وقتی دبیر جشنواره فیلم کوتاه به فکر حمایت از فیلمسازان عمار می‌افتد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
وقتی دبیر جشنواره فیلم کوتاه به فکر حمایت از فیلمسازان عمار می‌افتد

وقتی دبیر جشنواره فیلم کوتاه به فکر حمایت از فیلمسازان عمار می‌افتد

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: «سید صادق موسوی» دبیر جشنواره فیلم کوتاه چهارسال بعد از انتصاب تازه از خواب بیدار شده و به فکر حمایت از فیلمسازان عمار افتاده و از فیلمسازان حوزه «منافع ملی» جهت همکاری در انجمن سینمای جوان دعوت به همکاری کرد.

به گزارش سینماپرس، «سیدصادق موسوی» از ظرفیت‌های «انجمن سینمای جوانان» برای همکاری با فیلمسازان عمار گفت.

«موسوی» در ابتدا در پاسخ به چرایی حضور کمرنگ فیلمسازان جبهه فرهنگی انقلاب، مانند «مدرسه سینمایی عمار» در جشنواره فیلم کوتاه بیان کرد: متأسفانه دوستان فیلمساز «عمار» به ما مراجعه نمی‌کنند. اما ما با کمال میل حاضر هستیم تا از کارهای بچه‌های عمار و دیگر فیلمسازان کوتاهی که درباره «منافع ملی» و مؤلفه‌های آن مانند «نشاط اجتماعی» «امید به آینده» «انسجام اجتماعی» و … فیلم می‌سازند در جشنواره فیلم کوتاه کار داشته باشیم و در رقابت شرکت کنند.

امسال هم برای این حوزه ۳ جایزه در جشنواره فیلم کوتاه قرار دادیم و از این حوزه حمایت کردیم. بنابراین از این زمینه استقبال می‌کنیم و علاقه‌مند هستیم تا بیشترین بودجه خود را در همین حوزه مصرف کنیم. من معتقد هستم که با همین امکانات محدود باید برای اولویت‌های اصلی کشور فیلم بسازیم؛ مفاهیمی که نیازهای اصلی و روز مردم ایران است و امیدواریم که از این رهگذر بتوانیم بهتر کار کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: من از همین فرصت مصاحبه استفاده می‌کنم و از تمام فیلمسازان کوتاه و مستندی که در این زمینه کار می‌سازند برای همکاری دعوت می‌کنم. خصوصا در گونه درام کوتاه، ظرفیت بسیار خوبی برای ساخت فیلم در جهت «منافع ملی» وجود دارد.

مدیر عامل انجمن سینمای جوانان بیان کرد: ما در چهار ماه گذشته گروهی را برای بررسی و همفکری در زمینه تولید داشتیم و با افتخار می‌گویم که بیش از ۷۰ درصد بودجه خود را در این زمینه صرف کردیم.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

موسوی درباره اختصاص بخشی مجزا به تولیداتی که به منافع ملی بپردازد بیان کرد: ما ۳ جشنواره منطقه‌ای و علاوه بر آن پاتوق‌های فیلم کوتاه هم داریم که در تمام آن‌ها می‌توانیم این آثار را نمایش بدهیم. نکته‌ای که باید گفت این است که باید این فیلم‌ها را به‌دست مخاطبان جدی‌اش برسانیم اما در این حوزه به طور جدی دچار محدودیت هستیم. یعنی اگر بهترین آثار را هم در این زمینه داشته باشیم ولی فقط سالی یکبار در جشنواره نمایش بدهیم، فیلم شناخته نمی‌شود و معرفی نخواهد شد. ما باید با تلویزیون و فضای مجازی وارد گفت‌وگو شویم و آثار مذکور را بدست مخاطبش برسانیم.

وی در پایان گفت: ما در حال حاضر تنها از طریق اکران‌های محدود «هنر و تجربه» و ۱۰۰ فیلم می‌توانیم اکران داشته باشیم. اما اتفاق خوبی که می‌تواند رخ دهد و پیگیر آن هستیم، رایزنی با VOD‌ها است. چون اکران سینمایی آثار کوتاه برای سینماداران اقتصادی و به‌صرفه نیست و صاحبان سینما استقبال نمی‌کنند؛ برای همین برخی از این آثار را که با استانداردهای تلویزیون تناسب دارد را به صداوسیما ارسال می‌کنیم. البته آثار ساخته شده در دفاتر «انجمن سینمای جوان» استان‌ها، برای صداوسیمای مراکز استان‌ها ارسال و نمایش داده می‌شود اما این روند را برای شبکه‌های سراسری نیز باید ادامه بدهیم. بنابراین در نهایت باید گفت تنها بازارهای جدی فیلم کوتاه VOD ‌و تلویزیون است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
در این بسته در میان کشورهای جهان می‌توانید کشورهایی با شادترین مردم جهان را پیدا کنید. باشگاه خبرنگاران جوان در گزارش زیر به بیان خوشحال‌ترین کشور‌های جهان پرداخته است که در ادامه می‌خوانید. فنلاندیکی از مهم‌ترین کشور‌های شاد در جهان طبق بررسی‌های انجام شده فنلاند است. البته باید بدانید که تقریبا ۸۳ درصد مردمان این کشور‌ها تحصیلات دانشگاهی دارند و سطح شیوه زندگی آنان در شرایط مطلوبی است. دانمارککشور دانمارک به علت دارابودن فاکتور‌های گوناگون مانند امنیت، اعتماد، سلامت، ثروت و آموزش عالی به عنوان سومین کشور شاد جهان شناخته شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید. آنها یک صبح تا غروب فرصت دارند که از این مهلکه جان سالم به در ببرند. برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید. معصومیان در مورد تاریخ انتشار کتاب «یادداشت‌های یک غواص» اظهار کرد: کتاب «یادداشت‌های یک غواص» تا قبل از چهارم دی ماه هم زمان با سالرروز شهادت «شهید محمدعلی معصومیان» توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر خواهد شد. برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز پنج شنبه ۲۱ آدر ماه ۹۸ تعداد ۱۳۰ هزار و ۷۳۷ داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام نموده‌اند. مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در ادامه افزود: تا ساعت ۹ صبح امروز تعداد ۱۳۰ هزار ۷۳۷ داوطلب در این آزمون ثبت نام نموده‌اند. توکلی تاکید کرد: کلیه متقاضیان شرکت در این آزمون بایستی با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و دانلود دفترچه چنانچه شرایط مورد نظر را دارا می‌باشند نسبت به ثبت نام اقدام کنند. وی افزود: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ در ۶ گروه آموزشی و برای ۱۴۱ کد رشته امتحانی، شامل ۵۴ کد رشته امتحانی علوم انسانی، ۱۷ کد رشته علوم پایه، ۲۴ کد رشته امتحانی فنی و مهندسی، ۲۳ کد رشته امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۳ کد رشته امتحانی هنر و ۱۰ کد رشته دامپزشکی برگزار می‌شود. توکلی تاکید کرد: پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پیام نور، دانشگاه آزاد، دانشگاه‌ها و موسسات دولتی و دانشگاه‌ها و موسسات غیردولتی و پردیس‌های خودگردان در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ صورت می‌گیرد.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تدوین طرح جامع و یکپارچه‌سازی سیاست‌های پژوهشی، مأموریت شورای عالی پژوهش است. مأموریت شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی، تدوین طرح جامع و یکپارچه‌سازی سیاست‌های پژوهشی است/ اجرای طرح پایش در راستای اجرای سند دانشگاه اسلامی استبه گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اولین جلسه شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی با تبریک فرا رسیدن هفته پژوهش، گفت: امیدوارم تعهدی که در حوزه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، بتواند ما را به افقی که در اسناد بالادستی نظام آموزش عالی کشور تعیین شده، برساند. عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اگرچه سیاست‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ذیل معاونت‌های موضوعی مربوطه پیگیری می‌شود، اما پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه و شورای عالی پژوهش، وظیفه یکپارچه‌سازی سیاست‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده دارند. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: اقداماتی که در این دانشگاه انجام می‌شود، مجموعه‌ای از اسناد بالادستی نظام آموزش عالی کشور ازجمله سند دانشگاه اسلامی است و شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تدوین طرح جامع و یکپارچه‌سازی سیاست‌های پژوهشی، ایجاد شده است. در ادامه این نشست، آیین‌نامه شورای عالی پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی، ساختار صندوق حمایت‌های پژوهشی دانشگاه (ASF) و گزارش عملکرد کمیسیون تخصصی انتشارات و اسناد علمی مورد بررسی قرار گرفت.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، مهم‌ترین پیش‌بینی‌کننده دریافت‌کنندگان جوایز اسکار یعنی جوایز انجمن بازیگران (SAG) حالا نامزدهای خود را معرفی کرده است. نامزدهای این جوایز توسط بازیگران عضو این انجمن مشخص می‌شوند که بزرگ‌ترین بدنه رای‌دهی جوایز آکادمی هم هستند. با توجه به اینکه او در گلدن گلوب هم نامزد دریافت جایزه نشد، به نظر می‌رسد که شانس دریافت نامزدی اسکار او کمتر شده باشد. آدام سندلر هم بعد از کنار گذاشته شدن از فهرست نامزدهای گلدن گلوب برای نقش‌آفرینی در فیلم «الماس‌های تراش‌نخورده» نتوانست نامزد دریافت جایزه SAG هم بشود. «دو پاپ»، «وداع»، «جانشینی»، «این ما هستیم»، «نگهبانان»، «ویپ» و «دروغ‌های کوچک بزرگ» از دیگر جامانده‌های نامزدهای جوایز امسال انجمن بازیگران بودند.

نظرها

اخبار بیشتر