استخدام ۵ هزار پرستار به‌زودی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. فرهنگ

استخدام ۵ هزار پرستار به‌زودی

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام ۹ هزار پرسنل جدید در سیستم درمانی کشور خبر داد و گفت که ۵ هزار نفر از آنها پرستار هستند.

استخدام ۵ هزار پرستار به‌زودی - 1

به گزارش رکنا، مریم حضرتی معاون مراقبت‌های پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت در نظر دارد ۹ هزار پرسنل جدید را در سیستم درمانی کشور استخدام کند. طبق رایزنی‌های معاونت پرستاری، ۵ هزار نفر از این نیروهای استخدامی پرستار خواهند بود. اقدامات لازم برای جذب این پرستاران انجام شده است و به‌زودی نیروهای پرستاری جذب خواهند شد.

وی افزود: این ۹ هزار نفر برای مراکز تازه‌تاسیس جذب می‌شوند. بنابراین گروه‌های مختلف مانند مراکز فوریت‌های پزشکی، اورژانس‌ها و مراکز بهداشت از این پرستاران استفاده خواهند کرد.

حضرتی بیان کرد: تلاش وزیر بهداشت بر جذب ۹ هزار نیروی دیگر است. معاونت پرستاری سعی می‌کند سال آینده سهم بیشتری را به جذب نیروی پرستار اختصاص دهد. البته کمبودهای ما با این تعداد پرستار حل نمی‌شود، اما کمک بزرگی برای خدمات پرستاری کشور خواهد بود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ضمن مقایسه دانش مراقبت پرستاری ایران با کشورهای منطقه گفت: خوشبختانه ایران از نظر سطح آموزش پرستاری در رتبه بسیار خوبی قرار دارد. این برتری آموزش پرستاری توسط سازمان جهانی بهداشت اعلام شده است. ایران با ۸۲ دانشکده پرستاری، ۸۲ عضو هیات‌علمی پرستاری و ۴۴ هزار دانشجوی پرستاری در مقاطع مختلف، پژوهش‌های گسترده‌ای در حوزه مطالعات پرستاری دارد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان | اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

وی در ارتباط با نقش پرستاران در نظام درمانی کشور اظهار کرد: باید توجه کرد که پرستاران جایگاه چندبعدی در سیستم درمانی دارند. از پرستاران باید در مدارس به عنوان «مدرس پرستار» استفاده شود. پرستاران می‌توانند در جامعه خدمت کنند. در همه دنیا ما مدل‌های «پرستار خانواده»، «پرستار مدرسه» و «پرستار جامعه» را داریم. بر این اساس، وزارت بهداشت امروز در نظر دارد مراقبت‌های پرستاری جامعه را گسترش دهد.

حضرتی ادامه داد: تا زمانی که پرستار در جامعه حضور پیدا نکند، نمی‌توانیم صلابت نظام درمان را محقق کنیم. پیشگیری از بیماری‌ها از ارزش بالایی برخوردار است، به‌ویژه که ما با سونامی پیری در کشور روبه‌رو هستیم. فرد کهنسال بیمار تلقی نمی‌شود، اما به مراقبت نیاز دارد. مراقبت‌ از سالمندان آینده، اهمیت پرستار جامعه را نشان می‌دهد.

وی گفت: لازم است ما برنامه‌ریزی‌های لازم را برای سالمندان آینده انجام دهیم. باید سالمندان ما دوران موفق سالمندی را تجربه کنند و لازم است برای با بیماری‌های کهنسالی در مراکز سلامت جامعه تمهیدات لازم اندیشیده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر