سازمان ملل: آمریکا رکورددار بازداشت کودکان در دنیا است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
سازمان ملل: آمریکا رکورددار بازداشت کودکان در دنیا است

سازمان ملل: آمریکا رکورددار بازداشت کودکان در دنیا است

فارسخبرگزاری فارس |
گزارش سازمان ملل متحد می‌گوید آمریکا رکوددار بازداشت کودکان است و در این کشور از هر ۱۰۰ هزار کودک ۶۰ نفر بازداشت را تجربه می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک گزارش سازمان ملل متحد می‌‌گوید آمریکا رکورددار بازداشت کودکان است و اقدام این کشور در بازداشت بیش از ۱۰۰ هزار کودک در ارتباط با مسائل مربوط به مهاجرت خلاف قوانین بین‌المللی است.

«مانفرد نواک»، مولف این گزارش می‌گوید در کل دنیا بیش از ۷ میلیون کودک زیر ۱۸ سال در زندان و تحت بازداشت پلیس هستند. از این میان، ۳۳۰ هزار نفر کودکانی هستند که در بازداشت‌گاه‌های مهاجران نگاه داشته می‌شوند.

«گزارش سازمان ملل متحد درباره کودکان محروم از آزادی» می‌گوید بازداشت کودکان باید تا حد امکان از لحاظ زمانی کوتاه باشد و از آن صرفا به عنوان آخرین راهکار استفاده شود.

نواک در یک کنفرانس خبری گفت: «ایالات متحده یکی از کشورهایی است که بالاترین آمارها را در این زمینه دارد- هنوز می‌بینیم که بیش از ۱۰۰ هزار کودک در بازداشتگاه‌های مهاجران در آمریکا زندانی هستند.»

نگارنده گزارش سازمان ملل از سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در بازداشت کودکان خانواده‌های مهاجر و جدا کردن آنها از والدینشان نیز انتقاد کرده است.

نواک گفت: «البته جداسازی کودکان، به خصوص کودکان خردسال از والدین که آمریکا در مرز با مکزیک آن را انجام داد کاملا در کنوانسیون حقوق کودکان منع شده است. از نظر من این اقدام مصداق رفتار غیرانسانی هم با والدین و هم با کودکان است.»

وی اضافه کرد ایالات متحده آمریکا معاهده‌های بین‌المللی زیادی را به تصویب رسانده، اما تنها کشوری است که معاهده مربوط به حقوق کودکان را هنوز تصویب نکرده است.

این استاد حقوق بین‌المللی در دانشگاه وین گفت: «نحوه جداسازی نوزادان از خانواده‌های آنها برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی از آمریکای مرکزی به ایالات متحده برای من مصداق رفتار غیرانسانی است و انجام این کار در دو معاهده ممنوع شده است.»

به گفته او، در حال حاضر به طور متوسط از هر ۱۰۰ هزار کودک ۶۰ نفر به دلیل داشتن پرونده در نظام قضائی آمریکا یا بازداشت به دلیل مسائل مهاجرتی بازداشت را تجربه می‌کنند. بعد از آمریکا کشورهایی نظیر بولیوی، بوتسوانا و سریلانکا قرار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور قرقیزستان در کنار پادشاه سعودی در جریان نشست چهاردهم سازمان کنفرانس اسلامی در مکهافتتاح مجموعه جدید سفارت قرقیزستان در ریاضدر جریان سفر جین‌بیک‌اف به عربستان سعودی، یکی از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای وی، افتتاح مجموعه جدید سفارت قرقیزستان در ریاض و دیدار با قرقیزهای حاضر در عربستان سعودی است. از این رو، قرارداد مذکور به صورت سه‌جانبه و میان سفارت قرقیزستان در عربستان سعودی، شرکت دولتی خدمات دیپلماتیک وزارت امور خارجه قرقیزستان، و شرکت عربستانی مذکور به امضا رسید. در اکتبر سال ۲۰۱۱ بود که سفارت عربستان سعودی در شهر بیشکک، پایتخت قرقیزستان تاسیس شد و احمد الحمود نخستین سفیر عربستان در قرقیزستان تعیین شد. در همین حال، دو ماه بعد، در آخرین روز ماه مه و در جریان برگزاری چهاردهمین اجلاس سازمان همکاری اسلامی به میزبانی شهر مکه، رئیس‌جمهور قرقیزستان به عربستان سعودی سفر می‌کند. وی در این دیدار با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی و شماری از مقامات عربستان سعودی دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، انتشار یک گزارش قضایی در آمریکا روز دوشنبه از روابط مخفی میان یک مأمور آژانس اطلاعاتی انگلیس (ام‌آی۶) و «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس‌جمهور آمریکا پرده برداشته است. تیم ترامپ مدعی است که تحقیقات اف‌بی‌آی در آن سال خلاف قوانین بوده و در حکم جاسوسی از اوست. دولت ترامپ در واکنش به اظهارات استیل، مدعی شده است که این جاسوس سابق انگلیسی علیه خانواده ترامپ غرض و خصومت دارد. بازپرس دادگستری آمریکا ادعای خصومت استیل با خانواده ترامپ را «مضحک» توصیف کرده است. ترامپ پیش از این بارها به استیل تاخته و او را «جاسوسی شکست‌خورده» خوانده و مدعی شده است که اظهارات وی در مورد تلاش روسیه برای اثرگذاری بر ترامپ «ساختگی» است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴- شهرام همایون با اشاره به فعالیت مهناز افشار در شبکه‌ای وابسته به عربستان سعودی توصیه‌ای را خطاب به او مطرح کرد. چند وقتی است که ویدئویی از مهناز افشار در فضای مجازی منتشر شده است که او را در کنار خوانندگان لس‌آنجلسی در برنامه استعدادیابی در یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی که از سوی عربستان سعودی اداره می‌شود، نشان می‌دهد. یکی از کسانی که نظر خود را درباره حضور مهناز افشار در این مسابقه‌ اعلام کرده است «شهرام همایون» مدیر شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب کانال یک است. همایون در بخشی از برنامه خود خطاب به مهناز افشار هنرپیشه ایرانی که چند ماهی است به اروپا مهاجرت کرده است از تصمیمش برای همکاری با این برنامه ابراز نگرانی کرد. مهناز افشار سلبریتی پرحاشیه چند هفته‌ای است که در کنار چند تن از خوانندگان لس‌آنجلسی مشغول ضبط برنامه‌ای با هدف به ظاهر استعدادیابی برای ایرانیان در خارج از کشور است که هزینه آن را عربستان سعودی بر عهده دارد.

نظرها

اخبار بیشتر