تشکیل دادگاه ویژه برای تخلف ۲۱۵ میلیارد تومانی پتروشیمی اردبیل در دادگاه مفاسد اقتصادی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
تشکیل دادگاه ویژه برای تخلف ۲۱۵ میلیارد تومانی پتروشیمی اردبیل در دادگاه مفاسد اقتصادی

تشکیل دادگاه ویژه برای تخلف ۲۱۵ میلیارد تومانی پتروشیمی اردبیل در دادگاه مفاسد اقتصادی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کل دادگستری استان اردبیل از تشکیل دادگاه ویژه برای پتروشیمی اردبیل در تهران خبر داد و گفت: تخلف انجام شده در این شرکت ۲۱۵ میلیارد تومان بوده که با بررسی در دادگاه مفاسد اقتصادی نسبت به جرائم متخلفان این پرونده رسیدگی می‌‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با حضور مسئولان استانی در محل دادگستری اردبیل تشکیل و مباحث و مصوبات جلسه گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لزوم انجام اقدامات علمی و فنی دقیق برای آسیب‌شناسی جرائم در اردبیل

رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این جلسه انجام اقدامات جدی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرائم را در استان ضروری دانست و اظهار داشت: باید در زمینه جرائمی که در استان رخ می‌دهد بررسی‌های لازم و اساسی در راستای ریشه‌یابی و علت‌یابی آنها انجام و برای کاهش آنها برنامه‌ریزی شود.

ناصر عتباتی با تاکید بر انجام اقدامات علمی و فنی دقیق برای آسیب‌شناسی جرائم در اردبیل گفت: ‌ یکی از مسائل و مشکلات اساسی که سبب می‌شود تا شاهد برخی آسیب‌ها باشیم پایین بودن سطح آگاهی مردم از مسائل حقوقی و قانونی است.

وی افزود: ‌ باید فرهنگ مراجعه به وکیل و مشاور در بین مردم تقویت شده و سطح آگاهی حقوقی و قانونی عمومی افزایش یابد تا شاهد کاهش چشمگیر مسائل و مشکلات در این حوزه باشیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به بالا بودن میزان خشونت در استان بیان کرد: ترویج فرهنگ گذشت، مصالحه و ایثارگری در جامعه می‌تواند بسیاری از جرائم را در این زمینه کاهش دهد که آموزش و پرورش به عنوان نهاد تاثیرگذار، نقش مهمی در این حوزه دارد.

عتباتی با تاکید بر تلاش رسانه‌ها بر افزایش سطح آگاهی و هوشیاری مردم از مسائل حقوقی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی لازم باید به صورت همه‌فهم محتوا در این حوزه را آماده کنیم تا جرائم کاهش یابد و رشد منفی افزایش جرائم را شاهد باشیم.

وی گفت: تلاش می‌کنیم تا برای نخستین بار در دادگستری استان روند افزایش پرونده‌های حقوقی و کیفری متوقف شده و روند کاهشی داشته باشد که این مهم نیازمند اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه عملی است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: نگاه جدی به پیشگیری از وقوع جرم برنامه جدی دادگستری استان و معاونت پیشگیری از جرائم است تا با بررسی مسائل در این حوزه اقدامات عملی و راهبردی برای کاهش جرائم به کار گرفته شود.

عتباتی از تشکیل دادگاه ویژه برای پتروشیمی اردبیل در دادگاه مفاسد اقتصادی در تهران خبر داد و گفت: تخلف انجام شده در این شرکت ۲۱۵ میلیارد تومان بوده که با بررسی در دادگاه مفاسد اقتصادی نسبت به جرائم متخلفان این پرونده رسیدگی می‌شود.

تولید برنامه‌ در راستای افزایش آگاهی مردم از مسائل حقوقی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان اردبیل نیز در این جلسه تقویت سرمایه اجتماعی را از راهکارهای مهم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار کرد: باید تلاش و جدیت بر این باشد تا با تقویت این مولفه مهم زمینه برای کاهش جرائم فراهم شود.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

علی ملااحمدی افزود: در حال حاضر یکی از مطالبات اصلی و مهم مردم مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده که با همکاری‌های مشترک با دستگاه قضایی می‌توانیم وثوق و اعتماد مردمی را نسبت به اقدامات در این زمینه افزایش دهیم.

وی افزایش آگاهی مردم در زمینه مسائل حقوقی را از برنامه‌های صدا و سیما دانست و بیان کرد: با تعامل و هماهنگی‌های مختلف برنامه‌ریزی شده تا از ظرفیت مشاوران در این حوزه استفاده شده و برنامه‌هایی در راستای افزایش سطح آگاهی مردم از مسائل قانونی و حقوقی تولید شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان اردبیل حوزه خبر را ویترین رسانه برشمرد و گفت: با توجه به اینکه خبر می‌تواند به سرعت به دست مردم برسد و امیدآفرینی داشته باشد و نیز نقش بازدارنده در حوزه جرائم ایفا کند در این زمینه نیز تلاش و همکاری موثری با دستگاه قضا خواهیم داشت.

هیچ گونه تخلفی مبنی بر خروج گندم از مرز در اردبیل وجود ندارد

پیگیری اقدامات انجام شده در راستای راه‌اندازی خانه مهر و بنیاد صیانت از دیگر مباحث مطرح در این جلسه بود و در کنار آن نماینده اداره کل آموزش و پرورش استان نیز گزارشی از روند اجرای طرج نماد در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس ارائه داد.

براساس این گزارش طرح نماد که برای بیش از هفت هزار نفر از جامعه هدف اعم از دانش‌آموزان، ولدین و معلمان اجرا شده مقرر است تا با توجه به موفقیت اولیه برنامه این طرح در تمامی نواحی و مناطق استان به صورت پایلوت عملیاتی شود.

خروج گندم از مرز به صورت قاچاق از دیگر موارد مورد پیگیری در این جلسه بوده که براساس گزارش نماینده تعزیرات حکومتی استان هیچ گونه تخلفی مبنی بر خروج گندم از مرز در استان وجود نداشته و از ۴۱ مورد پرونده تشکیل‌شده در این حوزه هیچ‌کدام مربوط به قاچاق نمی‌شود.

از دیگر موارد مطرح شده، کاهش خرید تضمینی گندم از گندمکاران در استان با توجه به نبود کاهش در سطح زیر کشت این محصول بوده که علت آن پایین بودن نرخ خرید تضمینی گندم و نبود تمایل کشاورزان به فروش گندم به قیمت تضمینی بوده که سبب شده تا میزان خرید تضمینی گندم در استان اردبیل نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد کاهش یابد.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری بین دستگاه قضایی استان و صدا و سیمای مرکز اردبیل در راستای همکاری و مشارکت دوجانبه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرائم در اردبیل به امضای طرفین رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | پلیس: اراذل اوباش سابقه‌دار در مسعودیه تیراندازی کردند، یک راننده اسنپ بی‌گناه کشته شد

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری1 روز قبل

۱۵ آذر، روز هوانیروز

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ارتش در زمینه ساخت قطعات دست به کار بزرگی زده است و آن بی نیاز کردن کشور از واردات قطعات بالگردهاست. با مجهز شدن بالگردها به انواع موشک‌ها، قدرت هوانیروز ارتش روز به روز در حال افزایش است.

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر