدام شود. سازمان تعزیرات حکومتی نیز در کنار همکاران ما در سازمان راهداری در پایانه‌ها مستقرند و اگر افزایش کرایه گزارش شود، بلافاصله پرونده تشکیل می‌شود و با عوامل متخلف شدیدترین برخورد‌ها انجام می‌شود، چون اصلا نباید کسی در این شرایط به گرانی دامن بزند.

آزادسواری و افزایش کرایه اتوبوس تخلف است

وی در خصوص آزادسواری اتوبوس‌ها در خارج از پایانه گفت: مسافران صرفا از طریق شرکت‌های حمل و نقل اقدام به خرید بلیت کنند و به نوعی محل سوءاستفاده‌ها را کم کنند. چون خرید بلیت خارج از سامانه شرکت‌های حمل و نقلی برای ما مقدور نیست. جابه جایی مسافران از سوی اتوبوس‌ها در حال حاضر با نرخ‌های موجود صورت می‌گیرد.

به گفته مدیرکل مسافری سازمان راهداری، آزادسواری اتوبوس‌ها خارج از پایانه تخلف است شرکت‌ها یا رانندگانی که به این شکل اقدام به مسافرگری می‌کنند، در کمیسیون‌های مربوطه به پرونده‌های آن‌ها رسیدگی خواهد شد. در کنار آزادسواری نیز امکان تخلف دریافت کرایه اضافه مطرح می‌شود که به هیچ عنوان مورد پذیرش نیست و رسیدگی به این تخلف، جدی‌تر و شدیدتر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
وی به قانون بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور اشاره کرد و گفت: حذف شرط سنی در قانون دهه ۸۰ باعث خروج تعداد بسیاری از محیط کار شد. از برخی ادارات شنیدیم مدیر استان به عنوان رئیس کمیته مشاغل سخت و زیان آور حضور ندارد و کارشناسی‌ها چندان دقیق نیست. وی ادامه داد: حدود ۴۰۰ هزار نفر بازنشسته سخت و زیان‌آور هستند. به گزارش ایسنا، مظفری، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با بیان اینکه ماهیت قانون مشاغل سخت و زیان‌آور صیانت از سلامت نیروی کار است گفت: رویکرد فصل چهارم قانون کار، ایمنی فنی محیط کار و حفظ سلامت نیروی کار در مخیط کاری است. وی ادامه داد: در موضوع زیان آوری مشاغل، باید به اصلاح محیط‌های کاری توجه کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین22 ساعت قبل
دادستان سقز خبر داد: عصر کرد - ایسنا/کردستان دادستان عمومی و انقلاب سقز از دستگیری مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز خبر داد. علیرضا رضاپور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی در عروسی متواری شده‌ بود، صبح امروز ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح در سقز بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. وی افزود: فرد نام برده به طور فعلی و به قید وثیقه در بازداشت موقت به سر می‌برد. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز، با اشاره به اینکه در راستای صدور و اجرای حکم برای مالک تالار عروسی در سقز تا کنون حکمی در نظر گرفته نشده است بیان کرد: برای این مهم باید بعد از نظریه کارشناسی و اظهارات مالک، میزان تقصیر وی برآورد و سپس حکم نهایی صادر شود. حادثه تالار عروسی سقز پنجشنبه ۱۴ آذر ماه ساعت ۹:۳۰ شب اتفاق افتاد.
همشهریهمشهری23 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، آزاده اولیایی مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی گفت: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی بر خانواده کانابیس‌ها از جمله حشیش و گل متمرکز است. وی افزود: آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی، اعتیاد به هر ماده مضر از جمله سیگار را دربر می‌گیرد. وی درباره اعتیاد به گل و حشیش اظهار کرد: باور اشتباهی بین دانشجویان شکل گرفته است مبنی بر این‌که گل اعتیادآور نیست. مسئول پیشگیری از اعتیاد در محیط کار و فضای مجازی سازمان بهزیستی کشور گفت: با برگزاری کمپین و ساخت کلیپ در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت داریم. بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.
ایلناایلنا13 ساعت قبل
امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضائیه، زمان ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه اعزامی اسفند ماه را اعلام کرد. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه، زمان ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه اعزامی اسفندماه را اعلام کرد. بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، بنابر اعلام امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه، در حال حاضر فقط مشمولین اعزامی اسفند ماه مجاز به ثبت نام هستند و زمان ثبت نام مشمولین متقاضی امریه اعزامی ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ از امروز مورخ ۹۸/۰۹/۲۰ آغاز می‌گردد و در روز ‌شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ پایان می‌پذیرد. متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در تاریخ مقرر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه به نشانی www. amrie. qazahrm. ir نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. شایان ذکر است در خصوص افرادی که ثبت نام‌شان کامل نبوده اقدامی میسور نمی‌باشد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

نظرها

اخبار بیشتر