عراق|تکذیب بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی/ تاکید الفتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. بین‌المللی
عراق|تکذیب بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی/ تاکید الفتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینه

عراق|تکذیب بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی/ تاکید الفتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینه

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
تاکید یک نماینده فتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینه، تکذیب بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی،هشدار یک مقام اطلاعاتی درباره بازگشت داعش و دیدار سفیر مصر با رهبر جریان حکمت ملی

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فرمانده عملیات بسته خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر بسته شدن راه‌های منتهی به چاه‌های نفتی را تکذیب کرد.

قاسم نزال فرمانده عملیات بصره امروز دوشنبه گفت خبر بسته شدن راه‌های منتهی به میادین نفتی از سوی تظاهرات کنندگان صحت ندارد.

وی خاطر نشان کرد تمام راه‌های منتهی به میادین نفتی کامل امن بوده و بسته نیست و خبرهای وارده درباره بسته شدن راه‌ها در شهرستان الزبیر و منتهی به میادین نفتی هرگز صحت ندارد.

نزال افزود میادین نفتی کاملا امن ودور از اماکن تجمع تظاهرات کنندگان است.

نزال همچنین تاکیدکرد نیروهای ارتش و پلیس به طور کامل تمام تاسیسات حیاتی و مهم استان بصره را در کنترل خود دارند.

این در حالی است که شبکه الفرات از ویدئویی خبر داده که نشان می‌دهد تظاهرات کنندگان برخی راههای منتهی به ۲۰ چاه نفتی و البرجسیه و راه بنادر از طریق خورالزبیر در غرب بصره بسته و مانع رسیدن کارکنان به محل کارشان شدند.

الفرات گزارش داده بود که صدها نفر از معترضان راه‌های منتهی به منطقه البرجسیه و شرکت پالایشگاه‌های جنوب در غرب استان بصره را بسته بودند.

این رسانه افزود معترضان لاستیک‌های مستعمل را در خیابان‌ها در سایه حضور گسترده نیروهای امنیتی آتش زدند که برای متفرق کردن و بازداشت شماری از آنها تلاش می‌کردند.

الفرات گزارش داد صدها نفر در میدان ماهر ثوینی به سمت میدان البرجسیه تجمع کردند، این در حالی است که تظاهرات کنندگان از مقابل گذرگاه میدان نهران بن عمر پس از آتش زدن لاستیک‌ها و جلوگیری از ورود کارکنان به آن عقب نشینی کردند.

تاکید یک نماینده فتح بر ضرورت ترمیم اساسی کابینه

یک عضو ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری بر ضرورت ترمیم فراگیر کابینه تاکید کرد. حنین القدو امروز دوشنبه تصریح کرد ضرورت دارد تا شاخص‌های واضح و مشخصی برای عملیات ترمیم کابینه وجود داشته باشد. وی خواستار آن شد تا ترمیم کابینه همه عناصر تشکیل دهنده را در بربگیرد.

القدو به شبکه السومریه گفت در صورتی که نخست وزیر بخواهد کابینه را ترمیم کند، ‌باید پارلمان را در جریان مشکلات یا اشتباهات یا شکست برخی وزیران قرار دهد تا ما به موجب آن، ضرورت‌های روند ترمیم در آن وزارتخانه‌ها متقاعد شویم. وی افزود مسئله دیگر ضرورت فراگیر بودن تعدیل کابینه است و اینکه نباید یک طرف را به زیان طرف دیگر مستثنی کرد، مستثنی کردن برخی طرف‌ها از تعدیل کابینه، اقدام درستی نیست.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در مناسبت‌های متعددی تاکید کرده است که درصدد ترمیم کابینه و تغییر چند وزیر است.

تصمیم نخست وزیر برای برکناری ۱۰ وزیر محمد الکربولی نماینده پارلمان عراق از تصمیم عادل عبدالمهدی نخست وزیر برای برکناری ۱۰ وزیر کابینه خود خبر داده است.

الکربولی در توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر به این مسئله اشاره کرده است.

هشدار درباره بازگشت داعش

خبر دیگر اینکه رئیس سازمان اطلاعات نظامی عراق درباره بازگشت داعش هشدار داد.

سرلشکر سعد العلاق تاکید کرد سرکردگان گروه تروریستی داعش برای انجام عملیات شکستن گروهی زندان‌ها و بازگرداندن تروریسم پس از پناه بردن به ترکیه نقشه می‌کشند. شبکه سی ان ان آمریکا به نقل از العلاق اعلام کرد عراق، پرونده‌های ۹ نفر از سران تروریسم را به ترکیه تحویل داده است.

وی افزود تماس‌های اخیر داعش به این اشاره می‌کند که طرح‌هایی برای قاچاق زندانیان داعشی به خارج از زندان‌ها و اردوگاهها از طریق عراق و سوریه به منظور رسیدن به نیروهای انسانی با هدف آزاد کردن تروریست‌ها وجود دارد.

وی افزود ضرورت دارد تا تلاش‌های بین المللی گسترده‌ای برای مقابله با این مسئله انجام شودف زیرا این جنایتکاران می‌توانند این اردوگاه‌ها را ترک کرده و به کشورهایشان بازگردند و در نتیجه خطر بزرگی را در کشورهایی در اروپا و آسیا و شمال غرب آفریقا به وجود آورند.

برنامه ریزی عراق برای احداث پنج پالایشگاه جدید

عراق برای ساخت پنج پالایشگاه جدید به ظرفیت ۷۹۰ هزار بشکه نفت برنامه ریزی می‌کند.

شبکه الفرات گزارش داد وزارت نفت عراق برای ساخت پنج پالایشگاه در استان‌ها با مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری جهانی متخصص در این زمینه برنامه ریزی‌ می‌کند. وزارت نفت عراق اعلام کرد در صورت تکمیل پالایشگاه کربلا، ۹ میلیون لیتر بنزین تولید خواهد شد.

دیدار سفیر مصر در بغداد با سید عمار حکیم

خبر دیگر اینکه علاء موسی سفیر مصر در بغداد با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی دیدار کرد که طی آن روابط عراق و مصر و تحولات سیاسی عراق و منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دستگیری ۶ تروریست داعشی در دیالی

خبر دیگر اینکه فرمانده پلیس استان دیالی از دستگیری ۶ تروریست در ناحیه بنی سعد خبر داد. این افراد بر اساس ماده چهار تروریسم تحت پیگرد بودند.

بازداشت شماری از خانواده‌های تروریست‌های داعشی

حشد شعبی هم از بازداشت شماری از خانواده‌های تروریست‌های داعشی خبر داد. بر اساس گزارش الفرات، نیروهای فرماندهی عملیات نینوای حشد شعبی عراق اعلام کردند شماری از خانواده‌های گروه تروریستی داعش را که به صورت قاچاق از اردوگاه الهول سوریه وارد استان نینوا شده بودند، بازداشت کرده و آنها را تحویل نیروهای امنیتی دادند تا آنها را مورد بازجویی قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب22 ساعت قبل
زینب فتاح در بلومبرگ نوشت: در ماه‌های اخیر شاهد عقب نشینی کشور‌های عربی خلیج فارس از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه ایران بوده‌ایم. همه شواهد موجود نشان دهنده از سر گیری دیپلماسی و کاهش تنش در منطقه خلیج فارس هستند. تابستان امسال شاهد حوادث زیادی در خلیج فارس از جمله حمله به نفت کش‌های تجاری و سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا بودیم. البته کشور‌های عربی خلیج فارس رویکرد‌های متفاوتی را در قبال حوادث اخیر دنبال می‌کنند. هم زمان، قدرت‌های دیگر از جمله روسیه در حال تلاش برای افزایش نفوذ خود در منطقه خلیج فارس هستند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به رزمایش نظامی میان ایران، چین و روسیه آورده است: این رزمایش نقطه تحول واقعی در تامین کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز و اقیانوس هند و سرآغازی برای پایان هیمنه آمریکا و به ویژه ناوگان پنجم آن در بحرین محسوب می‌شود. این رسانه می‌نویسد: ایران از رزمایشی از ۲۷ دسامبر جاری میان سه کشور در آبهای اقیانوس هند در نزدیکی ورودی خلیج فارس خبر داده است و این نقطه تحولی است زیرا اولین رزمایش نظامی میان سه کشور است. این رزمایش در قاموس نظامی در چارچوب سناریوهای روسی-ایرانی-چینی برای مقابله با هر قدرت خارجی که به دنبال سیطره در تنگه هرمز باشد، رخ می‌دهد. رای الیوم نوشت: این از آن جهت هم اهمیت دارد که واشنگتن از ماهها قبل به دنبال تشکیل ائتلاف دریایی برای تاکید حضور در خلیج فارس و اقیانوس هند است و در جذب کشورهای اروپایی بزرگ شکست خورده است و به کشورهای کوچکی مانند بحرین، عربستان و برخی کشورهای دارای بنیه نظامی قوی مانند استرالیا و نیز رژیم صهیونیستی بسنده کرده است. این رسانه آورده است: دعوت آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی برای تضمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس پس از حملات به نفتکش‌ها در تابستان گذشته، با شکستی که طی دهه‌های اخیر بی سابقه بوده، روبرو شده است.

