پایین بودن فناوری و فاصله داشتن با استانداردها ۲ چالش مهم صنعت خودروسازی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ

پایین بودن فناوری و فاصله داشتن با استانداردها ۲ چالش مهم صنعت خودروسازی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با تاکید بر این که برای ورود به مقوله تحولات دیجیتال باید به مقوله‌های خبرگی، زیرساخت‌ها و پذیرش فناوری توجه کنیم، گفت: اگر با تحولات علمی جهانی آشنا نشویم، باید با تهدیدات فناورانه مقابله کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر ابوالفضل کیانی امروز در نشست هم اندیشی نقش جابجایی هوشمند در حمل و نقل شهری با اشاره به تحولات صنعت خودرو در سالیان اخیر افزود: در حال حاضر تحولات این صنعت به گونه‌ای شده است که تامین کنندگان قطعات خودرو خاص یک کشور نیستند، بلکه تامین کنندگان مختلف با ملیت‌های گوناگون در این عرصه وارد شده‌اند.

وی اضافه کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های جهانی تا سال ۲۰۲۰، ۵۸ درصد کشورهای در حال توسعه و ۴۲ درصد کشورهای توسعه یافته نسبت به تولید خودروهای سواری اقدام می‌کنند و این اعداد نشان می‌دهد که کشورهای در حال توسعه با نرخ رشد بازار مواجه شده‌اند.

کیانی با تاکید بر این که در حال حاضر حرکت جهانی در صنعت خودروسازی به سمت بازارهای نوظهور است، ادامه داد: همچنین تا سال ۲۰۲۵ سرویس‌های هوشمند به نحوه گسترده‌ای در این صنعت نفوذ خواهند کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به تحولات صنعت خودروسازی در ایران، خاطر نشان کرد: ایران در حوزه قطعه‌سازی به فناوری‌های نوین نیازمند است، ضمن آن که فناوری‌های به کار گرفته شده در صنعت خودروسازی پایین بوده و توان صادراتی و بخش‌های تحقیق و توسعه این صنعت نیاز به تقویت دارد.

وی همچنین با تاکید بر این که صنعت خودروسازی کشور از استانداردهای جهانی فاصله دارد و ناوگان حمل و نقل کشور دچار فرسودگی است، خاطر نشان کرد: از این رو ما برای ماندن و پایداری بقا در این حوزه باید تلاش کنیم تا با شناسایی ظرفیت‌های داخل فناوری‌های این صنعت را به استانداردهای نوین نزدیک کنیم.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

وی با تاکید بر این که فناوری‌ها در انقلاب چهارم صنعتی قرار دارند، تصریح کرد: فناوری‌های مورد استفاده در انقلاب چهارم صنعتی شامل اینترنت اشیا، داده‌های عظیم، هوش مصنوعی، چاپ سه بعدی، بلاکچین، رانش ابری، رباتیک و مکاترونیک، فناوری‌های پوشیدنی و قابل کاشت است.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، برای آن که بتوانیم وارد انقلاب چهارم صنعتی شویم، باید به سه مقوله فناوری و زیرساخت، خبرگی و هوش و استعداد و پذیرش متمرکز شویم.

کیانی با تاکید بر این که در این سازمان سعی می‌شود تا در زمینه فرهنگ‌سازی به توسعه حوزه دیجیتال کمک کنند، ادامه داد: علاوه بر آن برنامه‌ریزی‌هایی برای برگزاری همایش حمل و نقل پیشرفته و همایش اینترنت و انرژی در حال تدوین است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ما باید با تحولات علمی جهان آشنا شویم، در غیر این صورت باید با تهدیدات فناورانه مقابله کنیم؛ از این رو باید کمک کنیم که مولفه‌های نوظهور را در کشور جاری و ساری کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر