شروع به کار بورس بین‌الملل تا پایان سال/ سرمایه‌گذاران خارجی از فشارهای آمریکا نترسند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
شروع به کار بورس بین‌الملل تا پایان سال/ سرمایه‌گذاران خارجی از فشارهای آمریکا نترسند

شروع به کار بورس بین‌الملل تا پایان سال/ سرمایه‌گذاران خارجی از فشارهای آمریکا نترسند

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مدیرعامل منطقه آزاد کیش از شروع به کار بورس بین‌الملل تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: از این طریق فرصتی برای همکاری بنگاه‌‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی فراهم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، مدیرعامل منطقه آزاد کیش در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی که عصر امروز در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد با بیان اینکه علیرغم تحمیل شرایط سخت و تحریم‌های ظالمانه اقتصاد کشور به یک ثبات نسبی رسیده است، در خصوص محورهای این نمایشگاه گفت: با توجه به رشد شاخص بازار سرمایه در سال گذشته و سال جاری این بازار به عنوان یک پیشران در اقتصاد ایران اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: بانک‌ها با اصلاح ساختاری نسبتا مناسب و تشدید نظارت‌های بانک مرکزی و ساماندهی منابع نسبت به گذشته می‌توانند تاثیر بیشتری در پیشبرد اهداف اقتصادی داشته باشند.

مظفری ادامه داد: افزایش ۶۰درصدی شاخص صنعت بانکداری در بورس هم نشان‌ دهنده تلاش و ظرفیت این صنعت است.

وی با اشاره به رشد بیش از ۱۰۰درصدی صنعت بیمه طی سال‌های اخیر در بورس گفت: البته صنعت بیمه به تلاش بیشتری نیاز دارد چرا که امروزه باید در کنار بورس و بانک نقش پررنگی در اقتصاد ایفا کند و همچنین توجه به بیمه‌های اتکایی در پروژ‌های بزرگ هم بسیار مهم است.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: در شرایطی که فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی برای توسعه ایران تعریف شده است به نمایندگان کشورهای مختلف پیشنهاد می‌کنم که علیرغم فشارهای غیرقانونی آمریکا این فرصت‌ها را از دست ندهند و نگران اتفاقات سخت و البته زودگذر نباشند.

وی با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی جزیره کیش، افزود: با ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این جزیره فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه بورس بین‌الملل تا پایان سال جاری شروع به کار خواهد کرد، ادامه داد: با شروع فعالیت این بازار فرصتی برای همکاری بنگاه‌‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی فراهم خواهد شد.

مظفری از انجام ۱۲۰ پروژه به ارزش ۳۰میلیارد تومان، تولید و استفاده از ارزهای دیجیتال در جزیره کیش، بهره‌برداری از ترمینال جدید فرودگاه با ظرفیت ۶میلیون نفر و زیرساخت‌های دیگری در این جزیره خبر داد.

وی در پایان با اشاره به نوآوری به عنوان یکی دیگر از محورهای این نمایشگاه، گفت: ما برای تبدیل کیش به شهری هوشمند از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه