گردشگری کشور در ابعاد بین‌المللی ناشناخته مانده است/ افزایش ۲۴ درصدی گردشگری در ۷ ماهه امسال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سرگرمی
گردشگری کشور در ابعاد بین‌المللی ناشناخته مانده است/ افزایش ۲۴ درصدی گردشگری در ۷ ماهه امسال

گردشگری کشور در ابعاد بین‌المللی ناشناخته مانده است/ افزایش ۲۴ درصدی گردشگری در ۷ ماهه امسال

فارسخبرگزاری فارس |
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: گردشگری کشور در ابعاد بین‌المللی ناشناخته مانده است و ایران‌هراسی هم به آن اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، ولی‌الله تیموری در مراسم توزیع ۹۰ هزار اقلام تبلیغاتی و گردشگری به ۳۰ کشور دنیا اظهار داشت: بزرگ‌ترین چالش گردشگری کشور در ابعاد بین‌المللی ناشناخته بودن کشور است.

وی ادامه داد: بنده ۲۰ سال است که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنم و در این حوزه تخصص دارم. چالش اصلی صنعت گردشگری ما در ابعاد بین‌المللی، ناشناخته بودن کشور است و جدیدا هم ایران‌هراسی به این پروژه افزوده شده است و دشمنان‌مان سیاه‌نمایی راجع ‌به کشور می‌کنند.

تیموری خاطرنشان کرد: اکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که در ابعاد بین‌المللی بزرگ‌ترین چالشمان مقابله با ایران‌هراسی باید باشد و در این خصوص وزارت امور خارجه برنامه‌هایی را در دست اجرا دارد و از ظرفیت‌های وزارت فرهنگ و ارتباطات هم در این خصوص غافل نخواهیم ماند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور بیان داشت: در حال حاضر بسته‌های تبلیغاتی و دیپلماسی گردشگری آماده شده است که به شکورهای مختلف برای آشنایی بیشتر با ایران ارسال خواهد شد و در این خصوص وزارت خارجه نیز همکاری‌های لازم را با وزارت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی داشته است.

وی افزود: با سازمان فرهنگی و ارتباطات هم توانسته‌ایم تفاهم‌نامه‌ای داشته باشیم تا در این خصوص اقدامات مشترکی انجام شود و تاکید ویژه‌ای به حوزه اطلاع‌رسانی و بازاریابی گردشگری ایرانی ‌ اسلامی داشته‌ایم.

تیموری اضافه کرد: ‌ از سال گذشته استراتژی بازاریابی‌های گردشگری را تدوین کرده‌ایم و بازار هدف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت نیز در نظر گرفته شده است و می‌توانیم روزهای گردشگری در سطح کشور داشته باشیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۶۲ دستگاه و نهاد فرهنگی فعالیت می‌کند و باید به صورتی یکپارچه مراکز گردشگری ایران به دنیا شناخته شود.

وی خاطرنشان کرد: رایزن‌های فرهنگی که در کشورهای مختلف حضور دارند نیز می‌توانند به حوزه گردشگری کشور کمک کنند و در این خصوص تعامل و هم‌فکری لازم صورت گرفته است.

تیموری افزود: باید در هر کشور بر اساس رویکردهای اطلاع‌رسانی و فضای مجازی آن وارد عمل شویم و اطلاع‌رسانی لازم را در حوزه گردشگری داشته باشیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تاکید کرد: در طول سال گذشته علی‌رغم همه مسائل و سیاه‌نمایی‌ها ۵۲٫۵ درصد افزایش گردشگری ورودی را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم و در ۷ ماه نخست امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۲۴ درصد افزایش گردشگر در داخل کشور داشته‌ایم و این در حالی بود که از نظر بودجه و اعتبارات هم ضعف‌هایی داشته‌ایم.

وی یادآور شد: در حال حاضر وضعیت گردشگری کشور رو به رونق است و در بعد داخلی هم بزرگ‌ترین معضل ما اطلاع‌رسانی در نقاط مختلف کشور است و تمامی سفرهای ما به یک سری نقاط خاص متمرکز شده و بخشی از کشور هنوز نتوانسته علی‌رغم تمام پتانسیل‌ها گردشگران داخلی را متمرکز کند.

خبری: جدیدترین اخبار سرگرمی دنیا

تیموری خاطرنشان کرد: در حال حاضر می‌توانیم به این اجماع برسیم که گردشگری یک مزیت بالقوه در کشور است و می‌تواند بعضی از مسائل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور را برطرف کند و درآمدهای آن نیز به جیب اقشار خاصی نمی‌رود بلکه به صورت مویرگی به اقشار مختلف جامعه پرداخت می‌شود، و توسعه گردشگری قطعا در افزایش اشتغال هم تاثیرگذار است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اظهار داشت: از سال گذشته تغییراتی در حوزه نحوه اطلاع‌رسانی داشتیم و به سمت فضای مجازی برای تبلیغ آثار گردشگری پیش رفته‌ایم و فیلم‌های چند دقیقه‌ای کوتاه آماده کرده‌ایم تا معرف فضاهای گردشگری کشور باشد.

*‌ رایزن فرهنگی در ۶۰ کشور دنیا داریم

در ادامه سید محمد حسین هاشمی معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات نیز گفت: سازمان فرهنگ به عنوان دستگاه متولی فرهنگ بین‌المللی در بیش از ۶۰ کشور حضور فرهنگی موثر دارد و نماینده فرهنگی نظام جمهوری اسلامی در این کشورها است.

وی خاطرنشان کرد: ضعف‌هایی در حوزه گردشگری وجود دارد که باید به آن پرداخته شود و نسبت به رفع آن اقدامات موثری صورت بگیرد.

معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات با اشاره به اینکه به گردشگری در کشور کمتر توجه شده است، گفت: با تحول مثبتی که در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اتفاق افتاده، قطعا در حوزه گردشگری همانطور که گزارش شد، رشد داشته‌ایم و ما نیز در برنامه‌هایی که داشته‌ایم مصوب شده که میهمانان خارجی را به صورت گروهی و تور به ایران اعزام کنیم و گروه‌های بسیاری نیز به ایران آمدند و تا یک هفته در ایران ماندند و انعکاس مثبتی نیز هنگام بازگشت به کشورشان داشتند.

هاشمی بیان داشت: در حوزه بین‌المللی بزرگ‌ترین رویکرد ما باید در حوزه گردشگری باشد و امروز پاسخ ما به تمام کاستی‌ها، فعال شدن حوزه گردشگری و همه رایزنان فرهنگی بخشی از فعالیت و بودجه خود را معطوف به گردشگری می‌کنند.

* رتبه ۴۹ گردشگری دنیا را داریم

در ادامه این جلسه سیدرضا هاشمی رئیس اداره دیپلماسی گردشگری وزارت امور خارجه نیز گفت: در وزارت امور خارجه بخش‌های فعالی در حوزه گردشگری داریم و مسئولیت امور گردشگری برعهده دیپلماسی عمومی بوده است و این اداره با همکاری ادارات کل داخلی وزارت خارجه توانسته است اقداماتی را در راستای شناخته شدن ظرفیت‌های گردشگری ایران انجام دهد.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری بعد از صنعت خودرو و نفت مطرح می‌شود و ما در حال حاضر رتبه ۴۶ دنیا را در حوزه گردشگری داریم و باید تلاش کنیم جزو ۱۰ مقصد دنیا برای گردشگری باشیم.

رئیس اداره دیپلماسی گردشگری وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: در حال حاضر سند توسعه گردشگری آماده شده و امیدواریم که ایران یکی از سرآمدهای گردشگری دنیا باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا23 ساعت قبل
داستان این تصویر جدید اما کمی متفاوت است: ماجرای ازدواج مجدد مهدی پاکدل با رعنا آزادی ور از کجا شروع شدو حالا انتشار عکسی از مهدی پاکدل در کنار رعنا آزادی ور بازیگر کشورمان ماجراهایی از ازدواج مجدد آقای بازیگر را در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه انداخت و باعث شکل گیری حواشی تازه‌ای پیرامون مهدی پاکدل شد. این خبر توسط مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور تا به این لحظه نه تکذیب شده است و نه تایید. البته این اولین بار نیست که مهدی پاکدل با حواشی ازدواج مجدد دست و پنجه نرم می‌کند. جدایی پرحاشیه بهنوش طباطبایی از مهدی پاکدلبهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل در ۱۳۸۹ پس از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی؛ شایعه جدیدی در راه است؟ و حالا پس از شایعاتی که سال گذشته درباره ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی منتشر شد، با انتشار این عکس جدید نوبت به مهدی پاکدل رسیده است که شایعه ازدواج مجددش با رعنا آزادی ور، ورد زبان‌ها شود.
رکنارکنا1 روز قبل
احسان خاکزاد ادامه داد: با توجه به اینکه این کارگردان قرار بود در مازندران سریال بسازد برنامه ریزی شده بود که در یکی از روز‌های حضور خود در مازندران با موکل من دیدار داشته باشد. وکیل مدافع سید غفار دریاباری گفت: بنده و موکل بنده برای حسن نیت خود اعلام کردیم که اگر خانم افشار پس از ابراز ندامت از موکل بنده دلجویی کند این پرونده با صلح و سازش پایان یابد. او ادامه داد: این کارگردان با توجه به اتفاقات اخیر پیام داد و مذاکرات در این خصوص را کنسل کرد. احسان خاکزاد در خصوص روند پیگیری پرونده شکایت از مهناز افشار گفت: پرونده اکنون در دادسرای فرهنگ و رسانه مفتوح است و باید روال قانونی خود را طی کند. وکیل مدافع سید غفار دریاباری ادامه داد: با توجه به اینکه خانم افشار در شعبه چهارم پرونده‌های دیگری هم دارد این پرونده نیز مطابق آن‌ها روال قضایی را طی خواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
همسر شما هم اگر در زندگی زناشویی به شما خیانت کرده است ممکن است دلیل آن یکی از عوامل زیر باشد. دلیل شماره دو خیانت شوهر به همسر: عدم جذابیت همسرسر کردن مدت طولانی با یکدیگر گاهی اوقات باعث تنبلی و سستی زنان می‌شود. دلیل شماره سه خیانت شوهر به همسر: سهل انگاری زناناکثر زنان خیلی سریع و راحت شوهرشان را به خاطر رفتارهای بی وفا منشانه او می‌بخشند که این موضوع شاید به دلیل ترس از تنهایی و یا فطرت رقیق القلبی زنان باشد. دلیل شماره پنج خیانت شوهر به همسر: بولهوسی و هوسرانیاین یک حقیقت غیر قابل انکار است که مردان هوسران توانایی نه گفتن در روابط جنسی را ندارند. دلیل شماره هفت خیانت شوهر به همسر: بی خطر شمردن خیانتز دست دیده و دل هر دو فریاد که هر چه دیده بیند دل کند یاد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، دو هفته بیشتر از آخرین گزارش ما درباره استفاده ابزاری از بانوان در تیزر‌های تبلیغاتی نمی‌گذرد که دوباره انتشار یک کلیپ تبلیغاتی از لوازم بهداشتی حاشیه ساز شد. این تیزر تبلیغاتی مرزهای شرع و عرف را جابه‌جا کرده و محتوای آن را می‌توان کاملا خارج از عرف و موازین شرعی دانست. به نظر می‌رسد قرار نیست نظارتی روی نحوه تولید تیزرهای تبلیغاتی صورت بگیرد؛ حتی کار به جایی رسیده که هر روز تعداد این تولیدات نامتعارف در حال افزایش است. این چرخه معیوب که به لطف فضای مجازی این روز‌ها به خوبی می‌چرخد، نتیجه‌ای جز ایجاد موجی از ناامنی‌ها و نگاه‌های معنادار به جامعه زنان نخواهد داشت. مدیر کل تبلیغات و اطلاع رسانی معاونت مطبوعاتی اظهار کرد: همانطور که می‌دانید فضای مجازی بسیار گسترده است، ما هم برنامه ریزی کرده‌ایم تا امکاناتمان گسترده‌تر شود.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، شرکت پنتون به عنوان تعیین‌کننده غیررسمی رنگ سال شهرت جهانی دارد و از سال ۲۰۰۰ به بعد هر سال رنگ خاصی را به‌ عنوان «رنگ سال» معرفی می‌کند. این شرکت عنوان کرده که برای سال ۲۰۲۰ رنگ آبی کلاسیک را انتخاب کرده است. کارشناسان رنگ پنتون معتقدند که این رنگ آرام‌بخش، دوستانه و قابل اعتماد است و استفاده از آن برای طراحی دکوراسیون داخلی هم احساس راحتی را منتقل می‌کند. به گفته کارشناسان شرکت پنتون این رنگ فرصتی برای مردم فراهم می‌کند که با استفاده از آن به تنوع رنگی بیشتری بپردازند و با این رنگ درگیر شوند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
«من با دستور مرد مورد علاقه‌ام، مادرم را بیهوش کردم و دست به سرقت طلاها زدم اما حالا خودم هم قربانی شده‌ام. دختر نوجوان در بازجویی به بیهوش کردن مادرش و سرقت اقرار کرد و حالا تحقیقات برای دستگیری عامل اصلی این سرقت میلیاردی ادامه دارد. پدرم که تحقیق کرده بود می‌گفت صادق قبلا یک‌بار ازدواج کرده و زنش را طلاق داده است. این شد که حاضر شدم طلاهای مادرم را سرقت کنم و صادق از من خواست بیهوش‌اش کنم. پس از آنکه مادرم بیهوش شد، سرقت را هم صادق انجام داد.

نظرها

اخبار بیشتر