شورای شهر بندرعباس پاداش ۶۰۰ میلیونی به شهروندان خوش حساب را تصویب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
شورای شهر بندرعباس پاداش ۶۰۰ میلیونی به شهروندان خوش حساب را تصویب کرد

شورای شهر بندرعباس پاداش ۶۰۰ میلیونی به شهروندان خوش حساب را تصویب کرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
در جلسه یکصد و چهل و یکم شورای شهر پاداش ۶۰۰ میلیون تومانی به شهروندان خوش حسابی که عوارض نوسازی و کسب و پیشه را به موقع پرداخت کنند مصوب شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، یکصد و چهل و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار اهدای جوایز تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان برای شهروندانی که عوارض نوسازی و کسب و پیشه را به موقع پرداخت کنند و همچنین درخواست هیئت بسکتبال استان مبنی بر کمک جهت تهیه البسه ورزشی برای تیم بانوان حاضر در سوپرلیگ کشور، برگزار شد.

رئیس شورای شهر بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: در بحث تاکسیرانی شهرداری بسته حمایتی برای جلوگیری از افزایش نرخ کرایه و رفاه مردم در نظر بگیرد، به همین منظور از شهرداری می‌خواهم جلسه‌ای تشکیل دهند و در خصوص این بسته حمایتی تصمیم گیری کنند.

وی در خصوص دستور کار نخست شورا مبنی بر اهدای جوایز به شهروندان خوش حساب گفت: بحث تشویقی برای افزایش درآمدهای شهرداری و افزایش مشارکت مردم خوب است اما بهتر است این ارقام بعنوان جایزه به شهروندان برسد نه هزینه جشن، زیرا برگزاری جشن و مراسم هزینه بر بوده و به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

فاطمه جراره گفت: شهرداری همواره مشکل نقدینگی دارد و نباید به سمت هدایای نقدی و هزینه بر برود، این طرح می‌بایست در قالب بسته‌های تشویقی و در قبوض عوارض در نظر گرفته و یا شهروندان خوش حساب از پرداخت عوارض در سال بعد معاف شوند.

وی ادامه داد: بنرهایی در سطح شهر مبنی بر برگزاری جشن خوش حسابی نصب شده است در حالی که هنوز شورای شهر این طرح را مصوب نکرده، نصب بنرها به معنای آن است که شهرداری کار خودش را می‌کند و منتظر مصوبه شورا نمانده است.

مجید عسکری زاده در این جلسه اظهار داشت: یکی از راه‌های کسب درآمد، ایجاد انگیزه و تشویق است این تشویق موجب بروز انگیزه می‌شود، شعار شهرداری بر اساس درآمد و هزینه است، یکی از راه‌های درآمد شهرداری پرداخت عوارض از مشاغل و کسب و کار بوده و قسمت اعظمی از بودجه از این محل تامین می‌شود اگر بسته تشویقی برای شهروندان در نظر گرفته شود درآمد شهرداری افزایش می‌یابد و مانند سال گذشته که ۱۰۱/۵ درصد بودجه شهرداری تحقق یافت امسال نیز تحقق می‌یابد.

وی افزود: یکی از درآمد سهل الوصول دریافت عوارض از کسبه و مشاغل مختلف برای کمک به درآمد پایدار شهرداری است.

فیصل دانش در این جلسه اظهار داشت: ایراداتی در خصوص طرح وجود دارد اولا اگر قرار است برای کسی که عوارض را پرداخت کرده جشن بگیریم کار اشتباهی است و هزینه زیادی به شهرداری تحمیل می‌کند بهتر است به جای جشن گرفتن به شهروندان خوش حساب پاداش داده شود و یا شامل تخفیفات عوارض شوند تا شهروند به خوش حسابی عادت کند.

وی افزود: با نصب هرگونه کانکس به بهانه اخذ عوارض صد در صد مخالف هستم، ما در شورا هنوز منتظر جمع آوری کانکس‌های بدون مجوز قانونی هستیم، شهرداری محل اخذ عوارض بوده و شهروندان هم موظف به پرداخت عوارض در شهرداری‌ها هستند.

این عضو شورا اضافه کرد: اگر ماده ۷۷ مورد نظر شهرداری باشد و به آن توجه بیشتری کند می‌تواند به راحتی به درآمد پایدار برسد.

وی در پایان گفت: شهرداری باید گزارش مالی ارائه کند و اگر این گزارش ارائه شده در صحن هم بیاید تا متوجه شویم چه میزان از بودجه تحقق یافته و صرف هزینه‌های جاری و یا عمرانی شده است.

دیگر عضو شورا در این جلسه گفت: در کنار تشویق تنبیه هم باید در نظر گرفته شود و مودیانی که عوارض پرداخت نمی‌کنند شامل جریمه شوند، از این رو باید به شکلی برنامه ریزی شود که به شهرداری برای اخذ عوارض کمک کند.

اسماعیل بواشه افزود: مجتمع هایی از جمله مجتمع بازار مرکزی عوارض سالانه و نوسازی نمی‌دهند و پایان کار ندارند و بدهی‌های میلیاردی دارند شهرداری بهتر است برای رسیدن به درآمد مناسب از این مجتمع‌ها عوارض دریافت کند تا شرایط هم برای شهرداری و هم مردم تسهیل شود.

اسلام باوقار در این جلسه اظهار داشت: از جنبه مثبت به این موضوع برگزاری جشن خوش حسابی باید نگاه شود، یکی از درآمد‌های پایدار شهرداری همین اخد عوارض است.

وی افزود: عوارض نوسازی در سال گذشته ۱۰۰ درصد دریافت شده و در کنارش معتقدیم مردم برای اخذ عوارض باید تشویش شوند تا شهرداری بتواند منابع مالی پایدار خود را تامین کند.

حجت الاسلام عامری در این جلسه گفت: برای صرفه جویی در هزینه‌ها باید فضا به سمتی برود که قبوض الکترونیک جایگزین قبوض کاغذی شوند و برای شهروندان از طریق موبایل قبوض ارسال شود و در همین راستا سیاست تشویقی و مشوق‌ها نیز در نظر گرفته شود.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار ورزشی چند دقیقه پیش از سراسر وب

کیانوش جهانبخش دیگر عضو شورا در این جلسه گفت: بهترین بسته تشویقی ارائه خدمات مناسب و موثر به شهروندان است، که این امر هم منوط به بودجه شهرداری است.

وی افزود: با کلیات این طرح موافقم به شرط آنکه افراد خاص جایزه نگیرند، شاخص‌های شهروند خوش حساب مشخص و افراد شایسته انتخاب شوند و ملاک‌ها کاملا مشخص باشد از این رو بایستی آیین نامه طرح شهروند خوش حساب برای افزایش مشارکت مردم در پرداخت عوارض تدوین شود.

محمد رضا کهوری مدیر درآمدهای شهرداری در این جلسه گفت: این طرح سال گذشته هم اجرایی شد و مردم از این موضوع استقبال کردند.

وی افزود: به منظور تشویق مودیان پرداخت عوارض و تشویق درخواست داریم گردهمایی و جشن خوش حساب‌ها برگزار و جوایزی در نظر گرفته و از مردمی که همکاری کرده‌اند تقدیر شود.

مدیر درآمد‌های شهرداری بندرعباس گفت: شهرداری شامل ۳ منطقه است و ما در این طرح برای هر منطقه ۲۰۰ میلیون تومان جایره برای پرداخت عوارض نوسازی و کسب و کار مودیان خوش حساب در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: این جوایز هم به صورت نقدی و هم تهیه لوازم خانگی است، موضوع نصب و استقرار کانکس‌ها هم صرفا برای اخذ عوارض است و به زودی جمع آوری می‌شوند.

رستمی معاون مالی شهرداری هم در این جلسه گفت: رویکرد تشویقی در میان مردم واکنش‌های مثبتی داشته است.

وی ادامه داد: سال گذشته هم لایحه تشویقی داشتیم که ۱۰۰ میلیون تومان به عنوان جایزه خوش حساب‌ها در نظر گرفته و خروجی آن موجب شد درمنطقه یک ۱۰۰ درصد عوارض اخذ شود و در منطقه سه مطابق با بودجه شاهد رشد اخذ عوارض بوده‌ایم.

نهایتا دستور کار اول جلسه با رای مثبت شورا تصویب شد.

نظارت شهرداری بر رشته‌های ورزشی افزایش یابد

حجت الاسلام عامری رئیس کمیسیون فرهنگی در دستور کار دوم جلسه به نامه هیئت بسکتبال بندرعباس و درخواست آن هیئت مبنی بر کمک مالی به تیم بسکتبال بانوان که در سوپرلیگ بسکتبال کشور حضور دارند اشاره کرد و گفت: فعالیت بانوان در عرصه اجتماعی قابل توجه است اما با توجه به جمعیت، سهم بانوان از حمایت‌های مالی رضایت بخش نیست، جای افتخار است بانوان توانسته‌اند در ورزش بسکتبال موفق عمل کنند و شورا نیز باید در جهت کاهش دغدغه‌های آنان باید همراهی کند، از این رو درخواست دارم مبلغ ۲۲ میلیون تومان برای کمک به تیم بسکتبال بانوان بندرعباس کمک شود.

اسماعیل بواشه در این رابطه گفت: شهرداری و سازمان فرهنگی ورزشی باید نظارت بیشتری بر رشته‌های ورزشی خصوصا بسکتبال مردان که چهار بازی را واگذار کرده داشته باشند.

وی افزود: بانوان همه بازی هایشان در سوپرلیگ را برده‌اند و از موفق‌ترین تیم‌های استان هستند و لیاقت کمک بیشتر هم دارند

فیصل دانش در رابطه با کمک شورای شهر به تیم بسکتبال بانوان بندرعباس گفت: در دو سال اخیر در کمیسیون فرهنگی نگاه مثبتی به ورزش شده و تشکر می‌کنم از اینکه به جز فوتبال به رشته دیگری مثل بسکتبال توجه شده است.

وی ادامه داد: ورزش تنها فوتبال نیست و رشته‌های مختلف برای کسب افتخار وجود دارند و اینکه ورزش بانوان و تیم بسکتبال بانوان مورد توجه بوده قابل ستایش است در ورزش‌های حرفه‌ای نیاز به نگاه حرفه‌ای داریم و سازمان فرهنگی ورزشی از تیم حرفه‌ای در بخش ورزش باید بهره ببرد تا استعدادهای شهر شناسایی و بر اساس اولویت بندی و برآورد بودجه، سرمایه گذاری صورت گیرد.

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: ورزش هایی مثل قایقرانی و ‌شنا مدال‌های زیادی در سطح جهانی و المپیک دارند و در بندرعباس به عنوان شهر دریایی باید این رشته‌ها مورد توجه باشند.

وی در خصوص هزینه‌های تیم فوتبال شهرداری بندرعباس نیز گفت: باید هزینه کرد تیم شهرداری که همیشه دچار چالش است مشخص و شفاف سازی شود و مسوولان تیم پاسخ دهند چرا با وجود این همه هزینه به جای شادی آفرینی برای مردم غم می‌آفرینند.

فاطمه جراره رئیس شورای شهر بندرعباس نیز در انتهای جلسه گفت: برای ورزش بانوان این ۲۲ میلیون کم است و باید در بودجه سالانه برای حمایت بهتر، این تیم دیده شود و کمک‌های بیشتری برای ارتقای ورزش بانوان انجام گیرد.

در نهایت این طرح نیز با اکثریت آرا به تصویب اعضای شورای شهر اسلامی بندرعباس رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بهره برداری از بزرگراه شهید نجفی رستگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرحله‌ی نخست این طرح بزرگراه امام رضا را به آزادگان متصل و بار ترافیکی مناطق ۱۵ و ۲۰ را روان می‌کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرحله دوم این بزرگراه به مسافت چهارکیلومتر پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسی

الفالف1 روز قبل
فیلم/ سوپرگل بازیکن آسیایی به سبک مسیگروه ورزشی الف، ۱۶ آذر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۴ ۳۹۸۰۹۱۶۱۲۹سون هیونگ مین در ۱۲ ثانیه موفق شد در فاصله ۷۳ متری نسبت به دروازه برنلی ۶ بازیکن را جا بگذارد و سوپرگل بازی را به ثبت رساند.

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

گل استثنایی سوارز که قوانین فیزیک را نقض کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. شب گذشته در ادامه هفته شانزدهم لالیگا، بارسلونا میزبان مایورکا بود. در دقیقه ۴۳ بازی در حالی که بازی با نتیجه سه بر یک به سود بارسا در جریان بود، فرانکی دی یانگ هافبک هلندی حرکتی را از وسط زمین آغاز کرد و در نهایت توپ با پاس این ستاره هلندی به سوارز رسید و او هم با یک ضربه پشت پای استثنایی و تماشایی، گل چهارم بارسا را به ثمر رساند. بارسلونا با هت تریک لیونل مسی توانست با نتیجه ۵-۲ بر مایورکا پیروز شود. گل زیبای سوارز را تماشا کنید.

اکثر نقاط کشور بارانی شد

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
وضعیت آب و هوا ۱۶ آذر؛ پیام مازند - طبق پیش بینی کارشناس هواشناسی امروز اکثر نقاط کشور شاهد بارش باران هستیم که در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و این سامانه ار فردا به سمت شرق کشور می‌رود. دریافت ۱۹ MB

داستان بی‌سروته خارجی‌ها در فوتبال ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در «خارج از گود» این هفته خواهید دید: >> مدتی است که به فدراسیون فوتبال به علت قرارداد آقای مارک ویلموتس حسابی انتقاد می‌شود؛ ویلموتسی که به علت دیر پرداخت شدن حقوقش نیامده رفت و گفته می‌شود کلی ضرر و زیان نیز باید به وی پرداخت شود>> یکی از اعضای فراکسیون ورزش مجلس گفته است تاج و وزیر ورزش احضار می‌شوند تا پاسخگوی قرارداد ویلموتس باشند، چون موضوع محرمانه‌ای وجود ندارد و برای پولی که از بیت المال پرداخت می‌شود باید پاسخگو باشند>> فدراسیون فوتبال هم اکنون تمام توان خود را به کار گرفته است تا برانکو را به جای ویلموتس بیاورد؛ آن هم با سالی ۱٫۵ میلیون یورو>> یک سوال از فدراسیون فوتبال؛ برانکو همین تازگی از تیم الاهلی به علت کسب نتایج ضعیف اخراج شده است آن وقت می‌خواهید تیم ملی را به او بدهید؟ >> تیم تراکتور نیز مربی خارجی خود را اخراج کرد، چون نتیجه نگرفت>> بازیکنان و مربیان خارجی گریبان گیر فوتبال ایران شده‌اند

نظرها

اخبار بیشتر