فیلم | درگیری نیروهای امنیتی و معترضان در کربلا

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
مرجع معرفی بهترین رستوران‌های شیراز که سایت پی جو می‌باشد این افتخار را دارد که با معرفی بهترین رستوران‌های شیراز، بهترین کافی شاپ‌ها و بهترین فست فودهای شیراز به شهروندان شیرازی کمک کند تا در کمترین زمان ممکن به آدرس و نشانی رستوران‌ها، فست فودها و کافی شاپ‌های شیراز دست پیدا کنند.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت اتمی دولتی روسیه، معروف به روس اتم با انتشار بیانیه‌ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که کار برای بازسازی یک کارخانه در تاسیسات هسته‌ای فردوی ایران را تعلیق کرده است. در این بیانیه با اعلام این که علت تعلیق بازسازی کارخانه مورد نظر فردو، غنی سازی اورانیوم است، گفته شده: غنی سازی اورانیوم و تولید ایزوتوپ‌های پایدار نمی‌تواند بصورت همزمان در یک اتاق انجام گیرد. به گفته واحد TVEL که زیرمجموعه روس اتم به شمار می‌رود، از نظر فنی و تکنولوژیک تولید ایزوتوپ‌های پایدار همزمان با غنی سازی اورانیوم غیرممکن است. واحد TVEL همچنین در بیانیه خود در همین ارتباط اعلام کرده که طرف ایرانی را در جریان تعلیق بازسازی یک کارخانه در تاسیاست هسته‌ای فردو قرار داده است. پیش از این ایران در چارچوب روند کاهش تعهدات به توافق هسته‌ای، غنی‌سازی اورانیوم در مرکز فردو را آغاز کرده بود و حال بیانیه شرکت روس اتم تنها چند هفته پس از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در برجام صورت می‌گیرد که در واکنش به عدم پای بندی اعضای اروپایی توافق هسته‌ای دنبال می‌شود.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
«امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که بدون مشارکت مسکو ایجاد یک ساختار جدید امنیتی در اروپا غیر ممکن خواهد بود. «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز تمدید پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی معروف به «استارت-۳» را بعید ندانست. من درباره این مسئله با ولادیمیر پوتین صحبت کرده‌ام.» به طور غیرمنتظره «ینس استولتنبرگ» دبیر کل ناتو نیز از مواضع روسای جمهوری فرانسه و آمریکا حمایت کرد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در این زمان در سوچی بسر می‌برد. رئیس جمهوری فرانسه اصلی‌ترین لابی برگزاری نشست سران گروه نرماندی بود که قرار است به زودی در پاریس برگزار شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری2 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری2 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری5 ساعت قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا5 ساعت قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز5 ساعت قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین5 ساعت قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز5 ساعت قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا5 ساعت قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا5 ساعت قبل