۱۲۰ خانوار زلزله زده در سراب نیاز به کانکس دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
۱۲۰ خانوار زلزله زده در سراب نیاز به کانکس دارند

۱۲۰ خانوار زلزله زده در سراب نیاز به کانکس دارند

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: فرماندار سراب گفت: هم اکنون اسکان موقت زلزله زدگان بیش از آوار برداری اولویت داشته و ۱۲۰ خانوار در مناطق زلزله زده سراب نیاز به کانکس دارند.

به گزارش سلامت نیوز، ایرج سقفی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به برودت هوا در مناطق زلزله زده سراب، نیاز به ساخت هر چه سریع‌تر اتاقک‌های پیش ساخته و یا تامین کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان داریم.

وی اضافه کرد: هم اکنون ساخت تعدای از اتاقک‌های ۱۲ متری توسط بنیاد مسکن آغاز شده و چادر و لوازم گرمایشی به اندازه کافی در اختیار زلزله زدگان قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر مشکلی از نظر آوار برداری و تجهیزات نداریم، آواربرداری زمانی ضرورت دارد که بخواهیم اقدام به ساخت خانه‌های دائمی کنیم. زیاد بودن تعداد ماشین آلات در یک منطقه نشانه پیشرفت نبوده و نیاز به برنامه‌ریزی درست دارد.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار کوتاه سلامت

ثقفی خاطرنشان کرد: مدیریت بحران به صورت برنامه‌ریزی شده، منطقی و علمی در این منطقه پیش می‎رود و تعدای کانکس در اینجا توزیع شده است.

وی بیان کرد: ۳۰ دستگاه کانکس در مرحله اول و ۲۰ دستگاه نیز در مرحله دوم توزیع شده است و اگر ۷۰ دستگاه نیز توزیع شود، می‌توان ۱۲۰ خانوار را اسکان داد.

وی گفت: ۷۰۰ الی ۸۰۰ خانوار متقاضی دریافت وام ۱۰ میلیونی برای اجاره خانه هستند که این مبلغ به حدود ۱۰۰ نفر پرداخت و به بانک‌ها نیز توصیه شده است تا همکاری لازم را دراین خصوص داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است
همشهریهمشهری3 روز قبل
معلولیت، عارضه وقفه در دسترسی دارو استاحمد قویدل- مدیرعامل کانون هموفیلی ایران- جز چهره‌هایی است که با قطعیت از تأثیرات تحریم بر دارو در ایران صحبت می‌کند و می‌گوید: «این دروغ بزرگی است که دارو مشمول تحریم نیست. علاوه بر سختی دسترسی به داروهای خارجی، مجموعه‌ای از قوانین دیگری که از تحریم الهام گرفته‌اند مانند تحریم‌های بیمه وحمل‌ونقل، بحث تامین دارو را دچار مشکل کرده‌اند. یکی از عارضه‌های مهم وقفه در دسترسی دارو، در حوزه هموفیلی معلولیت است، اگر دارو همیشه به‌صورت مستمر در دسترس بیمار نباشد امکان معلولیت وجود دارد. هم‌اکنون تأمین این داروها دچار چالش است و ممکن است اثربخشی دارو دچار مشکل شود. برای واردات اجزای دارو دچار مشکل هستیممجید آراسته-رئیس سابق انجمن تالاسمی ایران- در رابطه با مشکلات بیماران تالاسمی می‌گوید: «بیماران ما در بحث داروهای معمول چندان دچار مشکل نیستند اما در حوزه داروهای خاص موضوع متفاوت است.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، دیابت و فشارخون بالا رابطه بسیار تنگاتنگی دارند. افراد دیابتی با ریسک بالا مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی مواجه هستند. محققان توصیه می‌کنند افراد میانسالی که اخیرا مبتلا به دیابت و فشارخون بالا شده‌اند فرصت کافی برای تغییر سبک زندگی شان در راستای کنترل فشارخون شان دارند. به گفته محققان، با تاخیر انداختن ایجاد تغییر در سبک زندگی، نرخ امید به زندگی تا حدود ۵ ماه کاهش می‌یابد. فشارخون بالا بسیار برای افراد دیابتی مضر است و ریسک سکته، بیماری عروق کرونر، نارسایی کلیوی، نابینایی و قطع عضو را افزایش می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر