دلیل تشکیل شورای سیاستگذاری کنگره علوم انسانی اسلامی از زبان حجت‌الاسلام غلامی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
دلیل تشکیل شورای سیاستگذاری کنگره علوم انسانی اسلامی از زبان حجت‌الاسلام غلامی

دلیل تشکیل شورای سیاستگذاری کنگره علوم انسانی اسلامی از زبان حجت‌الاسلام غلامی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
دبیر شورای سیاستگذاری مجمع علوم انسانی اسلامی به تشریح فعالیت‌های اقماری که در مسیر گفتمان علوم انسانی اسلامی توسط مرکز پژوهش‌های صدرا شده است، پرداخت.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری پنجمین دوره کنگره علوم انسانی اسلامی امروز (دوشنبه ۲۷آذرماه) با حضور حجت‌الاسلام رضا غلامی (رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا)، عطاءالله رفیعی آتانی (دبیر علمی کنگره علوم انسانی اسلامی) و فرزاد جهان‌بین (دبیر شورای سیاستگذاری مجمع علوم انسانی اسلامی) در مرکز پژوهش‌های صدرا برگزار شد.

فرزاد جهان‌بین گفت: هنگامی که ۱۰ سال پیش اولین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی برگزار شد، به صورت طبیعی و در مسیر فعالیت‌ها، نیازها و ظرفیت‌هایی ایجاد شد و طبعا در کنار برگزاری کنگره علوم انسانی اسلامی، فعالیت‌های اقماری نیز شکل گرفت و هر چه در مسیر پیش می‌رفتیم، فعالیت‌های اقماری، اصل کنگره را تحت‌الشعاع قرار می‌داد. نسبت این فعالیت‌های اقماری با اصل کنگره علوم انسانی اسلامی به نحوی پیش رفت که ۶ ماه پیش منجر به تصویب تشکیل شورای سیاستگذاری توسط مجمع عالی علوم انسانی اسلامی شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شاهد گفت: از زمان تشکیل شورای سیاستگذاری بنا شد که مجمع عالی علوم انسانی اسلامی فعالیت‌های مختلفی بکند که برگزاری کنگره یکی از آن‌ها محسوب می‌شود و مانند ویترینی است برای عرضه آخرین دستاوردها در حوزه علوم انسانی اسلامی و تا زمانی که احساس نیاز به کنگره وجود داشته باشد، برگزاری‌اش ادامه خواهد یافت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

دبیر شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانی اسلامی با ذکر فعالیت‌های اقماری در زمینه علوم انسانی توسط مرکز پژوهش‌های صدرا گفت: از جمله فعالیت‌های اقماری که در مسیر گفتمان علوم انسانی اسلامی توسط مرکز پژوهش‌های صدرا انجام شد عبارت است از «نشست منتخب اساتید علوم انسانی اسلامی» که تا کنون پنج نشست در رشته‌های مختلف علمی برگزار شده است. دومین فعالیت «تدوین و انتشار کتاب نظریه» است که به عنوان عالی‌ترین کتاب در حوزه نظریه پردازی در علوم انسانی اسلامی است و تا کنون سه مجلدش منتشر شده و چهارمین جلد هم در جریان برگزاری پنجمین کنگره علوم انسانی اسلامی رونمایی خواهد شد.

دلیل تشکیل شورای سیاستگذاری کنگره علوم انسانی اسلامی از زبان حجت‌الاسلام غلامی - 7

وی گفت: فعالیت بعدی که تا کنون شده است «انتشار کتب فاخری در زمینه علوم انسانی اسلامی» است که در سطح کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. «انتشار فصلنامه‌هایی» نظیر صدرا که در کنار کنگره علوم انسانی اسلامی منتشر شد و همچنین دو فصلنامه که یکی ناظر به مسائل بنیادین و دیگری ناظر به موضوعات کاربردی در حوزه علوم انسانی اسلامی است نیز در شرف ارتقاء به سطح علمی-پژوهشی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر