هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

غلامرضا سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی و رییس شورای عالی بیمه در مراسم افتتاحیه کیش اینوکس ۲۰۱۹ اعلام کرد : حضور ۶۰درصدی صنعت بیمه در نمایشگاه نشان از آن دارد که شرکت های بیمه ای با پتانسیل تقریبا کامل در این رویداد حاضر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، غلامرضا سلیمانی امیری، رییس کل بیمه مرکزی در خصوص تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار بیمه‌ای اظهار داشت: تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار هدف گذاری تازه بیمه مرکزی است که از مدت‌ها قبل اجرایی شدن آن در دست اقدام است.

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه با بیان این که صنعت بیمه کمک قابل توجه‌ای به بازارهای مالی کشور می‌کند، افزود: علاقه مندیم در بورس بین الملل به عنوان هیات موسس حضور داشته باشیم.

سلیمانی افزود: هر چه جامعه پیشرفته باشد، صنعت بیمه نقش مهم‌تری را برعهده خواهد گرفت و باید در ایران هم این اتفاق ملموس‌تر رخ دهد.

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: میزان رشد سرمایه گذاری در کشور و تضمین آن توسط شرکت‌های بیمه‌ای زمینه ساز اطمینان پایدار در اقتصاد می‌شود.

وی تصریح کرد: در گذشته شاهد بودیم که در دوره‌ای تنها ۴ شرکت بیمه وجود داشت اما در حال حاضر ۳۲ شرکت بیمه‌ای در ایران فعال هستند.

سلیمانی افزود: صنعت بیمه به بازار سرمایه کمک می‌کند به طوری که با جمع آوری پول‌های خرد و سرمایه گذاری آن در بازار سهام که مجوز ۴۰ درصدی نیز در این‌میان وجود دارد در توسعه و بازدهی این بازار سهیم بوده است‌.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه گفت: بهترین فرصت در جوامع پیشرفته، بیمه زندگی پس انداز است که هم اکنون ۱۱ میلیون نفر در ایران از این بیمه استفاده می‌کنند که باید بیشتر شود به طوری که باید از پرتفوی ۱۴٫۵ درصدی به ۶۰ درصدی برسد تا به استانداردهای جهانی دست پیدا کنیم.

سلیمانی با بیان این که یکی از راه‌های افزایش درصد نفوذ، بیمه زندگی پس انداز است تصریح کرد؛ صنعت بیمه در سال گذشته ۴۴۰‌هزار میلیارد دلار ریسک را پوشش داد.

نقش بازار سرمایه در رونق تولید، هدایت نقدینگی‌های سرگردان به سمت تولید، معرفی ابزارها و روش‌های نوین تامین مالی، معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری کشور در حوزه‌های استراتژیک، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه، همجوار و کشورهای دوست، توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی در مناطق آزاد، جذب سرمایه گذاری خارجی در ابعاد منطقه‌ای و جهانی و نقش صنعت بیمه در توسعه اقتصادی کشور محورهای اصلی کیش اینوکس ۲۰۱۹ است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.
فراروفرارو8 ساعت قبل
در آستانه فرا رسیدن سال ۲۰۲۰، موسسه بلک‌راک (Black Rock) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مدیریت نقدینگی، همچنان برپایه شمش طلا فعالیت‌های اهرمی خود را ادامه داده است. با توجه به بازار جهانی سهام که در حال پیشروی است و بازار کار قدرتمند، هنوز چشم‌انداز طلا روشن نیست؛ چراکه آنچه بانک‌های مرکزی دنیا در سال آینده انجام خواهند داد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. به این ترتیب ظرف چهار سال گذشته طلا در ۳ سال راندمان مثبت داشته است و تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی ۶/ ۱ درصد افت کرده بود. ریسک‌های ژئوپلیتیک و اقتصادی در سال ۲۰۲۰ همانند سال‌جاری وجود خواهند داشت و توانایی حمایت از طلا را حفظ خواهند کرد. فدرال رزرو در آخرین نشست پولی خود از توقف روند کاهش نرخ بهره خبر داده بود، پس از آنکه از ماه جولای تا اکتبر سه مرتبه نرخ بهره را کاهش داد تا از افت رشد اقتصادی پیشگیری کند.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان شدصرافی‌های بانکی قیمت دلار را با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح امروز، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین کرده‌اند. به گزارش تسنیم، در پی افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و رسمی، صرافی‌های بانکی نیز قیمت خرید و فروش دلار و یورو را نسبت به صبح ۱۵۰ تومان افزایش دادند. فعالان بازار معتقدند دلیل اقتصادی برای افزایش قیمت ارز وجود ندارد و جریان‌های سیاسی اخیر و افزایش قیمت بنزین مهمترین دلیل این گرانی هاست. هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۳ هزار و ۹۷۰ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۸۷۸ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۸ هزار و ۶۳۹ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد. صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۱۵۰ تومان افزایش نسبت به صبح امروز ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرده‌اند.

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، محمد ارکب وزیر نفت الجزایر گفت این کشور عضو اوپک در جهت پیروی از قرارداد جدید، تولید نفت خود را ۱۲ هزار بشکه در روز کاهش میدهد. این قرارداد توسط الجزایر و سایر تولید کنندگان با هدف متعادل کردن بازار جهانی نفت بسته شده است. تولیدکنندگان اوپک و غیر اوپک به رهبری روسیه هفته گذشته توافق کردند طی قراردادی جدید، تولید نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه دیگر در روز کاهش دهند. الجزایر در حال حاضر حدود یک میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند ولی رشد تقاضای داخلی به کل درآمد انرژی آن ضربه زده است. این کشور آفریقای شمالی با تصویب یک قانون جدید انرژی سعی دارد این بخش را برای سرمایه‌گذاران خارجی نفت جذابتر کند.

نظرها

اخبار بیشتر