لیدرهای آشوب‌های ‌لرستان دستگیر شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اقتصادی
لیدرهای آشوب‌های ‌لرستان دستگیر شدند

لیدرهای آشوب‌های ‌لرستان دستگیر شدند

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
معاون سیاسی امنیتی استاندار‌ لرستان با بیان اینکه زندگی مردم و رفت‌وآمدها در تمام شهرستان‌های این استان به‌حالت عادی‌ است، گفت: لیدرهای آشوب‌های ‌لرستان دستگیر شدند.

خبرگزاری تسنیم: محمود ثمینی اظهار داشت: عده‌ای فرصت‌طلب در اغتشاشات دو روز گذشته لرستان اموال عمومی از جمله چند بانک و پمپ‌بنزین را به آتش کشیدند ولی در مجموع با عملکرد خوب نیروهای انتظامی، امنیتی و بسیج مستضعفین اوضاع در این استان ساماندهی شده‌است.

وی افزود: از روز گذشته زندگی مردم و رفت‌وآمدها در تمام شهرستان‌های لرستان به‌حالت عادی بازگشته‌ و شرایط بسیار مطلوبی در این استان حاکم است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان عنوان کرد: اخلالگران نظم و امنیت عمومی در اغتشاشات اخیر لرستان، سران آنان و کسانی که اموال عمومی را تخریب کردند، دستگیر شده‌ و تحت تعقیب قانون قرار خواهند گرفت، قطعا طبق مقررات با آنان برخورد می‌شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بیان کرد: گزینه‌های شهرستان‌های لرستان که فاقد فرماندار هستند به وزارت کشور معرفی شده‌اند، مراحل پایانی آن در حال انجام است و ان‌شاءالله حکم آنان به‌زودی توسط وزیر کشور صادر می‌شود.

فرماندار اسلامشهر: غارتگران و سارقان در اعتراضات مردمی شناسایی شدند

فرماندار اسلامشهر با اشاره به حضور نیروهای مردمی در کنار نیروی انتظامی و سپاه برای آرام کردن فضای اسلامشهر گفت: غارتگران و سارقان که قصد سوءاستفاده از اعتراضات مردمی را داشتند توسط مردم اسلامشهر شناسایی و به مراجع ذی‌صلاح معرفی شدند.

مسعود مرسل‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تحرکات برخی افراد در شب گذشته اظهار داشت: شب گذشته تجمعی پراکنده، محدود و متفرق در برخی مناطق دیده شد که توسط نیروی انتظامی، سپاه و نیروهای مردمی صرفا با استفاده از تدابیر روانشناسانه، ارسالی و اقناعی موفق به متفرق کردن آشوبگران شدند.

وی بیان کرد: هم اکنون شرایط در شهرستان اسلامشهر دارای جوی آرام است و نکته مهمی که شب گذشته کمک شایان توجهی به ما کرد حضور گسترده مردم در توجیه معترضان بود که البته تعدادی قصد سوءاستفاده از اعتراضات مردمی را داشتند که با شناسایی آنها فورا اقدامات قانونی لازم به‌عمل آمد. ت‌

فرماندار اسلامشهر افزود: نکته مهم اینکه غارتگران و سارقان که قصد سوءاستفاده از اعتراضات مردمی را داشتند توسط مردم اسلامشهر شناسایی و به مراجع ذی‌صلاح معرفی شدند.

مرسل‌پور در پایان تصریح کرد: از مردم غیور و انقلابی شهرستان اسلامشهر درخواست داریم از فرزندان خود در برابر اقدامات نابه‌هنجار آشوبگران محافظت کنند که تا ساعتی دیگر شورای تامین به منظور حفاظت از بانک‌ها و مراکز حساس برگزار و تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌شود.

بازار تهران در آرامش، معاملات در جریان/ درخواست جدی بازاریان برای برخورد با اغتشاش‌گران

بازار تهران که روز گذشته به دلیل نگرانی از برخی اغتشاشات شاهد تعطیلی برخی مغازه‌ها بود، امروز در آرامش کامل باز بوده و معاملات در جریان است.

بازار بزرگ تهران بعد از اینکه در روز گذشته به دلیل نگرانی از حضور اغتشاشگران زودتر از موعد تعطیل شده بود، از صبح امروز طبق روال عادی، به کار خود ادامه داده و کسب‌وکار مردم در آرامش کامل در جریان است.

بر اساس بازدید خبرنگار خبرگزاری تسنیم از خیابان خیام، چهار راه گلوبندک تمام مغازه‌های این راسته به فعایت روز مره خود مشغول به کار است هر چند که به نظر می‌رسد میزان مراجعه مردم و خریدران به این بازار کمی از روزهای‌های پررونق سال کمتر است که می‌توان دلیل آن را برودت هوا و رکود اقتصاد دانست.

بازارهای سیدولی که بیشتر به فروش پارچه و رومبلی و فروش کفش مشغول هستند خرید و فروش در آن در جریان است، همچنین راسته‌های کفاشها، بازار زرگران، کیلویی‌ها و بوذرجمهری نیز مشغول به کار روزمره خود هستند.

مسجد امام (ره)، راسته ساعت فروشی‌ها و فروشندگان بدلیجات و پوشاک در بازار بزرگ نیز مشغول به فعالیت همیشگی خود هستند؛ یکی از فروشندگان ابتدایی بازار کفاشها که به فروش لباس بچه گانه مشغول است می‌گوید: روز گذشته مجبور به تعطیلی مغازه خود شدیم اما راضی به انجام این کار نبودم زیرا تعطیلی یک روزه نیز برای من مهم است و باید بتوانم اجاره و مخارج خود و خانواده‌ام را تامین کنم.

یکی بازاریان راسته زرگران نیز در واکنش به برخی اغتشاشات روز گذشته گفت: امنیت در فعالیت و کسب و کار ما بسیار بااهمیت است. روز گذشته مغازه‌های خود را تعطیل کردیم و امروز نیز دیرتر و از ساعت ۱۰ کار خود را شروع کردیم اما اکنون دیگر مشلکی نداریم.

یکی از فروشندگان لوازم خانگی نیز گفت: دولت باید به فکر ما نیز باشد، میزان فروش ما در ماه‌های اخیر کم شده و مردم قدرت خرید لازم را ندارند و حاضر نیستیم که به هر دلیلی از رونق بازار و قدرت خرید مردم کاسته شود.

وی افزاید: درست است که تورم و گرانی امان مردم را بریده اما هیچ وقت موافق اغتشاش و نا امن سازی بازار نیستیم و از نیروی انتظامی می‌خواهیم که با این افراد برخورد کند که به نظر می‌رسد این افراد بازاری نیز نباشند.

این کسبه بازار بزرگ ادامه داد: امروز مشکلی نداشتیم و باید از نیروی انتظامی قدردانی کرد که شرایط را به حالت عادی خود بازگردانده است.

سیدجواد احمدی معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره قیمت کالا‌ها بعد از افزایش قیمت بنزین گفت: در جلسه روز گذشته کارگروه تنظیم بازار، ۴ الی ۵ مصوبه برای حاکم شدن آرامش در بازار داشتیم که در درجه نخست، پایش مستمر بازار قرار دارد؛ با ابلاغیه جدیدی که صادر شد تشدید نظارت بر بازار در دستور کار قرار گرفت.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

رضا رحمانی وزیر صنعت، ​ معدن و تجارت نیز با بیان این‌که هرگونه افزایش قیمت کالا به‌بهانه افزایش نرخ بنزین تخلف است گفت: راهکار حل مشکلات اقتصادی کشور پرداختن به تولید است.

مدرس خیابانی قائم‌مقام وزیر صمت در امور بازرگانی نیز در این ارتباط اظهار داشت: هرگونه افزایش قیمت به‌بهانه تغییر نرخ بنزین در بازار رصد می‌شود و ۴ هزار بازرس از سازمان حمایت و اتاق اصناف در سطح کشور روزانه ۳۰ هزار مورد بازرسی میدانی را برای کنترل قیمت‌ها انجام خواهند داد.

بنابراین گزارش یکی از بازریان در واکنش به این افزایش نظارت بر بازار گفت: در دو روز اخیر شنیده‌ایم که افراد مهمی از اصناف و دستگاه‌های مختلف به بازار آمده‌اند اما اینکه چه تاثیری خواهد داشت مشخص نیست و باید بببنیم که بازار به چه صورت خواهد شد.

یکی دیگر از کسبه بازار نیز گفت: بیشتر بخش‌های اقتصادی کشور تاثیری زیادی از افزایش قیمت بنزین نخواهند داشت زیرا گازوئیل کماکان به قیمت قبل عرضه می‌شود، اما دستگاه‌های نظارتی باید به درستی نظارت داشته باشند و متخلفان را جریمه کنند.

وی افزود: در مواردی جریمه‌ها به حدی پایین است که تاثیری در تخلف انجام شده ندارد و بازدارنده نیست.

وی ادامه می‌دهد: درست است که من نیز خود یک فروشنده هستم اما برای تهیه دیگر کالاها خریدار هستیم و انتظار دارم با متخلفان به شدت برخورد شود.

‌امام جمعه شیراز خطاب به مسئولان: اگر ‌نمی‌توانید اوضاع شیراز را کنترل کنید از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به حوادث اخیری که پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین انجام شد، گفت: مسئولان اگر ‌نمی‌توانند اوضاع شیراز را کنترل کنند بسیجیان وارد میدان شوند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر در جمعی از بسیجیان، طلاب و فعالان فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: ما مطمئن هستیم افرادی که درصدد تخریب و به هم ریختن نیستند و به هیچکس و هیچ‌ چیزی از جمله مسجد، قرآن، مدرسه و اموال بیت‌المال رحم نمی‌کنند کسانی هستند که مخالف نظام بوده و هیچکس را قبول ندارند.

وی افزود: فردی که یک کلمه از دین و خدا شنیده است نباید این کارها را انجام دهد؛ ا‌فرادی که این آشوب‌ها را ایجاد می‌کنند با اصل موجودیت اسلام و مسلمانان دعوا دارند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه یکی از افرادی که در مورد قیمت بنزین بحث دارد بنده هستم اما با توجه به اتفاقاتی که رخ داده آنچه بیش از هر چیزی ما را نگران و ناراحت کرده این است که افرادی وسط میدان آمده و با تخریب اموال بیت‌المال و به آتش کشیدن مساجد، حمله به حوزه‌های علمیه و به آتش کشیدن قرآن با دین مخالفت دارند.

دژکام ادامه داد: آنها به این معترض هستند که چرا پای دین و نظام اسلامی ایستاده‌اید و راه شهدا را چرا ادامه می‌دهید.

وی تأکید کرد: توقع ما از وضعیت موجود از مدیران امنیتی استان فارس و به ویژه کلانشهر فارس این است اگر می‌توانند کار را در کمترین زمان به نتیجه برساند، اگر هم نمی‌توانند بسیجیان وارد میدان شده و از انقلاب دفاع کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه ما از انقلاب، دیانت و اسلامیت محافظت می‌کنیم، افزود: رضاخان با آن همه عظمت و قلدری نتوانست عمامه را از روی سر آخوند بردارد. اینها می‌گویند آخوند باید کنار رود اما ما ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم هر غلطی می‌توانند انجام دهند.

دژکام تصریح کرد: بر اساس آمار موجود افرادی که لیدر آشوبگران و اغتشاشگران هستند بیشتر انحراف فکری دارند و اینها نیز عده‌ای جوان هستند که با پشتیبانی عده‌ای خاص وارد این میدان شدند.

وی خطاب به اعضای شورای تأمین استان گفت: با کمال جدیت می‌گوییم یا اینکه وضعیت موجود را مدیریت و جمع کنید یا اینکه از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم و با جدیت به شورای تأمین گفته‌ام اگر نمی‌توانید وضعیت امنیت شهر شیراز را کنترل کنید آن را به دست جوانان بسیجی بدهید تا ببینیم چه کسی می‌خواهد در مقابل آنها ایستادگی کند.

امام جمعه شیراز بیان کرد: ‌خودمان را نیز برای رفاه حال مردم قربانی می‌کنیم. ما از مردن نمی‌ترسیم و از تمام افرادی که دل به گرو انقلاب دارند و مرد میدان هستند درخواست داریم آماده برخورد با اغتشاشگران باشند.

دژکام گفت: اگر درخواست دهیم در گام نخست طلبه‌ها و بعد از آن فوج‌فوج نیروهای جوان انقلابی پای کار می‌آیند تا شهر را از وضعیت موجود در امان نگه دارند.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت توجه مدیران بر فعال کردن پایگاه‌ها بسیج در نهادهای اداری تأکید کرد و افزود: اگر بسیجی سازمان یافته در اداره‌ها فعال باشد در مواقع بحرانی به خوبی می‌توان از ظرفیت آنان استفاده کرد و حتی با درخواست مسئولان پایگاه‌ها نیز آنان را مسلح کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیش بینی نشدن میزان تولید، علت واردات بی رویه پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: اواخر سال گذشته، به علت آنکه میزان تولید پنبه در کشور پیش بینی نشده بود برای برطرف کردن نیاز صنعت نساجی، مقدار زیادی نخ و پنبه وارد شد. آقای عباس کشاورز افزود: تولید پنبه با نظارت یک تعاونی انجام می‌شود و دارای یک تشکل ملی است که بازار و تولید این محصول را مدیریت می‌کند و امسال هم تولید پنبه در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است. وی اضافه کرد: در بهمن و اسفند سال گذشته پیش بینی درستی از میزان کاشت پنبه در بهار امسال نشد و برای اینکه برای صنعت نساجی مشکلی پیش نیاید واردات انجام شد، منتها این واردات به دلیل میزان کاشت بالای این محصول، نسبت به تولید داخلی متعادل نبود. سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: مدتی است که با وزارت صمت و صنایع نساجی هماهنگی انجام شده است که میزان واردات متعادل شود و تولیدکننده داخلی از بابت واردات متضرر نشود. کشاورز تاکید کرد: در حال حاضر بازار پنبه نامناسب نیست، کشاورزان نگران نباشند و اگر کشاورزان به هر دلیلی، مشکل فروش پنبه داشته باشند وزارت جهاد کشاورزی با خرید تضمینی ورود می‌کند و حتی اگر برای کشاورزان قیمت خرید تضمینی به صرفه نباشد خرید توافقی می‌کنیم.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​کلاهبرداری‌های اینترنتی در یک سال گذشته افزایش ۲ برابری داشته است و حالا برای جلوگیری از این کلاهبرداری‌ها، از ابتدای دی رمز دوم ایستا غیر فعال می‌شود و برای تراکنش‌های اینترنتی ناگزیر باید رمز دوم یکبار مصرف از بانک مورد نظر دریافت کرد. استفاده از رمز دوم پویا فقط برای خرید‌های اینترنتی است و پایانه‌های خرید فروشگاهی و یا عابربانک‌ها نیازی به رمز دوم یکبار مصرف ندارند. افرادی هم که از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند می‌توانند رمز دوم پویای خود را از طریق پیامک دریافت کنند. بر اساس آمار بانک مرکزی روزانه حدود ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی انجام می‌شود که این تعداد بالا، لزوم افزایش زمینه‌های امنیتی را بسیار بیشتر می‌کند.

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ روز گذشته نتیجه شور خود را انشا کردند. این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ٧/۵ حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

نمایشگاه حمل و نقل هوشمند در هانگژو (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر