نهایت هنر در صنعت خودروسازی! +عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
نهایت هنر در صنعت خودروسازی! +عکس

نهایت هنر در صنعت خودروسازی! +عکس

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:درحالی‌که بسیاری از شرکت‌های دنیا، اکثر مدل‌های خود را تنها با این هدف به تولید می‌رسانند که فروش بالایی داشته تا بتوانند از این طریق، علاوه بر رسیدن به سودآوری قابل‌توجه، جبران فروش کم دیگر مدل‌هایشان را نیز داشته باشند، بعضی از برندها نیز وجود دارند که قصد آن‌ها، تنها تولید خودروهایی کامل و بی‌عیب و نقص است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، دراین‌بین، می‌توان خودروهای اسپرت و سوپراسپرتی را مشاهده کرد که به‌خصوص، نمونه بریتانیایی از این سوپراسپرت‌ها بانام مک لارن الوا (Elva)، خودرویی که بدون شک نمی‌توان محدودیت‌هایش را برشمرد. درواقع این مک لارن جذاب و قدرتمند، نمونه‌ای از هنر صنعتی چشم‌گیر بر روی چهارچرخ است.

نهایت هنر در صنعت خودروسازی! +عکس - 2

همان‌گونه که تاکنون در بعضی از مدل‌های برندهای خاص بریتانیایی مشاهده کرده‌ایم، مک لارن الوا نیز درست مانند مک لارن اسپیدتیل، یک خودروی با تولید بسیار محدود بوده که این شرکت، تنها ۳۹۹ دستگاه از آن را به تولید خواهد رساند تا بتواند خاص بودن و منحصربه‌فرد بودن الوا را بیش‌ازپیش، حفظ نماید. این عدد بسیار کم در تولید، حتی می‌تواند الوا را نسبت به یک خودروی دو درب ایتالیای فراری، بانام مونتزا SP۲ نیز خاص‌تر نماید.

نهایت هنر در صنعت خودروسازی! +عکس - 4

درواقع می‌توان مک لارن الوا را یک رقیب بریتانیایی برای سوپراسپرت ایتالیایی فراری دانست. خودرویی که طراحی شاخص و خاص آن، شالوده‌ای از دیگر مدل‌های مک لارن بوده و این شرکت برای هر چه سریع‌تر کردن آن، از سیستم آئرودینامیک اکتیو که بانام سیستم مدیریت هوای فعال (AAMS) نیز شناخته می‌شود، استفاده کرده است. البته یکی از راهکارهای مک لارن برای سرعت‌بالای این خودروی تازه‌وارد، باله عقب اکتیو است که راننده را از چسبیدن خودرو به زمین در سرعت‌های بالا، مطمئن می‌سازد.

همچنین ازآنجایی‌که این خودروی جذاب، به سری نهایی (آلتیمیت) مک لارن تعلق دارد، پس این شرکت در آن از مقدار زیادی فیبر کربن برای کاهش وزن خودرو و سیستم‌های پرفورمنس دیگر برای افزایش عملکرد خودرو استفاده کرده است. در داخل کابین نیز، همه‌چیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده است تا راننده را برای تمرکز هرچه بیشتر برای رانندگی آماده کرده و در عمل، بدون وجود دکمه‌های کنترلی و تنها با کنترلرهایی که مقصد نهایی‌شان راننده است، همه‌چیز به‌گونه‌ای، راننده محور طراحی و تولیدشده است.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

نهایت هنر در صنعت خودروسازی! +عکس - 8

درنهایت نیز باید به سراغ یکی دیگر از مؤلفه‌های جذابیت این شاهکار مک لارن برویم. قلب تپنده. مک لارن، در الوا از یک موتور ۴ لیتری V۸ که در مدل سنا (Senna) نیز دیده‌شده، استفاده کرده است. موتوری که می‌تواند نهایت قدرت ۸۱۵ اسب بخار را به زیر پای راننده منتقل کند. این قدرت همچنین می‌تواند، شتاب صفرتا صد کیلومتر بر ساعت کمتر از ۳ ثانیه و شتاب صفرتا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت ۶٫۷ ثانیه‌ای را به الوا ببخشد.

اما تنها چیزی که شاید کمی نسبت به‌تمامی ویژگی‌های خوب مک لارن الوا، توی چشم باشد، قیمت بالای ۱,۶۵۰,۰۰۰ یورویی آن بوده که آن را در باشگاه گران‌ترین خودروهای جهان قرار می‌دهد. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری2 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر