یک تا ۱۰ سال حبس در انتظار نجفی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. حوادث
یک تا ۱۰ سال حبس در انتظار نجفی

یک تا ۱۰ سال حبس در انتظار نجفی

همشهریخبرگزاری همشهری |
محاکمه مجدد شهردار اسبق تهران قرار است ۶آذرماه امسال در دادگاه کیفری استان تهران انجام شود و در این میان تشخیص دادگاه درباره اینکه قتل میترا استاد عمد بوده یا شبه‌عمد، می‌تواند محکومیت حبس را از یک تا ۱۰سال تغییر دهد.

به گزارش همشهری، روز گذشته وکیل محمدعلی نجفی با اشاره به برگزاری دادگاه موکلش در تاریخ ۶آذرماه به خبرگزاری فارس گفت: نظریه کارشناسان درباره ایرادی که دیوان‌عالی کشور به حکم قبلی گرفته بود، نسبت به ‌نظریات قبلی بهتر بوده و همراه با تغییراتی است. وی ادامه داد: در نظریه قبلی، کارشناسان معتقد بودند شلیک گلوله، مستقیم به قفسه سینه مقتول اصابت کرده اما اکنون معتقدند، «شلیک غیرمستقیم» بوده است. وی ادامه داد: همچنین کارشناسان معتقدند، گلوله ابتدا به‌دست اصابت کرده و سپس خارج شده و به‌صورت «زاویه‌دار» به قفسه سینه خورده است. این دلایل درها را برای دفاع قتل شبه‌عمد باز می‌کند که چنانچه قتل شبه‌عمد تأیید شود، حداقل یک‌سال و حداکثر ۳سال مجازات درنظر گرفته خواهد شد و درصورتی که دادگاه بازهم برای متهم قتل عمد درنظر بگیرد، او با توجه به گذشت اولیای دم به حبس از ۳ تا ۱۰سال محکوم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پرونده ابهامات زیادی دارد، ‌گفت: تقاضای رفع این ابهامات را داده‌ایم، ما ۱۷نقطه ابهام را مشخص و تعریف کرده‌ایم، چراکه معتقدیم باید زوایا روشن شود. ما معتقد بودیم که گلوله دفرمه‌شده اما کارشناسان این موضوع را نپذیرفتند و درنظریه جدید معتقدند دفرمه‌شدن گلوله به‌دلیل اصابت به‌دست بوده، نه اصابت به سطوح دیگر. بنابراین تغییرات بنیادی در نظریه جدید اتفاق افتاده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

این وکیل دادگستری گفت: دیوان عالی کشور خواسته بود کارشناسان تصویر روشنی نسبت به اینکه گلوله به‌ دست و سپس به قفسه اصابت کرده ارائه دهند؛ چراکه در پرونده، تصویر روشنی وجود نداشت و باید مستنداتی بدهند. دادگاه نیز در این خصوص از کارشناسان خواست تا صراحتا در این خصوص نظر بدهند اما در این نظریه جدید نیز مستندات ارائه نشده و این یکی از ایرادات مهم است. براساس این گزارش، محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران خرداد امسال، میترا استاد همسر دوم خود را به قتل رساند و از سوی شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی به قصاص محکوم شد، اما دیوان عالی کشور در تحقیقات این پرونده، نقص‌هایی مطرح کرد و در نتیجه قرار شد محاکمه مجدد تکرار شود. این در حالی است که اولیای دم مرحوم میترا استاد از قصاص نجفی گذشتند. کد خبر ۴۶۳۹۷۹

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تیرباران ۴ شیطان صفت که دختری را زنده زنده سوزاندند + فیلم و عکس / هند

رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، ۴ جوان هندوستانی که چندی پیش دختری جوان را ربودند، تسیم نیت شیطانی قرار دادند و او را زنده زنده در آتش سوزاندند توسط پلیس دستگیر و به قتل رسیدند. ویدیویی که از این پرونده منتشر شده است لحظه بردن ۴ متهم را به زیر پل نشان می‌دهد که ناگهان پا به فرار گذاشتند که ماموران پلیس به سمتشان آتش گشودند و آن‌ها را به رگبار بستند. گفتنی است که پس از قتل ۴ متهم خانواده آن‌ها ابراز ناراحتی کردند و مدعی شدند باید قبل از مرگ فرزندانشان آن‌ها را می‌دیدند و صحبت می‌کردند اما اکنون باید منتظر تحویل اجساد فرزندانشان باشند. همچنین جسد این چهار جوان پس از کالبدشکافی در تاریخ ۹ دسامبر به خانواده‌های آن‌ها تحویل داده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

همسر شهید پس از ۳۸ سال قبر شوهرش را پیدا کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
همسر شهید محمد صفری پس از ۳۸ سال تازه فهمیده که شوهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است و او سال‌ها فکر می‌کرده همسرش مفقودالاثر است. همسر شهید محمد صفری پس از ۳۸ سال تازه فهمیده که شوهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است و او سال‌ها فکر می‌کرده همسرش مفقودالاثر است. او امروز از رشت به تهران آمد و برای اولین بار بر سر مزار همسرش حاضر شد.

پرتاب شدن راننده کامیونت به بیرون از خودرو در پی تصادف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک کامیونت در چین پس از تصادف با کامیون به بیرون از خودرو پرتاب شد. تحقیقات پلیس نشان می‌دهد این فرد فاقد گواهینامه بوده و در زمان تصادف کمربند ایمنی نبسته است. بیشتر بخوانید: تصادف زنجیره‌ای چندین خودرو روی جاده یخ زده + فیلمانتهای پیام/

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-مرد بانکی که قصد داشت با طلاق دادن همسرش با زن جوانی که همکارش بود ازدواج کند به دردسر شومی افتاد. روز شنبه ۱۶ آذر امسال خانواده‌ای با مراجعه به اداره پلیس از مرگ پدرشان در بیمارستان رسالت تهران خبر دادند و تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. بدین ترتیب تیمی از ماموران به سراغ شوهر زن جوان رفتند و شامگاه شنبه او را در خانه‌اش دستگیر کردند. وی افزود: همسرم وقتی دید من برای زن جوان پول واریز کردم شروع به تهمت زدن کرد و می‌گفت که من با این زن در ارتباطم و یک روز به سراغ همکارم در بانک رفت و شروع به داد و فریاد کرد. بنا به این گزارش، داماد خانواده برای تحقیقات بیشتر دربازداشت پلیس قرار دارد و جسد پدرزن این مرد بانکی به پزشکی قانونی منتقل شده است تا علت مرگ مشخص شود.

(تصاویر) رقص سالانه بومیان استرالیا

8+
فراروفرارو1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر