اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار در سطح استان گلستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار در سطح استان گلستان

اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار در سطح استان گلستان

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: طرح ویژه نظارت بر بازار با هدف جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات از روز گذشته در سطح استان آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، حسین طلوعیان در ششمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانها مکلف به اجرای طرح ویژه نظارت بر بازار به منظور جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات شده‌اند که براساس این مصوبه این طرح از روز گذشته در استان گلستان اجرایی شد و بازرسان این سازمان گشت‌های ویژه خود را با لباس‌های متحدالشکل در سطح بازار آغاز کردند.

وی با بیان اینکه هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات ممنوع است، گفت: طرح ویژه نظارتی که از روز گذشته آغاز شده به مدت ۲۰ روز ادامه خواهد داشت و بازرسان این سازمان طی گشت‌های مشترک با بازرسان اصناف، تعزیرات حکومتی و بهداشت در دو نوبت صبح و عصر نظارت کاملی بر بازار خواهند داشت و با کسانی که بخواهند با افزایش قیمت کالا یا خدمات، نظم بازار را به هم بزنند برابر قانون رفتار خواهد شد.

طلوعیان همچنین گفت: یقینا سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری‌ها و اداره برنامه‌ریزی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که در هدایت، برنامه ریزی و نظارت بر جابجایی مسافر و کالا نقش مستقیم دارند نیز پایش‌های میدانی لازم را خواهند داشت و در مواجهه با رفتارهای مغایر با قانون تذکرات لازم را به متخلفان خواهند داد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان افزود: با توجه به ظرفیت نیروهای مردمی در پایش و شناسایی مشکلات احتمالی بازار و انعکاس موضوع به منظور پیگیری در جهت رفع آن، ستادهای خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ۱۴ شهرستان استان فعال و از طریق سامانه ۱۲۴ پاسخگوی شکایات و نقطه نظرات هم‌استانی‌های خواهند بود.

طی ۴۸ ساعت گذشته ۱۴۱ ناظر افتخاری در سطح گلستان فعال شده‌اند

وی در خصوص به کارگیری ناظرین افتخاری در بازرسی و نظارت بر بازار در شرایط کنونی نیز گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته ۱۴۱ ناظر افتخاری در سطح استان فعال شده‌اند و با هدف استفاده از ظرفیت بسیج مردمی مقرر است با همکاری سپاه نینوای استان نیروهای مورد نظر پس از آموزش‌های اولیه در جهت کنترل حوزه‌های اقتصادی استان در سه بخش تولید، توزیع و خدمات به کارگیری شوند.

طلوعیان به ضرورت ارتباط کارشناسی با دستگاه‌ها و تشکل‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل اشاره و از این دستگاه‌ها درخواست کرد با تشریک مساعی در جهت رفع مشکلات مردم و بهبود شرایط به نفع اقشار آسیب‌پذیر اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی به مدیران واحدهای اقتصادی و صنفی استان توصیه کرد به منظور همدلی و حمایت از سیاست‌های نظام، همکاری لازم را با مصرف‌کنندگان داشته و حسب مراجعه بازرسان، ضمن رویت کارت شناسایی ایشان، نسبت به ارائه اطلاعات مورد نیاز عوامل نظارتی اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

فیلم | مدیرعامل معتاد و کارتن خواب در جلسه رسیدگی به یک پرونده ارزی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی چهارشنبه (۱۳ آذر) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در پرونده فساد ارزی گروه «طرح و نقشه پناهی» در دو مورد مشخص شد متهمان با یک وعده غذای گرم و یک قطعه تراول چک پنجاه هزار تومانی افراد کارتن خواب و دارای اعتیاد را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می‌کردند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.

نظرها

اخبار بیشتر