صدا و سیما برای نماز فیلم بسازد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
صدا و سیما برای نماز فیلم بسازد

صدا و سیما برای نماز فیلم بسازد

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه باید حق نماز را ادا کنیم، گفت: اداره ارشاد برای آموزش نماز جزوه‌های نماز درست کند و صدا سیما فیلمی برای نماز بسازد.

به گزارش سینماپرس، حجت‌الاسلام محسن قرائتی امروز در هفتمین اجلاس استانی نماز در کرمان با تاکید بر اینکه قرآن می‌فرماید نماز غیر از ایمان نیاز به امکانات هم دارد، اظهار کرد: بابت این مسؤولیت‌هایی که به ما داده‌اند روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه بچه‌ها را مأمور به نماز کنید، گفت: امر به معروف واجب است و معروف درجه یک نماز است، کمالی نیست مگر در نماز و اگر مشکل نمازمان حل شود دیگر مشکلاتمان هم برطرف می‌شود.

قرائتی با بیان اینکه ما بهترین از این می‌توانیم باشیم، افزود: چرا بعد از ۴۰ سال، مدارس ما یا ادارات مسجد ندارد همه کارها تابع نماز است اگر نماز قبول شد، باقی کارهای انسان مورد قبول واقع می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر همه خیرات را انجام دهید ولی نماز نخوانید فایده‌ای ندارد، تصریح کرد: بعضی از سیلی‌هایی که ما می‌خوریم از سبک شمردن نماز است، اگر نماز را فراموش کردیم سیلی می‌خوریم.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

مفسر قرآن کریم با بیان اینکه نماز ما بیمار است یا نمی‌خوانیم یا غلط می‌خوانیم یا بد می‌خوانیم، تصریح کرد: زکات هم داده نمی‌شود و به‌قولی زکات در جمهوری اسلامی مرده است.

قرائتی گفت: مسؤولان نماز باید انسان‌های محبوب و وارسته باشند، جای نماز باید بهترین جای اداره باشد، اداره ارشاد برای آموزش نماز جزوه‌های نماز درست کند، صدا سیما فیلمی برای نماز بسازد، باید حق نماز را ادا کنیم و دنیای ورزش برای نماز حریم قائل شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر اینکه در ادارات مسؤولان صف اول نماز باشند، اظهار کرد: کارهایمان را رنگ الهی بدهیم، نماز رنگ الهی است، نماز نخ بین خالق و مخلوق است.

*فرهیختگان آنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

کمبود فراورده‌های خونی در فصل سرما

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

نشست کتاب خوان ویژه روشندلان در کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد

13+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور19 ساعت قبل

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر