اردبیل از حیث امنیت جزو استان‌های امن کشور است/ افزایش ۱۲ درصدی جرایم مدنی در اردبیل
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
اردبیل از حیث امنیت جزو استان‌های امن کشور است/ افزایش ۱۲ درصدی جرایم مدنی در اردبیل

اردبیل از حیث امنیت جزو استان‌های امن کشور است/ افزایش ۱۲ درصدی جرایم مدنی در اردبیل

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اردبیل معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: استان اردبیل از حیث امنیت جزو استان‌های امن کشور بوده و همواره رتبه‌های اول تا سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

یوسف خدادادی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: در سال گذشته شاهد تشکیل ۴۸ هزار پرونده در دستگاه قضایی استان بودیم بطوریکه این رقم در سال جاری نیز با گذشته برابری دارد.

به گفته وی در هفت ماهه سال ۹۸ در مقایسه با سال گذشته در خصوص مسائل کیفری حدود ۱٫۶ درصد افزایش ورودی پرونده را شاهد بودیم که نسبت به سالهای گذشته و با اقدامات پیشگیرانه‌ای که در سطح استان انجام شده شاهد کاهش جرایم کیفری هستم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به مبحاحث حقوق مدنی در استان ادامه داد: در این حوزه با افزایش ۱۲ درصدی پرونده‌ها مواجه هستیم بطوریکه در سال گذشته ۲۸ هزار پرونده در این حوزه ورودی داشتیم این در حالی است که سال ۹۸ این رقم به ۳۱ هزار رسیده است، از جمله این جرایم اختلافات مالی، ملکی و خانوادگی بوده است که نقش مسائل اقتصادی در بوجود آمدن این مشکلات کمرنگ نیست.

خدادادی آمار ازدواج و طلاق را نیز در سطح استان یادآور شد و گفت: در ۱۸ سال گذشته در سطح استان از هر ۲۰ ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شد این در حالی است که امروز از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شود.

به گفته وی در ۶ ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در بحث ازدواج ۹٫۸ درصد کاهش را شاهد بودیم بطوریکه سال گذشته ۷ هزار و ۲۲۷ فقره ازدواج در استان به ثبت رسیده بود که این رقم در سال جاری به ۶ هزار و ۵۲۱ فقره رسیده که شاهد کاهش ازدوج در سطح استان هستیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به آمار طلاق در استان نیز گفت: در ۶ ماهه اول سال گذشته یک هزار و ۴۷۷ طلاق در استان ثبت شده بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به یک هزار و ۵۵۳ فقره رسیده تا شاهد افزایش طلاق در سطح استان باشیم.

خدادادی با اشاره اقدامات انجام یافته در خصوص کاهش ورودی پرونده‌های دادگاه خانواده اظهار کرد: با اجرای طرح آموزش‌های قبل از ازدواج برای زوجین، توسعه مراکز مشاوره در مرکز استان و شهرستا‌ن‌ها، استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و مشاوره … توانستیم اقدامات خوبی در سطح استان در راستای کاهش طلاق انجام دهیم.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل از تشکیل پنج هزار و ۴۰۳ فقره پرونده مربوط به حوزه خانواده خبرداد.

وی در ادامه به علل و عوامل خشونت در سطح استان اشاره کرد و گفت: با بررسی تیم‌های کارشناسی در سطح استان ۵۱ علت برای این پدیده شناسایی شده و وظایف همه دستگاه‌ها و نهادها در حوزه کاهش این آسیب اجتماعی مشخص و به آنها ابلاغ شده اما نتیجه مد نظر در این حوزه تاکنون محقق نشده است، هر چند نسبت به سال‌های گذشته خشونت در استان کاهش یافته اما این کاهش ملموس نیست.

خدادادی خشونت را جرم اول کشور اعلام کرد و گفت: استان اردبیل نیز به تبع کشور در خشونت جز رتبه‌های اول است بطوریکه در سال گذشته ۴۵ هزار و ۲۵۴ فقره پرونده جدید مربوط به خشونت در استان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: استان اردبیل از حیث امنیت جزو استان‌های امن کشور بوده و تاکنون رتبه‌های اول تا سوم کشور را به خود اختصاص داد و در جرائم بسیار خشن سازمان یافته، سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف و نظایر اینها در استان کمتر یا اصلا مشاهده نشده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با بیان اینکه خشونت‌های موجود در سطح استان خرد و جزئی بوده و اغلب ریشه فرهنگی و اجتماعی دارد، نه امنیتی، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی با نهادهای فرهنگی برای کاهش خشونت همکارهای لازم را داشته باشند تا شاهد کاهش محسوس خشونت در استان باشیم.

به گزارش ایسنا، خدادادی از فعالیت سامانه سجام برای دریافت گزارش بزه و جرمی در هر مکانی خبر داد و گفت: این سامانه بدون ثبت مشخصات گزارش‌دهنده در تمامی مباحث آماده دریافت گزارشات مردم و مسئولان در همه حوزه‌ها بوده تا هم به مسئولان استانی اطلاع‌رسانی شود و نیز به معاونت پیشگیری قوه قضائیه و به بالاترین مقامات اداری این بخش منعکس و پیگیری می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر