مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهرخبرگزاری مهر |
آستارا- فرماندار آستارا با تاکید بر برخورد با گرانفروشان، گفت: کسی حق سواستفاده از افزایش قیمت بنزین ندارد و مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن رستم زاد عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قیمت بنزین، مطابق تصمیم‌ سران قوا افزایش یافته که مدیران سازمان‌های دولتی و غیردولتی در اجرای این طرح باید همکاری کنند، اظهار کرد: در این رابطه همه دستگاه‌های نظارتی و قضایی باید با متخلفان برخورد کنند و کسی نباید به دلیل افزایش قیمت بنزین، سوء استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه نظارت بر نرخ حمل و نقل، نان و کالاهای اساسی باید توسط بازرسان اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت، تشدید شود و مردم، تخلفات مربوط به گرانفروشی را با تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند، گفت: منابع حاصل از اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین، بین ۱۸ میلیون خانوار ایرانی توزیع خواهد شد.

رستم زاد با بیان اینکه معیشت مردم در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد و تأمین بسته‌های حمایتی، نشانگر توجه به خانوارهای کم درآمد است، ادامه داد: در زمان فعلی با وحدت و همدلی باید از طرح‌های اقتصادی دولت حمایت و با سیاه‌نمایی و ایجاد ناامیدی توسط دشمن در سطح کشور مقابله شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

فرماندار آستارا در ادامه با اشاره به اثرات منفی قاچاق کالا بر اقتصاد و تولید، تشدید برخورد با عاملان این پدیده شوم را خواستار شد و گفت: فرهنگ سازی برای تولید داخل و مصرف کالای ایرانی، بهترین راه مقابله با قاچاق کالا است.

رستم زاد با بیان اینکه شهرستان مرزنشین آستارا از امنیت بسیار خوبی برخوردار است، تاکید کرد: مردم متدین، شهید پرور، همیشه در صحنه و با فرهنگ آستارا، مرزنشینانی هستند که همواره پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر