نمی‌خواهیم در این شرایط چماق روی سر افراد بگیریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
نمی‌خواهیم در این شرایط چماق روی سر افراد بگیریم

نمی‌خواهیم در این شرایط چماق روی سر افراد بگیریم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: در شرایط خاصی که در پیش داریم نمی‌خواهیم در حوزه اصناف و سایر بخش‌ها بر روی سر افراد چماق بگیریم و به کاری مجبورشان کنیم، بلکه می‌خواهیم از طریق همکاری و همدلی وظایف خود را انجام دهیم.

محمدحسین درودی در جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار استان در خصوص تثبیت قیمت‌ها اظهار کرد: بایدکلمه دیگری به این کارگروه اضافه کرد و به آن بگوییم «تنظیم بازار و تثبیت قیمت‌ها»، بنزین گران شده و تاثیر خود را در سطح جامعه گذاشته است. نگرانی مردم فقط برای گرانی خود بنزین نیست بلکه نگران تاثیر آن بر کالاهای دیگر هستند، ما هم نمی‌خواهیم بگوییم افزایش قیمت بنزین در هیچ‌جای دیگر تاثیری ندارد چراکه تاثیر دارد، اما اگر ما در کوتاه مدت افزایش قیمت ارزاق عمومی را مهار کنیم به مردم و معیشت آن‌ها کمک کردیم.

وی ادامه داد: شاید در بلند مدت این مسئله مرتفع شود، اما در کوتاه مدت تثبیت قیمت‌ها راهکاری است که در سطح کلان گفته شده و ما در استان خودمان این تکلیف را داریم، در این شرایط بنابر قانون و مقررات به سراغ سوءاستفاده کنندگانی که با وجود اینکه بنزین در فعالیت آن‌ها تاثیر ندارد قیمت‌ها را افزایش می‌دهند، می‌رویم اما در خصوص اقشاری که منطقا بنزین در کار آن‌ها موثر است ما آن را قبول داریم و به همین جهت می‌گوییم که این مسئله با همدلی و همکاری و درک دقیق موقعیتی که در آن قرار گرفتیم و صرف نظر کردن از بخشی از سود، حل می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

درودی گفت: در شرایط جنگ اقتصادی که برای ما رقم زدند، دشمنان نظام بیکار ننشسته‌اند و وقتی دیدند از راه نظامی نمی‌توانند به نتیجه برسند بخش اقتصادی را هدف قرار گرفتند. در این مسیر ما جهادگران اقتصادی هستیم. ما وقتی موفقیم که به مردمی که در شرایط سخت مالی قرار گرفته‌اند کمک کنیم. تجار نباید در این شرایط صرفا به سود خود بیاندیشند.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد بیان کرد: ما در مسیر و شرایط خاصی که در پیش داریم نمی‌خواهیم در حوزه اصناف بر روی سر افراد چماق بگیریم و به کاری مجبورشان کنیم، بلکه می‌خواهیم از طریق همکاری و همدلی این کار را انجام دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل

۹ هزار میلیارد تومان بودجه آب و برق سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر نیرو در حاشیه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مجموع اعتبارات آب و برق در بودجه سال ۹۹ بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. رضا اردکانیان افزود: ما در آغاز فصل بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس هستیم و وزارت نیرو با همه کمیسیون‌ها به ویژه سه کمیسیون کشاورزی و آب، انرژی و عمران ارتباط مستقیم و کاری دارد و هر سال در چنین ایامی اعضای کمیسیون وقتی را در نظر می‌گیرند که دستگاه‌های اجرایی جزئیات کار‌های خود را در خصوص بودجه ارائه دهند. وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو موظف است که چارچوب لایحه تدوینی دولت را ارائه کرده و بحث‌ها در چارچوب همان لایحه ادامه پیدا کند. وزیر نیرو در خصوص افزایش نرخ آب و برق در سال آینده افزود: طبق دستور دولت ما اجازه نداریم بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را افزایش دهیم. آقای اردکانیان گفت: هر چند قیمت و هزینه کالا‌هایی که مصرف می‌کنیم رشدی بیش از این دارد، ولی ما اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی را نداریم.

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۹ آغاز می‌شود. به گزارش عصر ایران، در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر