پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه‌های استان پیگیری شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه‌های استان پیگیری شود

پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری اراک به کتابخانه‌های استان پیگیری شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی گفت: پس از گذشت ۸ ماه از سال جاری شهرداری‌ اراک هنوز نیم درصد سهم خود را برای کتابخانه‌ها پرداخت نکرده‌ که باید پیگیری و بررسی لازم در این خصوص انجام شود.

به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده در آیین گرامیداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی جزو استان‌های متوسط در زمینه کتاب و کتابخوانی است و باید این میزان سرانه مطالعه در استان افزایش پیدا کند چراکه استان مرکزی دارای سبقه فرهنگی و تاریخی درخشانی است.

وی افزود: در یک ماه گذشته فعالیت‌های خوبی در حوزه کتاب از جمله برگزاری دهمین نمایشگاه کتاب استان صورت گرفت که بیش از یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان کتاب در این نمایشگاه فروخته شد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: یکی از وظایف ذاتی مدیریت شهری کمک به فرهنگ و ارتقای فرهنگ شهری است، پس از گذشت ۸ ماه از سال جاری شهرداری‌ اراک هنوز نیم درصد سهم خود را برای کتابخانه‌ها پرداخت نکرده‌ که باید پیگیری و بررسی لازم در این خصوص انجام شود.

آقازاده بیان کرد: یکی از بزرگترین کتابخانه‌های کشور در اراک در حال ساخت است و با رایزنی با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مقرر شد که این نهاد پنج میلیارد تومان و استان مرکزی نیز همین مقدار به این پروژه تزریق کند که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ این کتابخانه مرکزی به عنوان یکی از بزرگترین کتابخانه‌های کشور احداث شود.

وی ادامه داد: دانش اندوزی و کتابخوانی در اسلام از جایگاه والایی برخوردار است، روایت‌‎های گوناگونی از پیامبر اکرم (ص) موجود است که پیروان دین مبین اسلام را به دانش‌ورزی و کتابخوانی سفارش کرده‌اند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌تواند آفت جهل را بزداید مطالعه است و آنچه می‌تواند شبهه‌های ذهنی را دفع کند و ایمان و اطمینان را به قلب‌ها بازآورد نیز همین مطالعه و کتابخوانی است.

آقازاده بیان کرد: توسعه علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوامع حتما در گرو خواندن کتاب است و اهمیت دادن به کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه از مهمترین راه‌های توسعه فرهنگی است.

وی ادامه داد: یکی از اساسی‌ترین نهادهای فرهنگ‌ساز در امر ترویج کتابخوانی خانواده است، خانواده‌ها می‌توانند با اجرای برنامه‌هایی همچون مطالعه همزمان و بازدید از نمایشگاه‌های کتاب، در این زمینه موثر باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک2 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

گل از راه دور دروازبان!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر