روزانه بیش از ۳۰ هزار بازرسی انجام می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

روزانه بیش از ۳۰ هزار بازرسی انجام می‌شود

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
وزیر صمت: در حال حاضر چهار هزار بازرس داریم و روزانه بیش از ۳۰ هزار مورد بازرسی انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رضا رحمانی در حاشیه نشست کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موضوع جلسه امروز «بررسی وضعیت بازار و قیمت‌ها» بود که با حضور مسئولان اجرایی این حوزه برگزار شد افزود: ما از نظر وفور، ذخیره و تامین کالا‌ها هم از نظر مبدا تولید و هم از نظر مبدا واردات هیچ مشکلی نداریم.

وی اضافه کرد: ​ یک دپوی سنگینی از کالا‌ها در بنادر داریم که باید به مراکز عمده حمل شوند و در صورت نیاز بین مردم توزیع خواهد شد.

آقای رحمانی با بیان اینکه بحث نظارت و جلوگیری از تورم انتزاعی و جلوگیری از تحمیل فضای روانی و گرانی کالا‌ها باید مورد توجه قرار گیرد گفت: در این خصوص سازمان حمایت، سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف و اتاق بازرگانی گزارش‌های لازم را ارائه و اقداماتی که در این زمینه انجام شده را اعلام کردند.

وی افزود: بازرسی‌ها تشدید شده و اتحادیه‌های صنفی با همه امکانات خود پای کار آمدند و همه بازرسی‌ها نیرو‌های خود را بسیج کردند و در صورت نیاز، از خود سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز استفاده می‌شود.

وزیر صنعت گفت: تعزیرات و دادستانی‌ها نیز در این زمینه کمک‌های لازم را ارائه می‌کنند و تشکل‌های صنفی، نظارت‌های خود را تشدید کرده و همه گزارش‌ها را با فوریت پیگیری می‌کنند.وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر چهار هزار بازرس داریم و روزانه بیش از ۳۰ هزار مورد بازرسی انجام می‌دهیم.آقای رحمانی اضافه کرد: همه این اقدامات در جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد قلیلی است که قصد سوء استفاده دارند و از قبل نیز اقداماتی در این راستا در حال انجام شدن بود که ما آن را ادامه خواهیم داد مثل تکمیل سامانه جامع تجارت و تکمیل سامانه جامع انبار‌ها که این روز‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی گفت: امیدواریم با همه تمهیداتی که انجام شده، کمترین مشکل را در این زمینه داشته باشیم.

وزیر صنعت افزود: گزارشی که از سه شبانه روز گذشته از اجرای این طرح از سازمان‌هایی مثل تعزیرات، سازمان حمایت و خود صنوف دریافت شده، ​ حاکی از این است که علی رغم تشدید بازرسی‌ها، خوشبختانه تعداد تخلفات از قبل از اجرای طرح، بیشتر نبوده است.

آقای رحمانی گفت: سعی ما بر این است که از اجحاف و سوء استفاده در حق مردم جلوگیری شود و به همین منظور سامانه ۱۲۴ از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب گزارش‌ها را پیگیری می‌کند و امیدواریم با تمام این تمهیدات نگرانی‌های مردم رفع شده و جلوی اجحافات را بگیریم.

وی افزود: بیش از ۱۸ هزار بازرس در اتحادیه صنفی حاضرند و ما با بسیج اصناف هم تفاهم کردیم که در صورت نیاز ورود پیدا کرده و به کنترل بازار کمک کنند.

وزیر صنعت همچنین در خصوص بازرسی استان‌ها گفت: ستاد تنظیم بازار در استان‌ها تشکیل شده و خود استانداری‌ها در این زمینه جلسات تنظیم بازار برگزار کرده و نظارت‌های کافی را انجام می‌دهند.

رحمانی افزود: بازرسی‌ها فرمایشی نیست و همکاران ما با قاطعیت هر روز قیمت‌ها را رصد می‌کنند البته ما در گذشته هم نظارت‌های لازم را داشتیم، اما این نظارت‌ها در حال حاضر تشدید شده تا از مردم سوء استفاده نشود.

وی افزود: این بازرسی‌ها در سطح گسترده ادامه خواهد داشت.

وزیر صنعت با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما لازم الاجراست ادامه داد: امیدوارم اقدامات صورت گرفته با هماهنگی‌هایی که بین مسئولان ما و مراجع قضایی تعزیرات انجام شده، ​ موثر واقع شده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تعیین تکلیف تعهدات معوق مشتریان سوزوکی گرندویتارا طرح تبدیل ویژه این مشتریان را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو در طرح تبدیل خودروی غیرقابل تحویل سوزوکی گرندویتارا پیشنهادی در دو ماده به خریداران گرند ویتارا ارائه شده است. خریداران خودروی سوزوکی گرندویتارا می‌توانند یک دستگاه هایما اس۷ با تحویل ۹۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس تیپ۱ با موعد تحویل ۳۰ روزه از ایران خودرو دریافت کنند. پیشنهاد دوم ایران خودرو به خریداران سوزوکی گرند ویتارا شامل یک دستگاه هایما اس۵ با تحویل ۱۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس با موعد تحویل ۳۰ روزه می‌شود. ______________بیشتر بخوانید: _______________قیمت خودروهای ارائه شده در طرح تبدیل سوزوکی گرندویتارا با نرخ مصوب مهر و آبان سال ۹۷ محاسبه خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که ادامه این جنگ تلافی‌جویانه بین دو اقتصاد برتر دنیا تا سال آینده ۷۰۰ میلیارد دلار معادل ۵۳۲ میلیارد یورو هزینه در بر خواهد داشت. کریستالیان جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول گفت: «طبق تخمین‌های ما، تجارت در سال‌جاری میلادی تنها ۱/ ۱ درصد رشد خواهد داشت. این به آن معناست که موتور تجاری رشد اقتصاد کند شده است. ما سعی کردیم برای صدماتی که جنگ تجاری به بار آورده قیمتی تعیین کنیم و به این نتیجه رسیدیم که تا ۲۰۲۰ هزینه این درگیری‌ها بر اقتصاد جهان ۷۰۰ میلیارد دلار خواهد بود که ۸ درصد کل تولید ناخالص داخلی جهان است و مبلغ کوچکی نیست.» جورجیوا گفت: «این تخمین‌ها نشان می‌دهد بی‌ثباتی در روابط بین واشنگتن و پکن بزرگ‌ترین تهدید برای اقتصاد جهان است. ما به یک صلح تجاری بادوام نیاز داریم و عقیده داریم اروپا سهم بسیار زیادی در آن دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.
ایلناایلنا19 ساعت قبل
باید نسبت به تولید مخزن استاندارد و بالا رفتن ایمنی جایگاه‌ها اقدام شود تا سی. ان. جی در کشور رشد داشته باشد. اما هیچیک دلیل بر این نیست که سی. ان. جی از سبد سوخت نباشد. وی خاطرنشان کرد: برخی جایگاه‌ها فرسوده شده و باید منابعی برای نوسازی در نظر گرفته شود. همچنین نسبت به تولید مخزن استاندارد و بالا رفتن ایمنی جایگاه‌ها اقدام شود تا سی. ان. جی در کشور رشد داشته باشد. در این صورت مصرف گاز طبیعی در خودورها از ۲۰ میلیون متر مکعب تا ۵۰ میلیون متر مکعب هم افزایش می‌یابد.

نظرها

اخبار بیشتر